Loki - Season 1 (2021) (série)

Bavilo ma to. I keď môže znieť zvláštne zobrať boha klamstiev a hodiť ho do zápletky ohľadom cestovania časom a alternatívnych realít, tak to funguje. I vďaka sympatickému Tomovi Hiddlestonovi. Ale nestojí to len na ňom. Zábavné sú  interakcie medzi ním a Owenom Wilsonom a medzi ním a Sylviou. V oboch prípadoch skvelo funguje vzájomná chémia. Čo sa týka organizácie TVA (pri ktorej som si spomenul na seriál Umbrella Academy), páčil sa mi retro dizajn a byrokratičnosť. Čo sa týka deja, vyzdvihnem tretiu epizódu a posledné dve. Tretia sa mi páčila zobrazením zúfalej situácie odohrávajúcej sa na planéte odsúdenej na zánik. Bral by som, keby tvorcovia trochu viac zobrazili to, ako bohatí a privilegovaní idú do bezpečia, zatiaľ čo chudobným ostáva čakať na smrť. I tak sa ale jedná o celkom fajn diel. Predposledná epizóda predstavila zaujímavé variácie na hlavnú postavu (úprimne, čakal som, že toho bude viac a celý seriál, nie len jeden diel) a celkom dobrý záverečný súboj podtrhnutý dobrou hudbou. Záverečná epizóda je potom kecacia, čo nevadí, nie vždy treba megafinále (pozerám na teba WandaVision). Záver potom navnadil nie len na druhú sériu, ale na celú budúcnosť MCU.

Rick a Morty - Rickternal Friendshine of the Spotless Mort (2021) (epizoda)

Som rád, keď sa autori vracajú k predchádzajúcim linkám. V tomto prípade to znamená návrat Birdperson-a. Je pekné vidieť, že sa jedná asi o jedinú osobu, ktorú Rick považuje za ,,ozajstného priateľa". Takéto momenty, ktoré pracujú s postavami, mám na tomto seriály rád. Koniec potom naznačuje, že Birdperson nevidíme naposledy. Jeho dejová linka dostala zaujímavú premenu. Som zvedavý, čo s ňou tvorcovia ešte porobia.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Tak tu už som mierne nespokojný aj ja. A to považujem Rýchlo a zbesilo za sériu, ktorá je čisto pre zábavu. Na deviatom diely mi vadilo niekoľko vecí. A to príbeh, ktorý mi prišiel hrozný. Síce predchádzajúce diely ho nemali nejaký Áčkový, ale bol tam. V prípade deviateho dielu mám ale pocit, ako keby autori spracovali dej nejakej nezrealizovanej akčnej počítačovej hry: choď tam, akcia, choď tam, akcia...Taktiež tie scény, ktoré sa snažia byť vážne pôsobia nezaujímavo a nasilu.  Ďalším negatívnym bodom je hlavný záporák. Od šiesteho dielu mala táto séria užiteľných záporákov - bratia Shawovci, Cipher. V devine máme nejakého rozmaznaného boháča, ktorý akurát pozná Star Wars a je zlý lebo je zlý. A keď sme pri Cipher, tak jej zapojenie bolo úplne zbytočné. Keby sme tých jej pár scén vystrihli, tak by to ,,deju" vôbec neuškodilo. Zas ale na Charlize Theron sa dobre pozerá. Deviaty diel Rýchlo a zbesilo neprináša ale len negatívna, ale aj plusy. Medzi tie rátam Domovho brata Jakoba, ktoré stvárnil John Cena. Nejde o nejakú komplexnú postavu, ale do série dobre zapadá a jeho návratu by som sa nebránil. A potom je tu akcia. Nezmyselná, fyziku popierajúca akcia, ktorá ma vždy dokáže pobaviť a je jedným z hlavných dôvodov, prečo mám túto sériu tak rád. A v devine sa autori riadne utrhli z reťaze. Deviate Rýchlo a zbesilo sa teda dá pozerať, ale od piateho dielu sa jedná o najslabší diel celej série, vrátane Hobbsa a Shawa.

Rick a Morty - Gotron Jerrysis Rickvangelion (2021) (epizoda)

Spomínali to síce komentáre predo mnou, ale musím aj ja. Kombinácia Power Rangers a mafiánskych filmov nie je niečo, čo by som si vedel predstaviť, ale fungovalo to výborne. Do toho primiešajte rodinnú drámu, vzťah Summer/Rick a návrat k dejovej linke z dielov minulých (SPOILER: myslím návrat incestného dieťaťa). Pre mňa zatiaľ najlepší diel piatej série.

Meandr (2020)

Námet aj trailer ma zaujali, tak som si tento francúzsky počin pustil.  Zo začiatku to bolo zaujímavé, nepríjemne klaustrofobické a človek čaká, čo ďalšieho sa v danej rúre nachádza. Hlavná postava bola v pohode, nevzbudila u mňa nesympatie, čo je len a len dobré. Čím viac film pokračoval, nadobúdal som pocit, že aj 90 minút je viac, ako by bolo dobré. A potom sa to stalo. Začali sa zjavovať nejaké sci-fi veci, ktoré by som ešte odpustil (i keď, prečo pomáhali?), zombíci a príjemný pocit z tohto filmu ma začal opúšťať. Keďže už od začiatku som mal pocit alá Cube, tak som čakal podobne divný koniec. A (bohužiaľ) dočkal som sa. Možno tú myšlienku aj chápem, prípadne si aspoň myslím, že ju chápem, ale i tak nie som spokojný. Prečo sa autori nedržali viac pri zemi? Prípadne sa mohli držať toho jemného náznaku sci-fi prostredníctvom tých hláv na hadici. Ten film mohol dopadnúť omnoho lepšie. Takto sa jedná o snímok, ktorý ma sklamal.  A to začiatok vyzeral fakt dobre. Za neho nechám tie 2 hviezdy.

Rick a Morty - Rick & Morty's Thanksploitation Spectacular (2021) (epizoda)

America, Fuck Yeah!!! Vždy ma poteší návrat postáv z predchádzajúcich dielov. V tomto prípade sa opäť stretávame s prezidentom. Súboj eg medzi ním a Rickom ma veľmi baví. Ale nielen kvôli nemu dávam štyri hviezdičky. Nechcem veľmi spoilerovať, len napíšem moriaky. Zlé moriaky. Zlé moriaky túžiace po svetovláde.

Rick a Morty - Amortycan Grickfitti (2021) (epizoda)

Taký priemerný diel. Viac ma bavila linka s Rickom, Beth a Jerrym. A nielen kvôli tomu, že rád vidím interakciu Ricka s dcérou. Potešila ma narážka na Hellrisera a dizajn démonov, s ktorým sa autori pohrali. Čo sa týka linky Mortyho a Summer, tak tí dostali nového parťáka, ktorý nebol veľmi zaujímavý. Potitulková scéna zrejme najslabšia v tejto sérií.

Náš muž Flint (1966)

Ako fanúšik Bondoviek som sa na túto paródiu tešil. A ostal som mierne sklamaný. Nenasmial som sa tak, ako by som čakal. I keď ,,anti-americký orol" ma pobavil dosť. Čo sa týka hlavnej postavy, James Coburn mi nebol výzorom moc sympatický. Čo sa mi páčilo, boli záporáci predstavovaní sympatickým triom šialených vedcov. Tí viedli organizáciu mocnejšiu ako Spectre (toto si necucám z prsta, táto narážka vo filme je a patrí k tým málo vtipom, ktoré ma pobavili). A Gila Golan je sexi.

Mortal Kombat (2021)

Na rozdiel od kultovej klasiky z roku 1995 sa tvorcovia snažili príbeh prispôsobiť tomu, že ide o film. A celkom sa im to aj podarilo. Pridanie novej, pre tento film exkluzívnej, postavy sa mi až tak neľúbi, ale nie za natoľko, aby som strhol bod. Čo oceňujem, je odkazy na hru, či už v hláškach, alebo schopnostiach jednotlivých vyvolených. A remix Mortal Kombat zvučky - lahoda. Za mňa jedna z lepších herných adaptácií. Spĺňa to, čo by mala.

Leon (1994)

Nájomný vrah sa ujme decka, ktorému zabijú rodinu a pomôže mu s pomstou. Prostý námet, akých bolo natočených mnoho. Ale Leon to spravil vynikajúco. Nebudem to rozpitvávať a vypíšem: plusy 1) Leon. Jean Reno je v tejto úlohe skvelý a dodáva postave profesionálneho zabijaka silnú dávku sympatie. Taktiež oceňujem detaily, ako to, že sa stará o kvetinu (nie len jeden záber, ale niekoľko je tomuto venovaných) a pije len mlieko. 2) Norman Stansfield. Tento film ho nepotreboval, ale i tak ho mal. Skvelého záporáka, ktorého úplne skvelo zahral Gary Oldman. I keď len stojí a pozerá, divák cíti, že je v ňom niečo znepokojujúce. A keď si dá tabletku, to je potom zábava. Teda ak máte radi teatrálnych vrahov. 3) Mladučká Natalie Portman, ktorú som takmer nespoznal a ktorá predviedla na decko celkom slušný talent. 4) Vypučený zadok Elizabeth Regenovej. 5) Koniec, ktorý bol pekný. A nemyslím len ten jeden záver z pohľadu očí. Tak, päť dôvodov, prečo je Leon skvelým filmom a mali by ste si ho pozrieť.