Pád Londýna (2016)

Tak, po G.I.Joe 2 nám amíci druhý krát rozmrdali Londýn. Butler berie do rúk zbraň a zachraňuje Eckharta, lebo masívny, predvídateľný, dobre (filmársky) spravený vražedný útok na lídrov západného sveta môže prežiť len americký prezident, s ktorého smrťou treba čakať, kým nabehne elektrina, aby sa jeho smrť mohla livestreamovať. Akcia, streľba, pästné súboje sú celkom fajn, Butler sám zlikviduje barák plný teroristov, zatiaľ čo vonku ho kryje armáda. Škoda tej krátkosti, hlavný zloduch mohol dostať viac priestoru. Ako jasné, dej sa odohráva v Londýne a on je zalezený kdesi v Arabsku, ale i tak. Ďalšou škodou je toľkých logických chýb, to ale k takému to druhu filmu patrí.

Padesát odstínů černé (2016) odpad!

Predstavte si ostrovček s nápisom Vtipnosť. A teraz loď, ktorá sa volá Päťdesiat odtieňov čiernej ako zďaleka tento ostrov míňa a zakotvuje u ostrovu Trápne a nudné ako Päťdesiat odtieňov sivej. Škoda, že ju pri tej plavbe nepostihol rovnaký osud ako Titanic.

Terminator Genisys (2015)

Ja vám neviem. Je tu zuby ceriaci Arnie (na tom sa vždy nasmejem), T-1000, T-3000 (ktorý je len vylepšená T-1000 a nejako nezaujal), zaznie tu Bad Boys, máme tu aj časové paradoxy, ktoré sa vysvetľujú komplikovane, aby to znelo naozaj cool a samozrejme akcia, akcia a zase prepálená akcia. Ale nejak to nedokázalo zaujať.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Jedna hviezdička za Bertu a Jakea, druhá za to, že potom následovalo NCIS.

Legendy zítřka - Série 1 (2016) (série)

Flash si stále drží kvalitu. Arrow síce kvalitou kolíše, dá sa na neho ale pozerať. A Legendy? Moc nepotešili. Skupina vedľajších postáv z vyššie spomínaných seriálov sa pustí na cestovanie časom aby zastavili Vandala Savagea (k tejto postave sa vyjadrím nižšie). Samozrejme cestovanie časom je len zámienka pre striedanie prostredí, scenáristi ho moc logicky neriešia, preto nepočítajme, koľkokrát by svet zanikol v časových paradoxoch, ktoré Legendy napáchali. Hrdinský tím je potom klasika. Máme tu postavy, ktoré nás zaujímajú (Leonard Snart a Sara Lance, neskôr Mick Rory) postavy do počtu (Firestorm) a postavy, ktoré nás iritujú (Kendra Saunders/Hawkgirl, i keď Carter Hall/Hawkman mi vadil viac). Okey, to by boli hrdinovia, teraz k ich protivníkovi. V tomto roku nám CW vo svojich hrdinských seriáloch naservírovali trojicu záporákov. Arrow skrížil luk s Damienom Darkhom. Flash si zapretekal so Zoomom a Legendy, ako som spomínal, sa snažili zastaviť Vandala Savega. Musím hneď povedal, že Vandal Savage zaostáva ohromný kus za Zoomom a Darkhom (i keď epizódy s ním ma bavili najviac). Áno, ide o strašného záporáka, ktorý v budúcnosti ovládol svet a je ešte k tomu nesmrteľný, nejako ale mohli rozviť jeho motiváciu a charakter. Takto ide len o klasického zločinca, ktorý si uvedomí, že nemôže umrieť a tak sa rozhodne ovládnuť svet. Zase ale hercovi, ktorí ho hral a na ktorého meno si nespomeniem, ta rola celkom sadla, tak aj napriek plytkému charakteru, nešlo až o takú tragédiu. Detail (!!!) :A spomínate si, že sa v Arrowovi zmenil Vandal na hromádku prachu? Tak ako je možné, že ohrozuje budúcnosť? To nám nejako scenáristi zabudli vysvetliť :-( . Dal by som dve hviezdičky, finálová epizóda ma však dosť bavila, tak jednu pridávam.

Ďáblův advokát (1997)

Skvelý film so skvelými hercami a skvelou atmosférou. Jediná chyba je posledná minúta, ktorá mi pokazila dobrý pocit a skoro strhla hodnotenie na štyri hviezdy. Nakoniec som ale ostal u piatich, tú minútu by som ale rád z filmu vystrihol.

Jessica Jones - Série 1 (2015) (série)

Jessica Jones ma spočiatku svojím charakterom a postavou zaujala viac ako jej slepý kolega z Hell´s Kitchen. Avšak, na rozdiel od Matta ,,Daredevil´´ Murdocha sa jej postava nejak moc nevyvíjala a seriál trošku strácal dych. To sa však zmení ôsmou epizódou (pre mňa najlepšia epizóda série), kedy sa do popredia viac dostáva Kilgrave, skvelo zahraný Davidom Tennantom. Do tej ôsmej epizódy sa vždy zjavil len na chvíľu a ukázal aký je vďaka svojej schopnosti všemocný a hrozný a zlý a ja som nechápal ten hype okolo neho. Ako som ale písal hore, po ôsmej epizóde, kedy dostáva viac priestoru, som už to nadšenie z tohto, ako písal nižšie jh666, zamilovaného psychopata pochopil a tiež sa pridávam k ľuďom, ktorí tvrdia, že ide o úžasného záporáka (i keď Wilsona Fiska mám radšej). Vedľajšie postavy a ich vlastné príbehy sú celkom zaujímavé a nepôsobia ako ,,násilné predĺženie deja´´. Celkovo ide o fajn komiksový seriál, ktorý ma ale v druhej sérií čo to zlepšovať aby dosiahol kvalít Daredevila.

Sedm statečných (2016)

Veľmi ťažké hodnotiť. Priznávam s hanbou, prosím nekameňujte ma, že pôvodných Sedem samurajov a ani Sedem statočných som nevidel. Takže som k filmu pristupoval s čistou mysľou, ak sa to dá tak povedať. Ide o klasickú popcornovku plnú vtipov, hlášok, drsných hrdinov a hnusného záporáka, ktorý má všetky negatívne vlastnosti, aké sa len dajú v kinematografií nájsť. Len ten záver mi prišiel taký... bez spoilerov, ktoré nechcem písať, sa nedá k nemu vyjadriť. Môžem napísať, len že ma neuspokojil. A aj vďaka tomu som sa nakoniec naklonil ku štyrom hviezdičkám.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Na úvod tu máme sexi tanec sexi herečky, vďaka ktorému nevenujete úvodným titulkom žiadnu pozornosť, lebo ste hypnotizovaný, ako tá kráska vrtí telom. Vrrrr. Potom tu máme zombie. Tí sexi nie sú. Máme tu aj Bruce Willisa, ktorý si odskočil od role úhlavného nepriateľa všetkých teroristov, Johna McClanea, do role zlého generála, z ktorého sa tiež stane zombík. Alebo niečo toho typu. A máme tu aj Tarantina (Inač mimochodom, hral niekedy Tarantino aj niečo iné ako zvráteného perverzáka?). Och! A tá sexi tanečnica nemá nohu a namiesto nej má...laicky povedané zbraň, ktorou kosí Willisových mužov. Toto dielko sa proste nedá brať vážne a každému, kto by ho tak brať chcel prajem osobné stretnutie s Tarantinom (tou zmutovanou verziou z tohto filmu).

Chata v horách (2012)

Mám rád horory, slashery a zabávam sa na klišé stupídnych situáciách, ktoré takéto dielka väčšinou sprevádzajú (prežije len panna, rozdeľovanie skupiny, všetky únikové cesty sú buď zasypané alebo inač znefunkčnené). A preto som si Chatu v horách, ktorá na tieto stupídne situácie poukazuje a ,,logicky´´ ich vysvetľuje, náramne užil. Len škoda tej krátkosti. Podľa mňa mohli viac rozvinúť ten, nazvime to, súboj o prežitie medzi tímy piatimi teenagermy a tou mŕtvou, sadistickou zombie rodinou, aby sme sa aspoň trošku cítili ako v ,,klasickom slashery/horore´´. Potom by ten koniec vysvetľujúci fungovanie hororov viac zapôsobil.