Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Panoramatický pohled na neštěstí a štěstí způsobené životem. Trošku okořeněné sentimentem a doladěné skvělými hereckými výkony, které dávají filmu šmrnc. Škoda jen těch občasných absurdních a trapných situací, které mi tam většinou moc nepasovaly. Zbývá už jen dodat: "A žili šťastně až do smrti.".

Enderova hra (2013)

Dech beroucí výprava za genocidou. Přiznám se, že knihu jsem nečetl, ale podle zkušeností s jinými případy bych si tipnul, že film je oproti ní jen slabý odvar. Což mu překvapivě vůbec neubírá na atraktivnosti. Už jen filmové efekty jsou zážitek samy o sobě a pro spoustu fanoušků sci-fi budou pádným důvodem ke shlédnutí. Další kapitolou je samotný děj, který se ukazuje být velmi atraktivní a určitě zaujme nejednoho z nás svou komplikovaností a rafinovaností. Osobně mi ovšem vadilo zhuštění filmu do tak krátkého času. Celkově to působí, že se tam toho děje hodně a zároveň málo, ale to už je asi prokletí filmů s knižní předlohou.

Strážci Galaxie (2014)

Aneb jak dopadne zloděj se smyslem pro spravedlnost. Musím se přiznat, že jsem celý film jen valil oči nebo se válel smíchy po podlaze. Excelentní neotřelé vtipy, úžasné postavy, perfektní herecké výkony, to všechno hozené do trouby a spečené do čehosi okázalého co vám vyrazí dech.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Diesney ví jak na to. Maleficent v podání Angeliny Jolie je naprosto prvotřídní. Film krásně poučuje o lidech a jejich dobrých i špatných vlastnostech (k tomu taky pohádáky jsou). Okořeňte to líbivými efekty, k tomu trochou humoru a máte z toho skvělou atrakci pro děti, která není jen na zabití času.

Kamarád taky rád (2011)

Správná romantická komedie. Už léta jsem čekal na film jako tento. Člověk nesmí mít v tomto žánru přehnaná očekávání, ale zde jsem byl tak překvapen, že jsem se na film musel podívat druhý den znovu. Chvílemi inteligentní humor, užívající logiku někoho, kdo si prošel životem a ví co je to ironie, zastiňuje průhlednou zápletku, které jde jen máloco vytknout. To všechno zabalené do krabičky pohlednými hlavními herci a atraktivním prostředím filmu.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Druhý díl pro mě byl kouskem překvapující, ale na druhou stranu i uklidňující. Po skvělém prvním dílu a rozjetých "marvelácích", jsem očekával hodně, ale kapitán jakoby umřel. Prezentovaný zase jako tupý hrdina posedlý morálkou, který má potřebu vše kontrolovat a napravovat chyby druhých (klasický superhrdina? Ble...). Ono se to ale začalo po chvilce hýbat a ještě to bylo okořeněné skvělým kapitánovým protikladem v podobě Černé vdovy (Ono na tom přísloví, že protiklady se přitahují možná něco bude). Je pravda, že celkové zápletce se mohli věnovat trochu víc a příběh sem tam lehce upravit, ale v celku vzato se akčnější a roztřepanější Captain America líbil a jako druhý díl série u mě vcelku obstál.