Love, Death & Robots - Za souhvězdím orla (2019) (epizoda)

Animácia pekne realistická a príbeh...tušíte, že tam bude nejaký ten háčik, ale i tak vás to odhalenie (ne)milo prekvapí. A tá skladba Living in the Shadows tam pekne pasovala a dotvárala atmosféru.

Za sklem - Série 1 (2016) (série)

Možno to nebolo dokonalé, ale i tak kvalitné. Aspoň na naše seriálové pomery. Ústredná dvojka Koleník a Maštalír sú fajn, i keď Maštalír svojho kolegu trošku zatieňuje. Zas ale Koleníkova postava má zaujímavý vývoj, ale viac k tomu nenapíšem, nechcem veľa vyzradiť. Problémy ústrednej dvojici robí mafián Bongi, ktorého stvárnil Milan Ondrík. A to je skvelý záporák. Ondrík rolu toho arogantného parchanta zvládol skvelo. Ale príbeh nie je až tak prostý, pretože okrem ústrednej dvojice vyšetrovateľov a mafiána sa nám do hry zapája aj SIS-ka a ďalší iný hráči, ako napríklad chladnokrvný Tyson, ktorého sa zhostil (taktiež skvelo) Ľuboš Kostelný. A každý má svoje ciele. Záver bol trochu prekombinovanejší, pekne ale navnadil na druhú sériu. Som potešený. Nech u nás vzniká viac takýchto projektov.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Nie je to dokonalé ako First Class, dobré ako Days of the Future Past a ani to nemá užiteľného záporáka ako Apocalypse. Ale určite to nie je taká tragédia, ako to podľa hodnotení vyzerá. Akčné scény sú dobré, hudba je taktiež skvelá, postavám nemám čo vytknúť. Začiatok s tým, ako je celý svet z X-Menov nadšený a ako sú braný ako superhrdinovia sa mi páčil, možno by som ale rád uvítal aj nejaké info o ich predchádzajúcich hrdinských misiách. A záporák bol celkom aj zbytočný. Mohli sme ostať pri konflikte X-Men, Bratstvo a zmätená Jean a stačilo by to. I keď treba uznať, že by sme prišli o skvelú bitku na vlaku medzi mutantmami a mimozemšťanmi. Zhrnuto povedané, ide o klasickú letnú popcornovku. Nič viac, nič menej. Ja som si ju celkom užil.

Prometheus (2012)

Moc ma to teda nenadchlo. Scifíčko zaoberajúce sa otázkou, odkiaľ pochádzame a aký je náš zmysel, ktoré nejako súvisí s Alienom (asi posledné dve minúty). Ale zas tu máme sympatického Elbu a Fassbendera, ktorému tá rola androida celkom sadla.

Lucy (2014)

Božská Scarlett Johansson (teraz nenarážam na jej vzhľad), filozofovanie o potenciáli ľudského mozgu (keby sa toho chytil niekto ako Nolan, tak verím, že by z toho bolo naozaj silné filozofické dielko), klasická akcia (streľba, výbuchy, rýchlo jazdiace autá, veľa chladnokrvných nepriateľov), koniec, ktorý neviem ako nazvať, asi volím výraz ,,uťatý". Toto sú prísady, ktoré tvoria film menom Lucy, z ktorého mám rozporuplné pocity. Je cítiť potenciál, ktorý utopili v klasickom akčňáku. Ale rýchlo to ubehlo, takže sa človek nenudí.

Vzkaz v láhvi (2016)

,,Najpozitívnejší" severský detektív Carl Morck sa tentoraz, po zvrátených zbohatlíkoch, zapletie s psychotickým únosom detí. Odkaz vo fľaši mi prišiel, na rozdiel od predchádzajúcich Zabijákov, viac priamočiarejší a jednoduchší, ale nemenej zábavný. Samozrejme, severania si nemôžu odpustiť kruté scény (pichnutie človeka nožničkami a následne strihanie), zas ale, ak ste ľahšej povahy, veľa sa ich, našťastie pre vás, nedočkáte. A celkom ma pobavil Carlov (priezvisko sa radšej ani nepokúsim skloňovať) skepticizmus ohľadom viery. Možno trochu, na dej, ľahšie, ale stále zábavné krimi.

Záhada Hory mrtvých (2013) odpad!

Už z toho, že ide o horor na motív neobjasneného incidentu, mi bolo jasné, že o skvost filmového priemyslu nepôjde. Ale známy to chcel kukať, tak sa kukalo. A bože, zase som mal pravdu. Samozrejme, film je spočiatku nudný, ako spôsob rozprávania príbehu tvorcovia zvolili found footage, ktorého nie som moc veľký fanúšik. Hlavná baba, čo celú výpravu naplánovala, bola riadne nesympatická kravka. A potom sa blížilo finále, takže sa začalo, konečne, niečo dať. Nuda šla stranou a prišla spŕška hovadín. Scenáristi zobrali asi každú teóriu, ktorá sa k Hore mŕtvych viaže, nahádzali ich na papier, niektoré vyškrtali, pridali ešte jeden nevysvetlený incident (ktorý s Horou mŕtvych nemá absolútne nič spoločné) a to nám naservírovali ako vysvetlenie celej udalosti. Bože, na budúce, keď mi inštinkt bude vravieť, že daný film bude hovadina, tak ho radšej poslúchnem.

Jak to mělo skončit (2005) (seriál)

Keď sa tak človek na to pozrie, niekedy sú tie, až trojhodinové, stopáže úplne zbytočné. Často by daný film mohol skončiť v prvých piatich minútach. Ale potom, na čo by sme sa pozerali, všakže?

Zabijáci (2014)

Lebo severania musia mať drsné, temné a mrazivé detektívky. Tam to ináč asi nejde. Parta zbohatlíkov si užíva v detstve násilie, len aby po nich, po dvadsiatich rokoch ak sa nemýlim, išli sympaťák Assad a Carl Mørck, ktorý sa usmieva asi ako ja ráno bez kávy. Oboch som si hneď obľúbil, je to sympatická dvojka a na Carlovi som sa zo začiatku celkom nasmial. Smiech ma prešiel, keď sa začali odhaľovať zverstvá, ktoré daní zloduchovia v detstve robili. A čo sa týka konca, happy endom by som to nenazval. Ale ako som písal, severania to asi ináč nevedia. Takto si predstavujem ,,mrazivé krimi".

Proč právě on? (2016)

Nadávky mi nevadia, ale keď je komédia založená výhradne na ich používaní v každej druhej vete, tak to mi komické moc nepríde. Ale klamal by som, keby som povedal, že ma to, v niektorých momentoch, nebavilo, lebo tých pár momentov, ako napríklad pocta Ružovému partnerovi alebo scéna s japonskou toaletou, bolo naozaj skvelých. A k tomu ten song od KISS, ktorý tu hral, je celkom fajn.