Legenda o Tarzanovi (2016)

Prznenie literárnej klasiky? Máme. Úplný anti-herec v hlavnej úlohe? Máme. Sexi dáma v problémoch potrebujúca zachrániť? Máme. Super drsný černoch hraní Samuelom L. Jacksonom? Máme. Cool záporák hraný sympatickým Rakúšanom ? Máme. Tak v tom prípade plný počet, ja som sa totiž tých 110 minút náramne bavil a ani chvíľku nenudil.

Vlk z Wall Street (2013)

Leonardo DiCaprio hrá strašného čura...idiota a ide mu to vynikajúco. Margot Robbie je neuveriteľné sexi polahodenie pre mužské oko a dobre sa ňu pozerá. Filmársky dobre zvládnutá scéna so zdrogovaným Leom a luxusným autom je vrcholom filmu, rovnako ako hádka o dieťa je skvelým záverom. Tak prečo len jedna hviezdička, keď tu chrlím samé pozitíva? No, lebo film je 180 minútová nudná, naťahovaná kaša, ktorej by neuškodilo skrátenie, dovolím si povedať, o jednu celú z tých troch hodín. Takto všetky pozitíva namiesto toho, aby film vyšvihli na štyri hviezdičky, zachraňujú ho pred odpadom!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Niekto sa tu sťažoval, že je tu až veľa záberov na scenérie. Bohužiaľ, to bolo to najzábavnejšie na tom to dielku. Ďalej to bola scéna keď zúrivý medveď trhá DiCapria na kúsky. To bolo filmársky zvládnuto skvele. Ďalšími plusmi boli Hardyho dobre zahratá zmrdská postava a finálový súboj, ktorý je rovnako ako scéna s medveďom, natočený skvelo. Inač sa jedná o nudné dielko, ktoré čím viac sa blížilo ku koncu, tím viac som hádzal očkom na hodinky, kedy ma konečne zachránia titulky. Trvalo im to celkom dlho.

Železný obr (1999)

Tento úžasný animovaný film má všetko!!! Odporného záporáka (manipulatívny, otravný a hlavne zbabelý Mansley), zasadenie do pre mňa zaujímavé obdobia (Studená vojna, kedy sa všetci boja jadrového holokaustu), strašidelné scény (prvé stretnutie Hogartha s obrom v elektrárni uprostred noci), vtipné scény (skok do jazera), akčné scény (robot sa rozhodne vrátiť úder armáde a skoro z každej časti tela sa mu vytvorí nejaká super-ultra-mega-cool zbraň) a aj smutné scény (obor sa obetuje za tie ho...ľudí. Táto scéna ma aj po tých x-rokoch dokáže dohnať k slzám, smrk).

Zoolander No. 2 (2016)

Príde raz takto Ben Stiller za scenáristami, že by rád natočil pokračovanie Zoolandera. Jeden z nich, so slovami, že to zvládne aj sám, rozostrie prsty a treskne do klávesnice. Spokojný s výsledkom, ho vytlačí a predá do rúk Stillerovi. Ten, celý natešený obvolá kolegov z branže, že či si nechcú zahrať v pokračovaní 15 rokov starého filmu. A tak vznikol Zoolander 2, film plný vtipných scén, wtf momentov a s príbehom, v ktorom si svoje miesto našla ako fontána mladosti, tak aj Zoolanderov dlho stratený syn. A ja som sa bavil a užíval si tento zlepenec všetkého možného. Áno, je to zlepenec, ale dobrý zlepenec!

Arrow - Série 4 (2015) (série)

Nechápem to hodnotenie, vzhľadom k tomu, že štvrtá séria na mňa pôsobila lepšie ako séria tretia. Temná atmosféra síce odišla neznámo kam, asi do iných seriálov spoločnosti CW. Epizodický záporáci furt normálka (to sa od prvej série zatiaľ nezmenilo). S hlavným záporákom som nadmieru spokojný. Damien Darkh, výborné stvárnený hercom Nealom McDonoughtom, a jeho organizácia HIVE sú pre mňa omnoho zaujímavejší ako nemastný-neslaný Ras al Ghul a jeho Liga zabijakov. Tiež oceňujem, že sa neopakuje už trikrát premieľaný plán ,,zničíme Starling City, muhahaha´´, ale že tentoraz sa (ako v správnej komiksovke) ocitá v ohrození celý svet. Začlenenie mágie pôsobí zvláštne (hlavne ak si spomenieme na celkom reálnu prvú sériu), dá sa na to ale zvyknúť. Na flashbacky sa dalo pozerať, neboli taký logický fail ako tretia séria (návšteva Starling City), naťahovaná kaša (druhá séria), ale k dokonalosti im chýbala pútavosť série prvej. Okrem toho, čo chýbalo k dokonalosti? Okrem absencie temnej atmosféry (síce je pravda, že sme boli oboznámený, že táto séria sa má niesť viac v komickom duchu, že by som sa ale nasmial, sa nedá povedať), som pri pár epizódach cítil zbytočnosť (Broken Hearts).

Arrow - Série 3 (2014) (série)

Pre mňa dno seriálu. Neviem ani kde začať. Výskyt temnej atmosféry (oproti predchádzajúcim sériam) je vzácny ako zuby z kohúta. Pribudnutie Raya Palmera mi až tak nevadí, je to zaujímavá postava, ktorá v budúcnosti dostane viac priestoru. Epizodický záporáci sú normálka. Hlavný záporák...pre mňa najväčšie sklamanie tejto série. V druhej sérií nám bola predstavená Liga zabijakov a my sme boli natešený, čo nám predvedú v tretej sérií. Tiež sme sa tešili na ich vodcu, dlho žijúceho Ras al Ghula. A dostali sme to (bohužiaľ). Neviem, ale Ras al Ghul mi vôbec nepripadal tak hrôzostrašne, ako ho opisovali v druhej sérií, kde sa ho buď každý bál, alebo mal pred ním rešpekt. Vždy, keď bol na scéne pôsobil zvláštne, znudene, proste nemastno-neslano. Rovnako ako finále. Epizódy 10,11,12 (tím Arrow sa snaží bez Olivera ochrániť mesto pred zločincom Brickom, ktorý je výborne stvárnený Vinnie Jonesom)pre mňa pôsobili veľkolepejšie, akčnejšie a atmosférickejšie, ako ,,pravé´´ finále v epizóde 23, čo je dosť smutné. Rovnako ako flashbacky. Síce sa mi ich hlavný záporák aj so svojím evil plánom páčili, zráža ich k dnu návšteva Starling City, kedy sa, pre obyvateľov mesta mŕtvy, Oliver (fádne maskujúci svoju identitu) prechádza po uliciach mesta, dokonca navštívi oslavu vo svojom vlastnom dome (samozrejme nikto najznámejšieho obyvateľa mesta nespozná). Keby túto časť z flashbackov vystrihli, lepšie by spracovali Ras al Ghula a finále série by malo atmosféru tích epizód 10,11,12, dal by som tomu štyri, možnože aj päť hviezdičiek. Takto si to odnáša len priemerné tri.

Arrow - Série 2 (2013) (série)

A už cítim pokles. I keď nie tak veľký a druhá séria furt nepredstavuje dno seriálu (to sa ale pomaly blíži). Nie všetky aspekty, ktoré robili prvú sériu zaujímavou a lákavou sa vracajú. Máme tu temnú atmosféru, akčnejšie finále než u série prvej, epizodických záporákov aj skvelého hlavného záporáka (dokonca vidíme aj jeho psychické zrútenie a prechod na temnú stranu sily). Jeho finálny plán mi ale vôbec nesedel k nemu. Keby to bol Bloodov plán, tak dobre, ale budovanie armády supervojakov mi k Deathstrokovi vôbec, ale vôbec nesedelo. A tie flasbacky tiež stratili pútavosť. V prvej sérií fungovali výborné a pozrel by som si ich aj samostatne. V druhej sérií sa z nich ale pomaly stáva naťahovaná kaša. Zo začiatku (Ivo, prvý útek, prepnutie v Sladovom mozgu) je to ešte zaujímavé. Potom je to ale furt o tom istom. Chytia nás, újdeme, zase nás chytia, zase újdeme, (prekvapivo) zase nás chytia, nasleduje súboj so Sladom a (hádate správne) zase újdeme. Skrátiť dej flashbackov na polovicu a ušlo by to, takto to (spolu s tím Sladovým plánom, ktorí sa mi k nemu nie a nie hodiť) strhlo jednu hviezdičku.

Arrow - Série 1 (2012) (série)

Arrow bol zaujímavým rozrušením seriálových vôd. Seriál sa zameral na (pre čechoslovákov) menej známeho hrdinu, niečo medzi Batmanom a Robinom Hoodom, a zvládol jeho dobrodružstvá podať zaujímavo a pútavo. Tlieskam nad aspektami, ktoré z prvej série spravili klenot (oproti zvyšným sériam). Temná atmosféra, skvelý epizodický záporáci (Vertigo, Deadshot), skvelý hlavný záporák, celkom dobre zvládnuté romantické linky, vynikajúce finále a flashbacky, ktoré sú naozaj skvelé (na rozdiel od ďalších sérií) a fungovali by aj samostatne.

Spectre (2015)

Tak si to zhrňme. Nepamätám sa, že by ma nejaká automobilová naháňačka nudila tak, ako bolo tomu u tej scény v Ríme. To násilné začlenenie SPECTRE do Craigovho univerza je úplná scenáristická fušerina. A ten záporák...Tak debilne napísanú postavu som nevidel ani hádam v béčkoých filmoch Sylvestra Stalloneho. Ešteže do úlohy Oberhausera/Blofelda (úplne napľutie do tváre fanúšikov starých Bondoviek) obsadili výborného Christophera Waltza, takže aspoň po hereckej stránke bol zvládnutý na výbornú. Takže, jedna hviezdička za vedľajšieho záporáka pána Hinxa (scenáristicky lepšie zvládnutý vedľajší záporák ako hlavný), druhá za vtipné momenty (Q, potkan v hoteli) a tretia za úctu k predchádzajúcim Bondovkám, na ktoré už len so slzami v očiach spomínam. :(