teplic

okres Bratislava

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.1.2019  21:24

Asterix a tajomstvo magickej disneyovky.

• 23.12.2018  19:15
    Let (2012)

Mínus dve hviezdy za záver od washingtonovho monológu.

• 1.11.2018  22:46

Neviem, aké amfetamíny si pichá celá čsfd, ale musia byť dosť silné, keď nútia ľudí dávať také vysoké hodnotenia tejto zbytočnej, "zámerne gýčovej", "akčnej" "vtipnej" "modernej interpretácii" klasiky. Žiadne filmárske tempo a zároveň šialené dejové tempo, trápne umelé dialógy, v hlavných úlohách amatérske herectvo a počítačové efekty. Božský superhrdina Poirot sa stal obeťou pojebaného holivúdskeho priemyslu -- čo ešte nemá remake, akoby neexistovalo, starý Poirot je out, dnešný divák už predsa nemôže vydržať sledovať detektívku v pomalom tempe a rozmýšľať za seba pri dávkovaní informácií, potrebuje akčného kokota s trápnym prvoplánovým humorom, ktorý divákovi všetko naservíruje, sentimentálnu hudbičku, ktorá len podfarbí katastrofu na plátne, a čo najrýchlejšie striedanie obrazov, lebo nebude sa kurva pozerať na to, ako ľudia rozprávajú dlhšie ako pol minúty, divák si chce dať popkorn a sŕkať kokotkolu, divák sa bude tešiť, lebo sme REINTERPRETOVALI Poirota, doba si to pýta, nech žije doba!

• 18.10.2018  10:47
    Zrůda (2003)

Minimum pátosu, dôsledne natočené umieranie, výborne zahratá vraždiaca psychicky chorá prostitútka. nerozumiem výčitkám, že hlavná postava je vykreslená ako obeť. Film problematizuje jej osud, čiže vykreslí pôvod jej dysfunkčného správania a svojského zmyslu pre spravodlivosť, rozhodne z nej prvoplánovo nerobí obeť. Kľúčové je slovo okolnosti, ktoré sama hlavná postava vysloví pri poldecáčiku pri bare a ktoré napokon dokonale umožní pochopiť, ba dokonca vcítiť sa do jej myslenia a porozumieť jej "pomste".

• 30.9.2018  20:17
    Zloději (2018)

tento film mal skončiť asi o polhodinu skôr a bol by výborný. tých šesť citovo vydieračských a zle natočených koncov mu naozaj nebolo treba, len čo sa zbytočne domotal sám do seba a skomplikoval na úkor celkového vyznenia - všetky informácie odtiaľ sa dali hravo prepašovať do deja pred zatknutím. ale chápem všetky festivalové pohonky - je to predsa len japonská socdráma. a boli cecky.

• 30.9.2018  20:13

človek čaká totálnu blbosť na podojenie nostalgického cecku dnešných tridsiatnikov a ADHD dnešnej generácie displejofilov a ono z toho vylezie celkom zábavná trapošina. aj som sa zasmial.

• 14.8.2018  14:47

Film, z ktorého kričí "hej, už viem, urobme film, ktorý ROZPRÚDI DISKUSIU, počul som, že je to in" a ktorý nevie, čo vlastne chce byť (sociálno-spoločenský komentár? individuálne príbehy? atmoška?) a tak je len povrchný. chápem princíp umeleckého vyrovnávania sa s historickou/národnou traumou a tento film ju dodal so všetkým balkánskym, čo len možno od takého filmu čakať -- depresívni alkoholici, bitky, neporozumenie, ustaše, četnici, horiace autá, MRTE smutné a dlhé zábery na tváre a o p t i m i z m u s. a už dajte do *niekam* tie roztrasené kamery, veď sa už nedá na to pozerať.

• 7.8.2018  21:59
    Bullet Head (2017)

Super taškařica natočená z pohľadu prvej osoby, či vlastne prvého psa haha. Dosť zlé dialógy, srdceryvná muzička a príbehy, ktoré chytia za penis a uronia slzičku. Cecky nanešťastie neboli, ale osudová žena áno, dokonca v peknom záverčeku, nechceme predsa, aby bol divák príliš smutný! Keby sa režisér odhodlal urobiť hermeticky uzavretú, zadychčanú a od napätia gulervúcu -- rozumej žiadne bočné príbehy, ktoré majú byť akože poľudšťujúce -- boli by to možno aj tri hviezdičky. bork bork bad hoomin

• 16.7.2018  19:10

Môj prvý odpad! Čo si človek nepozrie v penzióne Dúhový pstruh v Bystrej o desiatej večer, keď už ti aj cikula zmäkne, čipsy zožraté a ostáva ti len kochať špeciálnymi efektami, stereotypmi a MEGAdobrým slovenským prekladom v produkcii sociopatického absolventa prekladateľstva angličtiny a ruštiny na Univerzite Konštantína Filozofa so samovražednými sklonmi. Dobrá zábava! Aj som zabudol na chlór v nose z hotelového bazéna!

• 5.5.2018  21:53

Výborne natočené bojové scény. Inak dosť husto prepchaté rôznymi klišé vojnových filmov. Žiaden zázrak.

• 15.3.2018  22:59

už vieme, čo sa stane, keď má francúzsky herec krízu stredného veku. cool. nič proti podivnostiam, mám rád, keď je film divný a inteligentný, ale dalo sa byť divný aj kratšie. pointa od začiatku jasná, tak načo ju stále hromadiť a nabaľovať? a záver teda nič moc.

• 14.3.2018  20:33
    Tlumočník (2018)

Od začiatku cca do polovice nič viac než starecký feel good road movie s debilným humorom, nelogickými situáciami, slopaním, zošúvernými erekciami a spievaním driečnych tučných dievok v aute. Ale čo čakať od dua šulík leščák. Potom už v pohode, bod naviac za uja v starobinci a záver.

• 15.2.2018  22:00

Cronenbergov najstrašidelnejší body horror! Nahá Keira! V sado-maso melodráme, v ktorej jej asi napichali pred natáčaním botox do ksichtu, aby bol čo najdrevenejší. Ale aspoň Ohýbač penisov v úlohe riťopleska a More-than-zen v úlohe múdreho čierneho starca boli v pohode.

• 13.2.2018  09:47

Jasne odčitateľná metafora rodičovstva, deviácií a strachu a úzkosti z neho. Film, ktorým má Lynch najbližšie k surrealizmu, nielen vizuálom, ale aj odkrývaním toho, čo nevidíme -- a v tomto prípade ani nechceme vidieť, ani vedieť, že to v sebe máme. Iste trochu podivuhodné obrazy, ale aj tak nechápem, ako niekto môže film odbiť s tým, že je absurdný -- nie je, stačí si len doštudovať, čo to vôbec absurdný znamená. Eraserhead má svoje svoje viditeľné posolstvo, ktoré postupne odkrýva symbolmi cez akési halucinačné/snové výjavy. V tom surreálny je, ale predsa len je to zhmotňovanie pocitov (najmä strachu) rodiča o existenciu dieťaťa (ale aj svoju) v jadre naozaj priamočiare. Stačí len film čítať v správnom kóde. Až potom sa z toho stane skutočný nightmare fuel a už nikdy nebudeš chcieť mať deti.

• 12.2.2018  17:52

Originálna téma a celkový nápad a do istej miery aj spracovanie. Zo začiatku sa veľmi ťažko zvyká na brutálne nesúrodé vtipy, ktorých striedanie graduje do čoraz absurdnejších spojení. Stand-up môže určite byť nesúrodý, ale nemal by to byť výpočet vtipov, do čoho Armisen zo začiatku veľmi veľa skĺzal. Humor, ktorý je cielene trápny, sa robí ťažko -- asi lebo niekedy z toho človeku vypadne to cielene. Armisen to aspoň ku koncu ako-tak uhral, ale od začiatku po cca polovicu bieda pomiešaná s výstrelmi dobrej zábavy.

• 7.2.2018  22:09
    Ach, Lucy! (2017)

Výborný príbeh o nemožnosti vykročiť zo seba samého/samej, ani zmenou prostredia alebo identity. Putovanie hlavnej hrdinky a jej postupne objasňovaná história diváka len utvrdí, že všetka snaha je zbytočná a jediné, čo nám ostáva, je zotrvať v našom údele, prijať kúsok ľudského tepla, ktoré je práve poruke (pretože ani najväčšia možná blízkosť príbuzných a súrodencov nie je samozrejmá, ba je dokonca ničivá), a pokúsiť sa vykúpiť zo svojich hriechov. Viac pesimizmu na naše obrazovky!

• 6.2.2018  22:07
    Iluzionista (2006)

No, film, ktorý staví všetko na silnú pointu, ktorú som ja, človek filmu temer neznalý a výsostne ignorantský, odhalil niekde v polovici a ktorá vlastne potom ani nie je silná, skôr hlúpa. Neviem ale, čo by bolo horšie a neuspokojivejšie -- či vrah kráľovič alebo vrah kúzelník. Ale z nejakého dôvodu ma to miestami bavilo. Norton veľmi slabý, džamati veľmi silný, fúzatý habsburg slizský, džesika dosť drevená.

• 2.2.2018  18:19
    London Town (2016)

Bolo to pekné. Na film, kde sa opití a nafetovaní pankáči mastia s náckami až príliš. Aj také cukrové, že ňuňu. A to nie je pank.

• 31.1.2018  17:28

Film o nemožnosti prekročiť určitú apriori danú hranicu, či už spoločenskú, morálnu, etickú, fyzickú. A tiež o nezmyselnom, no o to dôslednejšom zotrvávaní v medziach tejto hranice. Veľmi dobre.

• 27.1.2018  00:13
    Persona (1966)

veľká nuda, ktorej nepomáhajú ani občasné výtrysky do zmyslov diváka (montáže a škriekanie). príbeh dvoch mániodepresívnych scenáristiek z všmu, pôvodom z vranova nad topľou a námestova, ktorý sa tak snaží byť hlboký a filozofujúci, až pripomína slnko v sieti na kombinácii marišky a schopenhauera.

• 25.1.2018  21:35
    Jánošík (1921)

Čo k tomu dodať. Čiernobiely a jednoduchý film v každom slova zmysle aka vyjebaní maďari, najebaní grófi a najlepší najpracovitejší slovenský ľud, *úplne triezvi* krepčiaci junáci.Tlstý jánošík v službách implicitnej, ale vzhľadom na dobu dosť pochopiteľnej národniarskej propagandy. Bolo to akčné, to hej, ale myslím, že aj na svoju dobu nie práve prepracovaný film, až teda na prácu s kamerou.

• 25.1.2018  20:06
    Futurama (TV seriál) (1999)

Prvé štyri série výborné. Futuramu začal stíhať rovnaký osud ako simsnov, z ktorých sa stala akurát mašina na peniaze a hovná. Futuramu aspoň robili kratšie a menej a stihli ju uťať. Inak by dopadla podobne. Posledné série stoja za studený rezeň a nohavice z háemka.

• 18.1.2018  16:26
    Grizzly Man (2005)

Úžasný profil človeka s manickou depresiou, ktorý pod vrstvami narcizmu a prehnaného sebavedomia skrýval neistotu z bezcieľnosti a nezmyselnosti vlastného života. A tiež človeka s mesianistickým komplexom a stupňujúcou paranojou, ktorý si myslel, že ho zvieratá potrebujú, ale napokon sám vyjavil, že to vlastne on potrebuje tie zvieratá. Herzog veľa nekomentuje, ale keď začne so svojím subjektom nesúhlasiť, stojí to za to. Dlho som nevidel také silné zábery, ako keď počúval zvukový záznam smrti nášho hrdinu. Podobne keď sa Herzog prejaví ako pravý nemecký ironik a nechá medveďomrda hovoriť pár dní pred smrťou o tom, ako by nikto iný na jeho mieste neprežil.

• 17.1.2018  22:12

Som úprimne prekvapený, aké to bolo pekné a smiešne.

• 15.1.2018  21:27

Je to presne také rozpačité ako pomaturitná stretávka po 20 rokoch. A nevýrazné. Záver celkom pekný, ale čakal som celkovo väčší mordor, viac porna a feťáčin. Tak snáď to nepodoja a nebude trojka.

• 11.1.2018  12:52

Problém vzťahu medzi realitou a fikciou ako vystrihnutý z Borgesa. Občas Kafka a napokon Nietzsche. Juhoameričania vedia spraviť synkretické a eklektické filmy. Pôsobivé. Prsia prirodzene boli, ba aj napätie a trošku filozofie a problematiky, ktorú rieši azda každý súdny umelec.

• 2.1.2018  19:19

Cecky.

• 1.1.2018  22:05
    Varga (studentský film) (2017)

Z tohto dokumentu sa dozvieme nasledovné: varga bol mladý, varga bol v strednom veku, varga bol starý, varga robil hudbu. čiže úplné hovno. nechcem ani vedieť, akému intelektuálnemu výpeku napadlo, že keď už sa mu/jej podarilo točiť dokument o vargovi s príležitosťou spýtať sa ho na ČOKOĽVEK, že by bolo dobré sa spýtať také dôležité veci, ako čo preňho znamená láska a čo by si zobral na opustený ostrov. keby som bol študent na všmu a toto odovzdám ako nejaký výsledok môjho štúdia a práce, tak sa radšej presťahujem do trebišova a nájdem si prácu v zelovoci. erudovane povedané: kvázi-poetický, pseudo-hĺbavý, romantizujúci a idealizujúci pohľad na vargu, ak vôbec dačo.

• 5.11.2017  13:48

Čo do gulagu je toto? Viac stereotypov vojnových filmov sa do toho nedalo napchať? Ako keby si režisér pozrel najlepšie zarábajúce goľivudskje filmy z druhej svetovej a pozliepal tohto rozpačitého a nechcene komického rambo/saving private ryan frankenfilmu. Pátos na cukrovku, ale verím, že to mnohým jedincom pomasíruje národné cítenie a prostatu. Výborné hlášky, ktoré prehovárajú k pračloveku skrytému v každom z nás, ktorý hádže dlažobné kocky a potiera si svoje steny vlastnými výkalmi. "nie sú to ľudia, ani zvieratá, sú to fašisti." "mohla mať deti a jej deti mohli mať ďalšie deti." Veľkoruská propaganda jak víno, čo by sa dalo odpustiť, keby bola zaujímavo a rozumne natočená.

• 3.10.2017  22:37

Takto nejako si predstavujem film natočený Fínom. Tichý, pomalý, depresívny, smiešny, sociálny, satirický, absurdný a ožratý. Dokonalá postava šťastlivého smoliara a čarovná, atypická femme fatale (alebo ako tu v komentároch nižšie poukázal akýsi mimoriadne erudovaný a objektívny kritik na najdôležitejšiu, ba až integrálnu vec celého filmu, a síce vzhľad herečky: ohavná až jsem málem vrhnul). Už dlho som nevidel film, ktorý by mi spravil tak dobre na duši a prostate.

<< předchozí 1 2 3 4