• Pohádka

Než skončí léto (2019)

Krásný film, plný lidské odvahy, lásky a také bolesti, která nevyhnutelně přijde. Vodopád emocí, které vás ale nevrhnou kamsi do hlubokého smutku, nevyčerpají ani nezdrtí. Naopak, něco tak pozitivního a zároveň dojemného jsem dlouho dobu neviděl. Mezi filmy s podobnou tématikou umírání mladého člověka, je pro mě tento svou přirozeností, hereckými výkony, úchvatným vizuálem (scéna na party neskutečná), kouzelnou atmosférickou hudbou a mnoha dalšími wow.., jasným vítězem, a asi na hodně dlouho. Ve srovnání s nyní všude vychvalovaným "Smyslem pro tumor", který mi chutnal asi jako "pochcaná sláma", je Babyteeth božskou manou. Pět zářivých a děkuji.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Tak sláva. Už ani nevím po kolika letech se to zase povedlo. Pohádka na Štědrý večer, po které se mi nechce požadovat navrácení konsesionářského poplatku a ani netoužím po hlavách tvůrce a režiséra na zlatém podnose. Na první shlédnutí za dobře, tedy za tři. Ta čtvrtá hvězdička je za fakt, že se na pohádku rád podívám někdy znovu a zvyknu si na ni. Jakub Prachař coby zloduch super, chvílemi jsem viděl jeho dědu, Trautenberka.

Rapl - Cvokhaus (2019) (epizoda)

A zase způsob útěku na konci. Nepřehlédnutelný nesmysl. Přesto budu celou druhou sérii hodnotit 80%. Proč? Prostě proto, že je to jako v životě. Občas se vám totiž stane, že se zamilujete do někoho, i přes všechny jeho chyby, které jsou vám na počátku zřejmé. A já si druhou sérii i přes rozporuplný začátek ("Wtf bylo" jsem u prvních dvou dílů pronesl nespočetněkrát) prostě nakonec zamiloval a přistoupil na hru, kterou s námi tvůrci rozehráli. Jednoduše toho, co se tady opravdu povedlo, je více a některé momenty si budu pamatovat zřejmě do smrti. Modlitba pro Martu, coby hudební podkres pro diskuzi o oblibě sledování porna, je jeden z těch momentů. Za čtyři.

Rapl - Exekuce (2019) (epizoda)

Zatím nebudu hodnotit, uvidíme, kam se to celé vyvine. Ale nepříjemný pocit z podivného začátku pokračování mého oblibeného seriálu tu bohužel je. Proč tolik logických lapsů hned v prvním díle. Skoro bych si přál, aby se v druhém díle Kuneš probudil z naivního snů. Novináři před věznicí u utajeného převozu, lano přes silnici, Kuneš amatérský fotograf aktů, vedlejší příběh s nevěrou, a navrch Šmoldas v roli popa? Nové policejní pracoviště v Ústí, kde všichni žijí pospolu na hromádce v rozkopaný ubytovně. A kde je Ježková a Kunešova dcera? No, hoši jak se z tohohle průseru dostanete, jsem opravdu zvědavý. Nechci totiž žádnou parodii na Kuneše, na jakou to zatím vypadá.

Rapl - Operace Ofsajd (2019) (epizoda)

Už jsem si říkal, že se Rapl vrací do starých dobrých kolejí. Přežil bych i toho "Cabadaje" a jeho nacistický péro, chvilkama mě i ta jeho blbost bavila. Co, ale rozhodně nepřežiju, je použití Slunečního hrobu do soundtracku. Kurva, co to mělo bejt. Hoši, tohle je průser, že kterýho se už ani Kuneš nevyhrabe. Rozpačité tři hvězdy a sledování dalšího dílu už seriózně zvažuji.

Strážmistr Topinka - Zločin na poště (2019) (epizoda) odpad!

Jen neuvěřitelně trapné. TO, co v "Martinovi" fungovalo, tady fatálně selhává. Není se tu prostě čemu smát, což u tohoto formátu je to nejdůležitější. Ani nejmenší náznak originality. Vlastně si nepamatuji, jestli znám otravnější, nudnější a pitomější postavu, než je tenhle blb Topinka. Škoda peněz a především televizního prostoru, už i ČT má svého Soukupa (toho z Barrandova). Čirá 0

Zkáza Dejvického divadla - Režisér (2019) (epizoda)

Tak nějak nic nového, Krobot je prostě Krobot, ať už hraje kohokoli. Herce Dejvického divadla mám všeobecně rád, ale zatím mě to nevtáhlo, a to i přes bravurniho Plesla. Neohromí mě ani zadek Davida Novotného. Rád bych se od plic zasmál a byl něčím mile překvapen. To se zatím, ale v prvním díle nestalo. Tak uvidíme, kam se to celé bude ubírat dále. Dobrá práce, pro mě ale zatím naprosto sterilní. Tři hvězdičky.

Čertí brko (2018)

Tak to je jedním slovem pecka. Tady v té pohádce pro všechny věkové skupiny se povedlo úplně vše měrou vrchovatou. Čtyři hvězdy objektivně, ta pátá je za nádhernou Judit. Tahle holka, ta mě jednoduše bere. Tak krásnou mezírku jsem už dlouho neviděl.

Česko-německé století (2018) (seriál)

Děkuji, všem tvůrcům tohoto dokumentu, stejně tak všem pamětníkům z řad Čechů a Němců, kteří se s námi podělili o své vzpomínky na často tragické a nepochopitelné události spjaté s válečným obdobím a následným poválečným odsunem německého obyvatelstva. Každý podobný počin nám musí znovu a znovu připomínat, nad čím tak často a rádi přivíráme oči. Neexistuje nic jako spravedlivá odplata, pokud je tato odplata z velké části páchána na nevinných lidech, převážně ženách a dětech. Je mi smutno a považuji to za skrytou hrozbu, že i dnes existují lidé, kteří slepě obhajují a považují způsob odsunu německého obyvatelstva za spravedlivý. Pravda je ale prostá a děsivá. Nešlo o nic jiného, než o další prohloubení lidského utrpení apokalyptického rozměru, které přinesla druhá světová válka.

Dabing Street - Vulgarismy (2018) (epizoda)

Tolik hezkých českých výrazů pro felaci, která málokdy stojí za to, jsem už dlouho neslyšel. Paní třídní jistě nebyla češtinářka, tohle by přeci musela ocenit. Krobot drtí vše kolem, ostatní mu skvěle sekundují. A co se vulgarismů týče, sprosté slovo ještě nikdy nikoho nezabilo, a pokud jím hloupě neprovokuje ku... z Hradu, pak mi většinou nevadí. Parádně jsem se bavil, Pan Preiss palec nahoru. Čtyři zasloužené hvězdy.