Nerve: Hra o život (2016)

Čakal som priemer. Dostal som priemer. Priemer podaný zábavné na štyri hviezdičky. Ale ten záver. Po trailery som čakal, že záver bude slabinou filmu a nemýlil som sa. Takto to celé pôsobí, že film mal len poukázať na ľudí drsných za anonymnými prezývkami, ktorý ale hneď zcupitajú, keď o anonymitu prídu. Príbeh tam potom bol len, aby sme sa k tejto pointe nejako dostali. A to uberá, inač celkom zábavnému filmu na hviezdičke.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Meter tregazmu (Star Trek + orgazmus) nameral nemalé, nebojím sa povedať, že priam obrovské, hodnoty. Zatiaľ z remakovej trilógie (Star Trek (2009), Star Trek: Do temnoty (2013)) ide o najlepší film!!! (Píšem, že z remakovej, lebo predchádzajúcich desať filmov som ešte nevidel). Máme tu všetko, čo by som ako fanúšik Star Treku (videl som Novú generáciu a tri filmy) od Star Treku očakával: sympatickú posádku, spočiatku neriešiteľný problém, fajn záporáka a chvatné vyriešenie problému. Áno, otvorím oči pred niektorými chybami ako napríklad: čo bola presne zač ta Krallova armáda a odkiaľ sa vzala? Motív pomsty je podobný Nerovi zo Star Treku (2009). To ohľadom Kralloveho premieňania (ako to presne funguje, odkiaľ je ta technológia, odkiaľ sa vzala na tej planéte?). Tieto chyby však nerušia pri pozeraní a užívaní si daného dielka, tak ich odpustím :) . Na záver dodať, že ide o jeden z najlepších filmov tohto (nielen) leta!!!

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Ethan Hunt zdolal naozaj nemožnú misiu. Nie, nemyslím to, že porazil bájny Syndikát, ale to, že sa mu podarilo kvalitou prekonať agenta jej veličenstva s povolením zabíjať. Na Rogue Nation som šiel ako na predohru. Mala to byť taká ochutnávka špionážneho akčného film, príprava na SPECTRE (to, aké bolo SPECTRE sklamaním som rozobral v komentári k tomu filmu). Všetko tu funguje ako má. Tím hrdinov pekne spolupracuje, pri Rebecce Ferguson neviete na akej je vlastne strane, je vám to ale jedno, je sexi a dobre sa ňu hádže okom, Syndikát je ako správna organizácia všemocný a nikto o ňom nevie a hlavný zloduch nie je scenáristická demencia ako pri SPECTRE. Dobre, päť hviezd tu nie je pre to, lebo dej občas škrípal, ale aj tak ide o najlepší akčný film roka (2015).

Katakomby (2007)

Neviem síce začo je ta prvá hviezda, tá druhá je ale za ten skvelý a netradičný záver. Škoda len, že ten film je tak zbytočne dlhý. Keby to celé malo 30 minút tak sem nasolím kľudne 5 hviezd. Bohužiaľ, má to hodinu a pol. A tá hodina je celkom zbytočná.

Batman (1989)

Srdcovka môjho detstva, na ktorej aj po rokoch nachádzam stále viac a viac pozitív. Či už ide o hudbu majstra Elfmana alebo bezkonkurenčný výkon Jacka Nicholsona ako (najlepší) Joker.

Smrt ve tmě (2016)

Spokojnosť. S tím, že film sa nezdržiava a po krátkom predstavení hlavných postáv sa hneď poberiem do domu, síce slepého, ale i tak vražedného a psychotického starca. S výkonom Stephena Langa, ktorí tohto starca stvárňuje. S tím, že aj keď sa dej točí okolo troch postáv, darí sa mu udržať pozornosť. S pár skvelými scénami (zhasnutie v pivnici ). S mrazivým rozuzlením zápletky. S tím, že ku koncu som si už nebol istý, aký koniec mám očakávať. Fakt, chýbalo málo (prsty mám takmer u seba) a bolo by to päť hviezdičiek.

Batman: Strange Days (2014) (TV film)

A zase animovaný Batman atmosférou prekonáva hrané filmy.

Nepolapitelní (2015)

Tiež patrím k tím, čo dávajú hviezdičku aspoň za ten parkour. Inač ten film stojí za.../nenapadá ma nič nevulgárne :-( /

Poslední výkřik (2012) odpad!

Vykráda to Vreskot. Dobre, privrime nad tím oči. Vykrádanie, kopírovanie, inšpirovanie je v kinematografii normálny jav. Debilná motivácia zloducha. Nad tím už oči neprivriem. Ak chcete sériového vraha do filmu, dajte mu logickú motiváciu prosím vás. Jason Voorheese mal síce tiež blbú motiváciu (chcel pomstiť matku tím, že zabije všetkých v okolí Crystal Lake) ale pre film fungovala. Za to tu, tá motivácia škrípe ako nemazané pánty veľmi starých dverí. Som sklamaný. Veľmi sklamaný. A to mám rád horory, respektívne slashery. Dokonca aj zlé slashery sú nájdu kúsok obľuby u mňa. Toto je však výnimka s veľkým V.

Halloween II (2009)

Plytký dej, Michaelove vízie matky zbytočné. Jediné, čo stálo za to (okrem sexi ženských) bola tá krvavá naháňačka v nemocnici, ktorú ale scenáristi zabili tým, že z nej spravili ,,nočnú moru´´.