Circle: Uzavřený kruh (2017)

Podľa upútavky, ktorú vysielala JOJka, to vyzerala na úžasný film. Emma Watson, Tom Hanks , scéna s nájdeným Mercera a celková taká, až Orwellovská, myšlienka filmu. To je celkom veľa plusov,nie? Bohužiaľ, je to tak nudne a nezáživne spracované, že to stačí len na jednu hviezdu. A od vyvrcholenia na záver som čakal viac. A thrillerom by som to určite nenazval.

Piraňa 3DD (2012)

Aj napriek tomu, že si predchádzajúci diel nepamätám až tak dobre, tak môžem povedať, že dvojka je mu dosť podobná. Opäť tu máme sporo odeté (dosť často aj nahé) krásky s dobre tvarovanými cickami a rickami, mužov s ideálnymi telami (ty ma ale tak nerozpaľovali) a kolosálny masaker v závere. Z hercov, ku ktorým sa môžem vyjadriť patria: roztomilá Danielle Panabaker, ktorú mám rád vďaka seriálu Flash (tiež musím uznať, že deva je to pekná), Christopher Lloyd, ktorý proste bláznivých vedcov hrať vie, a najznámejší záchranár David Hasselhoff, ktorého scény sú skvelé (i keď ho podozrievam, že jeho veta pred vstupom do aquaparku o dosiahnutí dna sa týkala jeho kariéry, vzhľadom k tomu, že hral v takejto hovadine). Čakal som väčšiu komédiu a namáhanie bránic, nakoniec je to ale priemer, rovnako ako predchodca (s jedným D). Keď tak pozerám koľko rokov ubehlo, trojka asi nebude. Ale stavím sa, že remake to bude mať určite.

Bačkorová četa (2016)

Skúsený zlosyn a banda dobrákov, ktorá má viac šťastia ako rozumu. A táto banda neschopákov nakoniec zlosyna porazí. Originálne? 100% nie! Zábavne? 100% áno! Dad´s Army je proste odpočinkový film so sympatickými hercami (i keď nie som nejaký fanda Catherine Zeta-Jonesovej), ktorý ma pár krát veľmi dobre rozosmial.

Trollové (2016)

Zo začiatku som krútil očami, že akú gíčovu kravinu som naladil v telke. Samí spev, všetci pozitívni ako po obrovskej dávke marihuani, ešteže tam bol Větvík, ktorého som si hneď obľúbil. A animácia mi prišla dosť zaujímavá. Po čase som ale tomu prišiel na chuť a vzťah kráľa a slúžky ma nalomil na tú tretiu hviezdu. A aj ten HAPPY (capslock vyjadrí, jak moc to bolo happy) end bol fajn. A tá korčuľa, ktorú používali trolkovia na presun má zaujímavú zotrvačnú rýchlosť. Preboha, prečo riešim zotrvačnosť animovanej korčule?

Špióni odvedle (2016)

Táto špiónska komédia nestojí len na krásnych nohách Gal Gadot, ale i na humore, na ktorom som sa občas dosť dobre zasmial. A odhalenie Škorpióna tiež pobavilo. A na Gal Gadot sa dobre pozerá. A na Isler Fisher tiež. A vôbec, celkovo ide o podarenú komédiu na odľahčení večer.

Predátor: Evoluce (2018)

No tak nakoniec to nie je zábavné béčko ako som čakal. Je to divné zostrihané (Predátor padne niekam, v ďalšej scéne útočí na hrdinov) a ten príbeh je zvláštny. Áno, ani prvý Predátor nie je nejaká veľkolepá kinematografia, ale zas sa na nič nehral. Mali sme tam komando a vesmírneho zabijaka. Čakal som to aj od tohto. Prečo tam je dieťa s autizmom(s tým, že autizmus je ďalší stupeň evolúcie)? Dobre, to dieťa ešte beriem. Ale prečo má Predátor psov, ktorý sú tam len na jednu scénu a to ,,ochočenie" vyšumí do prázdna. Prečo sa tam dáva to, že Predátor loví, aby sa vyvíjal? Strašne mi to príde, že ten príbeh chce byť viac a moc mu to nejde. Som sklamaný. Tie dve hviezdy sú za tých ústredných vojakov, na ktorých som sa nasmial a za to, že sa nešetrilo krvou.

Gotham - Legend of the Dark Knight (2019) (série)

Piata séria nám skončila a spolu s ňou aj celý tento skvelý seriál. Síce patrila medzi tie slabšie, i tak ale nerobí seriálu hanbu. Najväčší problém vidím v počte epizód, ktorý je proste malý. A vďaka tomuto počtu epizód sa niektoré epizódy, ktoré by boli normálne fajn, zdajú zbytočné, lebo neposúvajú nejak výraznejšie dej. Spomeniem si teraz na dve také epizódy, ktorými sú ôsma (Nothing´s Shocking) a deviata (The Trial of Jim Gordon). Pritom epizóda Nothing´s Shocking je výborná, ale vzhľadom k tomu, že sa dej nejak neposunie, tak pôsobí zbytočne, čo je škoda. Čo sa ináč týka celkovej No man´s land situácie, tak tú tvorcovia využili dobre, ale zamrzí, že koniec štvrtej série sľuboval veľa teritórií ovládaných rôznymi záporákmi, čo sa v konečnom dôsledku nevyužilo. Mali sme tu teritórium patriace Scarecrowovi, Mr. Freezovi, Firefly a nič z toho sa nevyužilo. Scarecrow sa akurát ukázal v jednej epizóde, o Freezovi a Firefly sa len povie pár viet a to je tak všetko. Zo záporákov sa tak v centru diania zase ocitá Pengiun (ešte dobre, že ho tak skvelo hraje Robin Lord Taylor) a môj favorit Jeremiah Valeska (ktorého sme si užili omnoho menej, ako by som si prial). A keď sme pri tých záporných postavách, čo očakávaný Bane? Tu si budem musieť zaspoilerovať, ináč to nejde, takže SPOILER! Tvorcovia sa silno inšpirovali Nolanovým Dark Knight Rises, takže Bane je zase len pešiak v rukách dcéry Ras al Ghula. Lenže zatiaľ, čo Hardyho Bane dej celkom ťahal a pôsobil ako hlavná hrozba, tak Gothamský Bane je naozaj len prisluhovač, ktorý robí, jak sa mu prikáže. Čo v tom prípade Ghulova dcéra, v tomto prípade Nyssa? Klasická šialená ženská, ktorá má potrebu neustále opakovať, že Gotham zhorí a že za to môže Bruce Wayne. Ale bavila ma, škoda že sa jej podarilo újsť. KONIEC SPOILERU. Finále je fajn, proste bitka o osud Gothamu, ktorá by asi mohla byť dramatickejšia, ale nie každý seriál si môže dovoliť bitky alá Game of Thrones. A potom tu máme posledný dej s časovým skokom. A ten diel bol super. ZASE SPOILER: Nová Catwoman je sexi, Gordon mal (chvíľu) knírek, Pengiun a Riddler sú sympatické duo záporákov (dočkali sme sa zavesenia na lampu), Mr. J je skvelý (škoda, že len tak krátko tam je) a jedinou škodou epizódy je, že Batmana riadne vidíme až v záverečnej scéne. KONIEC SPOILERU. Keď to zhrniem, ide síce o slabšiu, ale stále dobrú, sériu, ktorá, podľa mňa celkom dôstojne, ukončuje tento skvelý seriál.

Avengers: Endgame (2019)

Je to lepšie jak Infinity War? Asi nie. Je to dobré zakončenie jedenástich rokov fungovania MCU? Ale hej. Dostaneme naše obľúbené postavy, skvelého záporáka (vďakabohu ho od Infinity War neskazili) a zaspomíname si aj na predchádzajúce snímky. Áno, je tam síce pár logických kiksov, ale tie má väčšina súčasných blockbusterov, takže sa to dá odpustiť. Som spokojný, Endgame sa podarilo.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Tomu vravím zábavný počin. Za hercov tu máme mojich obľúbených Dwaynea Johnsona a Jacka Blacka, ktorých dopĺňa sexi Karen Gillan a Kevin Hart, ktorého ako herca moc nepoznám. Dej nenudí, aj som sa dobre nasmial, čo viac od dobrodružného filmu chcieť?

Hellboy: Královna krve (2019)

Podľa reakcií internetu som čakal katastrofu. Tá sa nedostavila. Áno, na Torovu verziu to síce nemá, ale i tak ide o celkom fajn priemerné béčkové fantasy s drsným hrdinom. Je krvavé, vulgárne, Hellboy hláškuje, hlavná záporáčka je (aj napriek peknej predstaviteľke) nevýrazná, ale zas scéna príchodu Hellboya na svet mi v tomto filme prišla lepšia jak tá z Torovej verzie. Celkový dojem je ale skôr priemerný, i tak by som ale dvojku neodmietol.