Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Neľutujem. Spočiatku som v tento počin nemal dôveru, nakoniec som sa na neho ale vybral a bol som nadšený. Skvelé postavy, easter eggy, vizuál...Film, ktorý sa mi v dialógoch zdá silnejší ako v akčnej sfére (ktorá je ale taktiež dobrá), chémia medzi Spider-Manmi (a Spider-woman) je úžasná. Celkovo by som tomu dal štyri hviezdy, ale tá potitulková scéna tomu tu piatu prihráva. Neviem, či som dakedy videl lepšiu potitulkovú scénu.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Spojenie ,,buddy komédie" (lepší výraz ma nenapadol) a Sawu. No...ono to tak nejak funguje, aspoň pre mňa. Len by to chcelo dlhšiu stopáž. Totiž, ústredný hrdina nie je veľmi sympatický, ale tak nejak je tam, prečo je taký-aký je, ale nie je to moc rozvedené. Potom sú tu pasce, teda to, kvôli čomu primárne na Saw pozeráme. Tých je tu tak-akurát a niektoré sú fajn, iné moc nie. Pritom tá najlepšia sa objavila na internete pred premiérou. Áno, je to tá s jazykom. Mám pocit, že sa trochu vrátili ku koreňom. Jednička bola totiž mix hororu a krimi-trileru. Ale s pribúdajúcimi dielmi táto séria na to ,,krimi-triler" nejak pozabudla. Špirála sa k tomu ako-tak vracia. Ako ale vravím, potrebovalo by to dlhšiu stopáž na to, aby sa jednotlivé veci rozvili. Taktiež zamrzí nevyužitý motherfucker Jackson. Tak som sa tešil, že sa tento matkojeb dostal do mojej obľúbenej hororovej série a nakoniec má takú malú úlohu. To naozaj zamrzí. Čo sa týka konca, tak mám pocit, že moc nesedí do tónov,,Hello Zepp" (znie to divne, ale predchádzajúce konce tak pekne sedeli s touto zvučkou), inak som s ním ale celkom spokojný, i keď chýba ,,Game Over". Koniec otvorený, tak dúfam, že sa tvorcovia k tejto linke nejak vrátia a nedopadne to ako v prípade Jigsaw, kde je otvorený koniec stále neuzavretý. Jasné, veľa vecí by sa dalo spraviť lepšie, zas to ale sérií hanbu nerobí a ja, ako fanda, som celkom spokojný. I keď chápem to malé %.

Spolujízda (2019)

Postava Stuea mi nebola veľmi sympatická, za to drsný policajt Vic mi sadol hneď. Pár vtipov pobavilo, akcia bola štandardná, aspoň čo sa na pomery akčných komédií týka. Otázkou na záver je, že prečo je na plagáte Piko, keď má vo filme tak málo priestoru (menej ako by som si prial)?

Spravedlnost (2017) (seriál) odpad!

Vždy by sa malo začať pozitívami. Námet. Podľa popisu to znelo zaujímavo a lákavo. A tu pozitíva končia. Lebo žiadne iné tento počin nemá. Je to psychologická dráma z ktorej mám veľký prd, pretože hercom nebolo rozumieť pol slova. Tak som pridal zvuk na telke, ale hneď som ho musel tíšiť, lebo zvuky prostredia bolo počuť, podľa mňa, až na druhý koniec republiky. Takže audio stránka úplne ,,skvelá" (myslenie najviac sarkasticky, ako to len ide). Ďalej úplne nudne podanie látky, úplne v pohode by to šlo skrátiť a deju by to vôbec neuškodilo. Kvôli tomuto natiahnutiu času potom zamrzí koniec. Ten je tak otvorený, že pokojne sa mohol seriál prestať vysielať po prvej epizóde, s rozuzlením by to vyšlo narovnako, ako keď sa odvysielal celý. Jediný rozdiel by bol v tom, že by som premrhal menej času zo svojho života.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Meter tregazmu (Star Trek + orgazmus) nameral nemalé, nebojím sa povedať, že priam obrovské, hodnoty. Zatiaľ z remakovej trilógie (Star Trek (2009), Star Trek: Do temnoty (2013)) ide o najlepší film!!! (Píšem, že z remakovej, lebo predchádzajúcich desať filmov som ešte nevidel). Máme tu všetko, čo by som ako fanúšik Star Treku (videl som Novú generáciu a tri filmy) od Star Treku očakával: sympatickú posádku, spočiatku neriešiteľný problém, fajn záporáka a chvatné vyriešenie problému. Áno, otvorím oči pred niektorými chybami ako napríklad: čo bola presne zač ta Krallova armáda a odkiaľ sa vzala? Motív pomsty je podobný Nerovi zo Star Treku (2009). To ohľadom Kralloveho premieňania (ako to presne funguje, odkiaľ je ta technológia, odkiaľ sa vzala na tej planéte?). Tieto chyby však nerušia pri pozeraní a užívaní si daného dielka, tak ich odpustím :) . Na záver dodať, že ide o jeden z najlepších filmov tohto (nielen) leta!!!

Star Trek: Film (1979)

Dielo, ktoré má problémy starých filmov a teda až moc dlhé zábery na lietajúce lode. Inak som ale spokojný. Kirkova tvrdohlavosť mi síce troška liezla na nervy, ale nedá sa povedať, že by som ho nenávidel. Páči sa mi, že tajomný protivník ostáva v pozadí a divák vlastne nevie, proti čomu Enterprise stojí. A záverečné odhalenie a rozuzlenie ma náramne potešilo. Klasický Star Trek, ako sa patrí. A to, že český dabing mal časti s originálnymi anglickými hlasmi je čerešnička na tejto retro torte. P.S.: Možno by som si to viac užil, keby som mal nasledovanú originálnu sériu.

Star Trek - Vesmírné sémě (1967) (epizoda)

Popravde som fanúšik Novej generácie, ale túto epizódu som si proste kuknúť musel, pretože som bol zvedavý na najväčšieho záporáka, aký kedy obťažoval hrdinov Star Treku. A epizóda, rovnako ako samotný Khan, ma nesklamali.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Sedem sérií. Pri takom počte epizód sa nájdu také, ktoré ma bavili a i také, ktoré ma vyslovene nudili. Nebudem sa tu hlbšie o tom rozpisovať. Čo sa týka postáv, tak si ma hlavné trio v zložení Anakin, Obi-Wan a Ahsoka získalo. Jedná sa o sympatické postavy s fajn chémiou. Samozrejme sú tu aj iné, ktoré bavili, ako napríklad veliteľ Rex. Napriek tomu by neuškodilo, keby sa viac dielov sústredilo aj na iné charaktery. Na iných Jediov napríklad. Čo sa týka zloduchov, Clone Wars ich ponúka kopu. I keď sa väčšinou jedná o agentov Separatistov, tak sú svojim spôsobom nejak unikátni a zábavní. Najlepšími sú samozrejme Grevious, Dooku a Maul, ktorého epizódy radím k tým najlepším. A nesmiem zabudnúť ani na skvelého Cade Banea, ktorý mal ale menej dielov, ako by som si prial. Animácia je možno divná, ale rýchlo som si na ňu zvykol. Musím si rýpnuť do jednej veci a to, že prečo sa bojoví droidu chovajú ako ľudia? Prečo sa boja, cítia ,,bolesť" a podobne? Nemali by byť ako stroje bez emócií? Nie sú emocionálni droidi zbytočnosť? Chápem, mali byť vtipnou zložkou, ale i tak som na to musel poukázať. Clone Wars bol fajn seriál. Nemôžem povedať, že by ma rovnako bavili všetky jeho aspekty, našli sa aj také, ktoré som si vyslovene pretrpel. Ale pozitívny pocit pretrváva.

Star Wars: Klonové války (2008)

Prišlo mi to ako natiahnutejšia epizóda zo seriálu. Je to primárne pre mladších, preto sa tu veľa bojuje. Taktiež hláškujúci a sem-tam nešikovní droidi. I keď nebudem klamať, celkom som sa na nich zasmial. Bavili ma interakcie medzi Anakinom a Ahsokou. Na tú som si rýchlo, napriek jej povahe, zvykol. Čo sa týka záporákov, tak Ventress ma vôbec nezaujala. Za to manipulatívny Dooku ma bavil dosť. A taktiež sa mi páčil jeden celkom vážny moment (SPOILER: Keď Anakin opustil Rexa a vojakov kvôli misii. Ukazuje to, že vo vojne nejde zachrániť všetkých a sem-tam treba priniesť obete. I keď to nakoniec dobre dopadlo aj pre Rexa. Škoda, že sa s týmto viac nepracovalo, ale zas, ako som písal na začiatku, je to primárne pre mladších. KONIEC SPOILERu). Možno mať o pár rokov menej, tak by som si to užil viac. Takto oceňujem len pár fajn prvkov, ktoré tento film mal.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Aziatka, černoch a robot vojdú do kasína aby zastavili Prvý rád. Musím povedať, že po siedmej epizóde a Tulákovi jeden som mierne sklamaný. Mám pocit, že film od filmu tá technika (vesmírne lode) vydrží menej a menej. Čo sa týka obáv ohľadom vývoja postavy Kylo Rena tak sa našťastie nenaplnili a stále ide o úžasnú postavu. Na rozdiel od neho, to čo sa stalo s Lukášom Nebechodcom, tím úžasným hrdinom ktorý v originálnej trilógií zdolal celé Impérium? Neviem čo k nemu napísať, len že by si tá postava zaslúžila lepšie scenáristické zaobchádzanie. Ale inač, furt ide o celkom zábavné dielko.