Wanted (2008)

95% - Akcni narez plny zajimavych napadu, ktery si hrave udrzi Vasi pozornost po celou dobu trvani.

Million Dollar Baby (2004)

80% - Smutny, smutny pribeh o vzestupu a padu prodchnuty skvleymi hereckymi vykony hlavni trojice.

Konec starých časů (1989)

85% - jeden z mych oblibenych filmu. Zaujmul me predevsim svoji jemnou poetikou a humorem, krasnou hrou barev, svetel a hudby a v neposledni rade kopou brilantnich hereckych vykonu, pocinaje Josefem Abrhamem a zdaleka nekonce Hrusinskymi, Labudou, Adamirou, no v podstate vsemi.

Krvavý trůn (1957)

Moje první a doufám, že ne poslední setkání s Kurosawou. Atmosférické, temné, zajímavé. Děj trochu řidší, ale to bude zřejmě kulturní specifikum, které jsem ochoten akceptovat.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

80% Je to zejména na začátku hodně naturalistické, později se však přidá i příměs cukru a hrdinská sága může začít. Nejsem si jistý, zdali by z toho nebyl patriotický propadák, pokud by se látky ujal někdo jiný než Spielberg.

Bony a klid (1987)

85% - Myslím, že přestože se doba změnila, některé nešvary tepané tímto filmem stále přetrvávají, takže je do jisté míry stále aktuální. Připojuji se k většinovému hlasu, že Olmer uměl točit dobré filmy.

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Hřejivé, hladivé, sladkobolné, nenásilné.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

70% - Vyborne natocena oddechovka. Pro me byla fascinujici a na celem filmu nejzabavnejsi zejmena rychlost a napaditost s jakou dokazal hlavni "hrdina" vybruslit ze zdanlive bezvyhodnych situaci.

Simpsonovi ve filmu (2007)

65% - Nebylo to vylozene spatne, ale latka byla vysoko. Na "zlutaky" je tam prilis malo humoru, prilis sterilni humor, prilis sentimentality. Kdyz jsem to videl poprve, jeste jsem se docela bavil, ale napodruhe - misty i docela nuda.