Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Pohádka
  • Dokumentární

Recenze (109)

plakát

Naslouchat lesu (2023) (TV film) 

Díky všem, kteří se na tomto dokumentu podíleli. Ano toto může být ta pravá cesta k hospodářským lesům budoucnosti. Jen je třeba ji znovu a znovu vysvětlovat, ukazovat její výsledky v praxi. A to se zde povedlo na výbornou. Ve srovnání s "hrůzou", kterou ČT vysílala cca. před půl rokem (Lesy budoucnosti), působí tento dokument jako balzám na všechny rány způsobené nebezpečnými dogmaty typu "les se vychovává pilou a harvestorem, a žádná jiná cesta není možná". Proto abych si chrochtal blahem, mi sice chybělo trochu té filosofie a více vědeckých dat (zaměření na mykorhizu), tak jak to nabízejí některé německé nebo francouzské dokumenty, jsem holt fajnšmekr. Ale to nebylo asi ani záměrem tvůrců. Takže pro nás zasvěcené nic zásadně nového, ale pro ty ostatní, a těch je většina, skvělá jednoduchá a názorná ukázka, jak se může v hospodářských lesích citlivěji postupovat. Udělali jste mi opravdu radost, takto se má provádět osvěta široké veřejnosti, pět kousků.

plakát

Než skončí léto (2019) 

Krásný film, plný lidské odvahy, lásky a také bolesti, která nevyhnutelně přijde. Vodopád emocí, které vás ale nevrhnou kamsi do hlubokého smutku, nevyčerpají ani nezdrtí. Naopak, něco tak pozitivního a zároveň dojemného jsem dlouho dobu neviděl. Mezi filmy s podobnou tématikou umírání mladého člověka, je pro mě tento svou přirozeností, hereckými výkony, úchvatným vizuálem (scéna na party neskutečná), kouzelnou atmosférickou hudbou a mnoha dalšími wow.., jasným vítězem, a asi na hodně dlouho. Ve srovnání s nyní všude vychvalovaným "Smyslem pro tumor", který mi chutnal asi jako "pochcaná sláma", je Babyteeth božskou manou. Pět zářivých a děkuji.

plakát

To se vysvětlí, soudruzi! - Jak uškrtit mistra Šálka (2024) (epizoda) odpad!

Drazí tvůrci, minule jsem ještě odolal a počkal na druhý díl. Dnes už bez zaváhání uděluji vašemu PASKVILU, nebo chcete-li, SLÁTANINĚ, jeden veliký ODPAD. Znovu se mi totiž při jeho sledování udělalo nevolno, a zhruba deset minut před koncem došlo na přepnutí. Kdysi jsem v kině shlédl bestiálnost s názvem "O kuřatech a lidech" a pociťoval jsem stejnou nevolnost jako u vašeho díla. A tu, jak jistě chápete, v neděli večer zažívat nechci. Mrzí mě to dvakrát, vzhledem k tomu, jak jsem se na nový seriál těšil. Možná jen zkoušíte, co ještě televizní divák snese, nežli u něj dojde k nevratným poškozením duševního zdraví. Možná jste jen netalentovaní neumětelové či špatně zaléčení nerdi, kteří dostali prostor ve veřejnoprávním médiu, kde se ledacos ztratí. Kdo ví. Každopádně vám upřímně přeju alespoň pár spokojených diváků, kteří váš seriál ocení a třeba si ho i oblíbí. Já už si příště pro jistotu pustím Schimanského. Ten se totiž pobleje, jen když to přežene s chlastem, zatímco mě by se to mohlo stát u dalšího dílu vašeho "skvostu".

plakát

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 2 (2024) (epizoda) 

Tenhle seriál nádherně uzrál. První sérii jsem si zamiloval, dva nové díly této druhé řady jsou ale ještě o level výš. Pořádná dávka nekorektního humoru, cikán chce hrát žida v koncentráku, jeden potutelný vtípek za druhým, ale hlavně neskutečně dospělý nadhled a žádná prázdná hluchá místa. Ten nejlepší lék na dnešní společenskou nákazu zasranou ultrakorektností a sebemrskačským všude přítomným kokotismem. Skvělá záležitost pro odpočinek a uvolnění stresu. Pět plných zářivých. Těším se, co bude dál. PS: Johana tuze sexy camel toe.

plakát

Smysl pro tumor - Epizoda 2 (2024) (epizoda) 

Minulý díl mě "naštval" svojí podbízivostí, tenhle jenom neskutečně nudil. Celé je to pro mě bez emocí, odtažité, nezábavně sterilní, postavy působí neživotně. Téma bezesporu hodné zpracování, takto provedeno mi to ale zatím vůbec nechutná. Kéž by seriál měl alespoň špetku kouzla "Six feet under". Jedna hvězda za to, že jsem nemusel čumět na další kozy nebo pipku nějaké budoucí herecké hvězdy, druhá za dvě hezké skladby, které zazněly. Ale stále jen "naleštěná bída". Vysoké hodnocení nechápu.

plakát

Smysl pro tumor - Epizoda 1 (2024) (epizoda) odpad!

Tuhle nechutnou sračku, máte tu drzost vysílat v neděli večer, gratuluji... Nikdy bych nevěřil, že mě nahota ve filmu může vůbec kdy takhle nasrat, jo povedlo se to třeba Saulovu synovi. Není to ale jen nahota, ale spíš způsob, jak krásně nám postavy, zvláště zdravotnický personál, vykreslujete. Hlavně hodně peněz, ještě víc šukat. Jakoby nestačilo to nechutné divadlo, které nám část lékařské obce předvedla před Vánoci, teď ještě tenhle hnus. ODPAD!!!!!! a NASERTE SI "UMĚLCI"....PS: Neodpustím si ještě pár vět. S nahotou ve světě filmu,  nemám opravdu žádný problém. Je mnoho skvostných filmových děl, která obsahují třeba i explicitní sexuální scény a ty jsou úchvatné, mají jasný smysl a místo v daném díle. Zde je to ale jen ubohá kalkulace a snaha a co největší divácký zářez, v co nejkratším čase. Opravdu mě toto urazilo, zkazilo nedělní večer a s ním i dojem z celého projektu, který byl a stále je široce propagován.  A to jsem chlap a shodou okolností jsem byl i fešný medik, který si těchto radovánek užil dosyta. Přesto takto záměrně zjednodušený způsob vyobrazení hlavního hrdiny, budoucího lékaře, byť je to mladý kluk s vždy plně nabitou "zbraní", je ubohost a urážka diváka ČT. How Jo, a ještě tohle: Děvčata z nahých scén, tohle není ani nuda pláž, ani "film pro dospělé", kde byste mi nikterak nevadily, tohle je ČT. Tak snad vám to stálo za to, a doufám, že za pár let nebudete mluvit o sexismu a o tom, jak si připadáte zneužité. I obnažené scény Evy Green ve Snílcích měly větší smysl a význam, nežli váš štěk, pardon, vlastně "šuk".

plakát

Princ Mamánek (2022) 

Na Prince Mamánka jsem do kina nakonec nešel, a teď vidím, že to byla VELIKÁ ŠKODA, neb by to bylo to nejlepší, co bych tento rok v kině shlédl. Takto tleskám až po televizní premiéře. Netradiční pojetí pohádkového příběhu, odvaha jít daleko za hranu toho, co bude široká veřejnost ve své průměrnosti ochotná přijmout a ocenit, spolu s bezchybným hereckým obsazením, to všechno a ještě mnoho dalšího vykouzlilo na mé tváři nestrojený údiv a v mysli radost z překvapení, kterého se mi dostalo. O vhodnosti příběhu pro děti různých věkových skupin můžeme po právu dlouze diskutovat. Některým to otevře cestu k dalšímu rozvoji (existenciální téma spojené se smrtí a strachem z ní), některé to spíše jen vyděsí, to záleží na jejich povaze a také na rodičích a jejich schopnosti s dětmi mluvit a citlivě vysvětlovat. Já za sebe říkám, že takovou škálu emoci, od smíchu k slzám, jsem už dlouho nezažil.  Jane Budaři, jen tak dál.  Čtyři zářivé.

plakát

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film) 

Nízkému hodnocení nerozumím, tohle je zdařilý pohádkový příběh spíše pro ty odrostlejší. A to především díky zlu, které tady není ani pohádkově směšné, ani podané s odlehčující nadsázkou. Prostě opravdové temné lidské zlo, které vidíme všude kolem sebe, což ale nepovažuji za negativum, právě naopak. Vajdova postava lidské svině jakoby utekla z nějakého historického dramatu, skvěle zahrané, tyto role mu sedí. Několikrát jsem se sám sebe ptal, jestli sleduji opravdu pohádku (dramatické scény, ženský křik), každopádně silné positivum a pro odrostlejší děti otevřeně výchovné. Oba hlavní hrdinové pohlední a sympatičtí, chemie mezi nimi až nepohádková, další velké plus. Jitka Čvančarová výstavní, takhle nějak si představuji kojnou, která občas podrží pánovi, sakra ani tohle není pohádkové.  A pak to nejdůležitější, a to je příjemný kouzelný pocit, který jsem během sledování měl, neb se mi neustále asociovaly obrazy Jakubiskových děl, především jeho Tety, to asi nebude náhoda. Nádherná slovenská příroda, libozvučný slovenský jazyk, český dabing jako vždy zcela zbytečný paskvil kazící báječnou podívanou, nutno vidět s originálním zvukem, ČT naštěstí vysílala obě zvukové stopy. Suma sumárum poctivé čtyři, povedlo se. Rád se podívám někdy znovu a pátá hvězdička je schovaná v záloze.

plakát

Klíč svatého Petra (2023) (TV film) 

Letošní štědrovečerní pohádka se povedla. Být dítětem, klidně by mohla zaplnit jeden ze slotů pro nejhezčí pohádku, kterých má každý z nás ve své mysli jen omezený počet. Poctivé tři hvězdičky, tu čtvrtou bych přidal, pokud by tvůrci přidali pár koupacích scén s Berenikou, nejlépe bez plavek, mňam.