Blade: Trinity (2004)

Drsný Snipes, celkom pekná Jessica Biel, ukecaný Reynolds, celkom nevyužitý Dracula (na to, že ide o ultimátneho upíra, tak má celkom malú rolu, o dosť výraznejšiu mala Parkey Posey), celé to s obvineným z vraždy normálneho človeka pre dej zbytočné (moc rýchlo sa to vyriešilo). Zhrnuté: ide o akčné béčko, ktoré avšak sťahujú niektoré nevyužité veci.

Shazam! (2019)

Mal som očakávania a tie sa naplnili. Shazam! je totiž zábavným rodinným filmom, úplný opak temných počiatkov DCEU. Zachary Levi aj Asher Angel zvládli roli ústredného hrdinu dobre a teším sa na ich Billyho/Shazama aj v ďalších filmoch. Rovnako dobre je na tom aj Dr. Sivana. Čakal som záporáka z ktorého budem mať pocit, že tam je len preto, lebo tam záporák musí byť, ale dosť ma bavil. A dosť tomu pomáha to, že ho hrá, u mňa čím ďalej tým viac, obľúbený Mark Strong. Na vtipoch som sa potom s chuťou zasmial, alebo aspoň pousmial a akcia tiež nebola zlá. Proste Shazam je ďalší podarený film zapadajúci do rozšíreného filmového sveta DC Comics .

Love, Death & Robots - Když převzal moc jogurt (2019) (epizoda)

Kraťas (doslovne) o umelej inteligencií ovládajúcej svet. Len, aby to bolo svieže (jak jogurt) tak sme počítače nahradili jogurtom. A to je všetko. Nič viac, nič menej.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Nepriateľ je zase vyspelejší a zase sú naše šance na prežitie na nule, zase máme len pár minút od úplného vyhubenia a zase sú naši hrdinovia riadne drsný, nahláškovaný (možno je to dabingom) a nad sebaobetovaním dvakrát nepremýšľajú a hneď sa do neho vrhajú. Jediná vec, ktorá ma zarazila, bola tá sci-fi guľa, ktorá mi v konečnom bode prišla úplne zbytočná, čakal som od nej viacej interakcie, keďže mala byť ,,hrozným" nepriateľom úhlavných zlých ufónov. Ale čo už. Ideálne béčko na zabitie nedeľného večera.

Love, Death & Robots - Požírač duší (2019) (epizoda)

Animácia mi spočiatku nesadla, ale rýchlo som si na ňu zvykol (presvedčila ma smrť toho asistenta). Čo viac dodať? Klasický akční horor, ktorý mi pripomenul akčňáky osemdesiatok. Prečo? Lebo drsný žoldnieri, ktorý čo veta - to perla, ustráchaný profesor a nebezpečné krvilačné zlo. K tomu ešte prihoďte sexujúce mačky v čase, keď sú najviac potreba a ten záver, ktorý nepatrí síce k najoriginálnejším, ale i tak jeho zapojenie funguje. Nakoniec sa tento krátky hororový akčňák prebojoval z troch na štyri hviezdy.

Love, Death & Robots - Obleky (2019) (epizoda)

Predchádzajúce tri epizódy boli fajn, ale dejovo boli, ako keby odniekiaľ vyňaté, nepôsobili kompletne, celistvo...no proste viete, ako to myslím. To neplatí o Suits. Áno, dej je jednoduchý, ide len o súboj redneckov v mechoch s mimozemšťanmi, ale je to akčné, zábavné a z doterajších štyroch epizód to malo asi najsympatickejšie charaktery. A ako aj v minulých dieloch, aj tu som s animáciou spokojný.

Love, Death & Robots - Svědectví (2019) (epizoda)

WTF s peknou animáciou, ktorá mi pripomenula Spider-Man: Into Spider-verse. Jedinou vadou na kráse je celkom odhadnuteľná pointa.

Love, Death & Robots - Tři roboti (2019) (epizoda)

Animácia fajn, rozdielny dizajn robotov tiež (ten oranžový sa mi ľúbil najviac), nad vtipmi založenými na nechápaní klasických ľudských vecí (hádzanie loptou o zem = zábava, jedenie) som sa pousmial, záver trošku prekvapil, ale v konečnom dôsledku vyšumel do prázdna. Takže vlastne okrem prechádzania zničeným svetom, nechápania ľudí a vystríhania pred ekologickou katastrofou to bolo celkom o ničom.

Ostrov Dr. Moreau (1996)

Podivný mix prvkov nejakého kultu (celé to so zákonom a zabitím tak na mňa pôsobilo), planéty opíc (tento film mi furt, počas pozerania, behal po rozume), v ktorom máme divného Kilmera, vypapkaného Brandona (ktorý občas pripomína pápeža) a na záver sa pridáva kritika násilnej ľudskej povahy, ktorá je občas až zvieracia. Ako som napísal na začiatku, je to podivný, nie moc zábavný, mix. Zas ale masky boli fajn.

My (2019)

Vonku pekný letný deň, tak som sa rozhodol, že si zájdem na dačo do kina. A vybral som si Us od režiséra chváleného Get Out. Kinosála bola do polovice plná, bolo tam veľa párov. Jeden sa dokonca počas filmu vášnivo bozkával. Taktiež tam bola jedna skupinka, ktorá sa smiala a jeden týpek neustále doloval posledné pukance z prázdneho kýblika. A na plátne medzitým bežala nejaká nudná hovadina, ktorú zakončili zvratom, ktorý kričí, že tam je, lebo súčasné horory podobné zvraty ,,potrebujú". Že horor. Jediné, čo je na tomto filme desivé, sú scény, kedy sa tie deti pozerajú psychoticky do kamery. To je naozaj desivé. Inač je tento počin sračka a jediná svetlá chvíľka je, keď sa dej presunie do domu susedov (tam, kde hralo Fuck the police). Vtedy som si povedal, že ten film chytí dych a do konca ma bude baviť, že si najprv trebalo pretrpieť nudný začiatok, aby som bol odmenený. Zabudnite. Áno, tón filmu sa zmenil, z nudy prešiel do debility. Vysvetlenie dvojníkov je ,,meh" a ten príšerný pokus o ,,šokujúci zvrat" som už opísal. Mal som radšej ostať vonku na Slniečku.