Warcraft: První střet (2016)

5 Hvězd ani omylem (ty daly nejspíše ti co si na konci zařvaly Za Alianci Za Azeroth a udělaly se z toho) . Hru jsem nehrál, ale zhruba vím o čem to je. Ze začátku to je hodně dobré orkové (sice jsem nepochopil proč někteří vypadají jak hora svalů a někteří jsou chudí jak kdyby přežily hladomor v Sýrii, ale budiž) mají čaroděje, který otvírá brány tím, že vysaje životní energii z lidí dostanou se do lidského království kde s lidmi bojují ti mají pro změnu čaroděje (strážce), který jim pomáhá. Sice to těžce zavání Pánem Prstenů (Gandalf Vs Saruman), ale budiž. Bohužel zhruba v půlce se to zadrhne a táhne se to jako smrad. Pokud čekáte nějaké výrazné bitvy též se nedočkáte je zde kvalitní jen jedna a to ta na konci, která je, ale divně sestřihaná (navíc mě přišla divná celou dobu s němi bojují meči, aby je na konci střílely puškama) . Jakémukoliv Pánu Prstenů ani Hobitovi to nesahá ani po malíček. Nejlepší postavou je ten orský čaroděj naopak ostatní postavy stojí vyloženě za prd buď jsou nezajímavé (ten Llane a ten kouzelník co mu pomáhal) nebo nic nepředvedou (ten lidský strážce vypadá jak bezďák splašený někde na ulici, který vzal roli za 1 rohlík) to orské dítě pro změnu vypadá hůře než to co bylo k vidění v Tohle Je Sparta. Kecy o nejlepším filmu podle hry neberu Mortal Kombat, Silent Hill (pouze první díl druhý je ptákovina) případně jakýkoliv díl Resident Evilu jsou daleko lepší než tohle. 6 z 10. Díky za titulky Overlord

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Emmerichovi evidentně došly nápady tak recykluje to co bylo již viděné. Mimozemská královna těžce vykrádá tu z Vetřelce Vs Predátora,scéna ve které mimozemšťané střílejí vše co přežilo ten útok na jejich loď těžce zavání Terminator Salvation a ta entita kvůli které přišly na Zemi mimozemšťané je úplně ta samá co byla k vidění v Wall-E (jako Eva) jen s tím rozdílem , že je kulatější a nemá nožičky. Jinak se film dá je to takový průměr ten příbuzný Smitha z jedničky byl neskutečný trapák a nevěřil bych mu ani kdyby si tam prdnul to samé ten vědec z jedničky co se probral z komatu na vědce so choval jako totální kretén. Proti Hemsworthovi nic nemám a nechápu ten hating kolem něj jsou daleko horší herci než on (například Seth Rogen) P.s. ve filmu je scéna kdy jakýsi chlápci na lodi cosi těží přiletí tam mimozemská loď a chce se dostat k jádru vláda dá těm chlápkom 100 milionů dolarů jen za to, aby sledovaly odpočet času, který zbývá než se k jádru dostane tomu říkám lehce vydělané peníze.

Tajemství loňského léta (1997)

Tajemství Loňského Léta je společně s Vřískotem jeden z známějších slasherů co kdy vyšel. Na dobru vzniku se jedná o nadprůměrný kousek (dnešní slashery za moc už nestojí), který má stále co nabídnout. Jediné místo kde to vrže je konec tam už mě to přišlo nedomyšlené jinak spokojenost.

Cell (2016)

Dokoukáno na 3krát ze začátku to ještě jde, ale pak se z hororu stane konverzační drama ve stylu pokecáme si jdeme dál pokecáme si atd. dokola. Navíc originalita nulová (jít zachránit svou rodinu, která možná žije jsem už viděl několikrát naposledy například v Páté Vlně ) a jde zde vidět, že ani sami tvůrci neví co točit (možná je to chyba kniha netuším nečetl jsem) chvíli se to tváří jak zombie horor (začátek chlápek tam žere psa) chvílemi jako horor o nákaze (prostředek) a chvílemi jako bůhvíco (konec). Film nezachrání ani triky na začátku se například srazí dvě letadla a trikově to vypadá jako by to točil někdo z Asylumu případně Uwe Boll.

Týraná (2015) (TV film)

Téma je hodně zajímavé, ale místy mě to přišlo hodně jednosměrné ( spoiler vše směřuje k tomu, že ten chlap je hajzl,ale též ho k tomu mohli přinutit okolnosti, když ho týral vlastní otec navíc u něj nejsou ukázané žádné okolnosti). Navíc v některých pasážích člověku příjde, že si za to može sama je dospělá mohla se i bránit (když mám tak rád svůj obchod v klenotnictví nebudu ho přece prodávat jen když mě někdo z ničeho nic řekne). Konec je dobrý, ale vytržený z reality v dnešní době se dostává trest i za sebeobranu. 60 procent z německých thrillerů jeden z lepších. .

Já, Olga Hepnarová (2016)

Největší problém filmu je v tom, že je blbě sestříhán. Například Olga leží v posteli má jít do školy řekne , že je jí blbě o pár vteřin později zvrací o dalších pár vteřin je v nemocnici v noci a za chvíli záběr na den jak jí dávají léky a tak je to celý film. Film by mohl být klidně reklamou na cigarety jelikož zhruba od 10 minuty má každý v ruce minimálně jednu. O Olze se nedozvíte takřka nic stačí si přečíst třeba tady je daleko více informací https://cs.wikipedia.org/wiki/Olga_Hepnarov%C3%A1#Odrazy_v_kultu.C5.99e. Jinak po Pusinkách je to druhý český film ve kterém si to rozdá žena se ženou a hodně toho ukážou.

Ptáčátko (2016)

Příjde mě, že Pixaru už dochází nápady. Z těch krátkých animáků jeden z lepších

Hledá se Dory (2016)

Na předchozím Nemovi byla nejlepší postavou právě Dory. Na její animák jsem byl zvědavý a je to lepší průměr. Příběh je skoro to samé co v předchozím díle jen místo více postav co se objeví zde máme jen chobotnici,běluhu (hodně trapnou) a velrybu. Nemo a Marlin jsou odsunuti na druhou kolej což by nevadilo, ale zde mě přišli zbyteční. Zasmál jsem se zde více než u Nema.

Sněhurka (ne)šťastná až navěky (2009)

Předchozím dílu jsem dal 2 hvězdy tady jdu výše. Některé postavy se vrátily (opět trapný a zbytečný Rumplcimprcampr,vlci, víla kmotřička ti dva trapáčtí kouzelníci atd ). Humor je na podobné úrovni jako první díl (takže buď žádný nebo minimální) ale děj je zajímavější.Naopak chválím hudbu, která je lepší než v předchozím díle. P.s. to zrcadlo vypadalo jak Lenin, že by inspirace :-). Jinak potenciál byl daleko výše tolik zajímavých postav a žádná výrazně nevyužita.