Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

človek čaká totálnu blbosť na podojenie nostalgického cecku dnešných tridsiatnikov a ADHD dnešnej generácie displejofilov a ono z toho vylezie celkom zábavná trapošina. aj som sa zasmial.

Chlapi nepláčou (2017)

Film, z ktorého kričí "hej, už viem, urobme film, ktorý ROZPRÚDI DISKUSIU, počul som, že je to in" a ktorý nevie, čo vlastne chce byť (sociálno-spoločenský komentár? individuálne príbehy? atmoška?) a tak je len povrchný. chápem princíp umeleckého vyrovnávania sa s historickou/národnou traumou a tento film ju dodal so všetkým balkánskym, čo len možno od takého filmu čakať -- depresívni alkoholici, bitky, neporozumenie, ustaše, četnici, horiace autá, MRTE smutné a dlhé zábery na tváre a o p t i m i z m u s. a už dajte do *niekam* tie roztrasené kamery, veď sa už nedá na to pozerať.

Pes zabiják (2017)

Super taškařica natočená z pohľadu prvej osoby, či vlastne prvého psa haha. Dosť zlé dialógy, srdceryvná muzička a príbehy, ktoré chytia za penis a uronia slzičku. Cecky nanešťastie neboli, ale osudová žena áno, dokonca v peknom záverčeku, nechceme predsa, aby bol divák príliš smutný! Keby sa režisér odhodlal urobiť hermeticky uzavretú, zadychčanú a od napätia gulervúcu -- rozumej žiadne bočné príbehy, ktoré majú byť akože poľudšťujúce -- boli by to možno aj tri hviezdičky. bork bork bad hoomin

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017) odpad!

Môj prvý odpad! Čo si človek nepozrie v penzióne Dúhový pstruh v Bystrej o desiatej večer, keď už ti aj cikula zmäkne, čipsy zožraté a ostáva ti len kochať špeciálnymi efektami, stereotypmi a MEGAdobrým slovenským prekladom v produkcii sociopatického absolventa prekladateľstva angličtiny a ruštiny na Univerzite Konštantína Filozofa so samovražednými sklonmi. Dobrá zábava! Aj som zabudol na chlór v nose z hotelového bazéna!

Neznámý voják (2017)

Výborne natočené bojové scény. Inak dosť husto prepchaté rôznymi klišé vojnových filmov. Žiaden zázrak.

Tlumočník (2018)

Od začiatku cca do polovice nič viac než starecký feel good road movie s debilným humorom, nelogickými situáciami, slopaním, zošúvernými erekciami a spievaním driečnych tučných dievok v aute. Ale čo čakať od dua šulík leščák. Potom už v pohode, bod naviac za uja v starobinci a záver.

Nebezpečná metoda (2011)

Cronenbergov najstrašidelnejší body horror! Nahá Keira!

Mazací hlava (1977)

Jasne odčitateľná metafora rodičovstva, deviácií a strachu a úzkosti z neho. Film, ktorým má Lynch najbližšie k surrealizmu, nielen vizuálom, ale aj odkrývaním toho, čo nevidíme -- a v tomto prípade ani nechceme vidieť, ani vedieť, že to v sebe máme. Iste trochu podivuhodné obrazy, ale aj tak nechápem, ako niekto môže film odbiť s tým, že je absurdný -- nie je, stačí si len doštudovať, čo to vôbec absurdný znamená. Eraserhead má svoje svoje viditeľné posolstvo, ktoré postupne odkrýva symbolmi cez akési halucinačné/snové výjavy. V tom surreálny je, ale predsa len je to zhmotňovanie pocitov (najmä strachu) rodiča o existenciu dieťaťa (ale aj svoju) v jadre naozaj priamočiare. Stačí len film čítať v správnom kóde. Až potom sa z toho stane skutočný nightmare fuel a už nikdy nebudeš chcieť mať deti.

Fred Armisen: Standup For Drummers (2018) (pořad)

Originálna téma a celkový nápad a do istej miery aj spracovanie. Zo začiatku sa veľmi ťažko zvyká na brutálne nesúrodé vtipy, ktorých striedanie graduje do čoraz absurdnejších spojení. Stand-up môže určite byť nesúrodý, ale nemal by to byť výpočet vtipov, do čoho Armisen zo začiatku veľmi veľa skĺzal. Humor, ktorý je cielene trápny, sa robí ťažko -- asi lebo niekedy z toho človeku vypadne to cielene. Armisen to aspoň ku koncu ako-tak uhral, ale od začiatku po cca polovicu bieda pomiešaná s výstrelmi dobrej zábavy.

Ach, Lucy! (2017)

Výborný príbeh o nemožnosti vykročiť zo seba samého/samej, ani zmenou prostredia alebo identity. Putovanie hlavnej hrdinky a jej postupne objasňovaná história diváka len utvrdí, že všetka snaha je zbytočná a jediné, čo nám ostáva, je zotrvať v našom údele, prijať kúsok ľudského tepla, ktoré je práve poruke (pretože ani najväčšia možná blízkosť príbuzných a súrodencov nie je samozrejmá, ba je dokonca ničivá), a pokúsiť sa vykúpiť zo svojich hriechov. Viac pesimizmu na naše obrazovky!