Castrator

Castrator

* Kastrátor *

Vatikán
Doktor tělesné výchovy a bůh

14 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál) (1969)

 • poster

  Městečko South Park (TV seriál) (1997)

 • poster

  Mladí v partě (TV seriál) (1982)

 • poster

  Happy Tree Friends (TV seriál) (2006)

  Na HTF je vidět, že i s humorem a s vtipy se musí umět pracovat, a to jak ze strany tvůrce, tak ze strany diváka. Pusťte si deset patnáct epizod za sebou, nebudou vám ty poslední připadat tak vtipné a zábavné (a dáte tomu tři a méně, kazishuci). Každá epizoda HTF je prča od chvíle, kdy se rozjede akce, a tato prča končí až závěrečnými titulky. Není čas si oddechnout. Proto je nutné, ano, nutné, dávkovat s rozmyslem, stejně jako se dávkují vtípky a pointy ve všech dobrých komediích, zábavných scénkách atd. To věděli už bratři Marxovi a platí to stále. A platit vždy bude.

 • poster

  Záhada hlavolamu (TV seriál) (1969)

 • poster

  Městečko Fortitude (TV seriál) (2015)

  1. série: Na seriál jsem narazil náhodou, při zahánění nudy, kterou jsem zaháněl společně se svou atraktivní manželkou, u programu Sky One. Upoutávka na druhou řadu seriálu s nádhernou scenérií Špicberk mě donutila zjistit si informace o seriálu, respektive jeho první řadě, podíval jsem se na první díl a už jsem v tom lítal. Projel jsem zdejší komentáře a moc jsem nerozuměl tomu, jak někdo může druhý až čtvrtý díl považovat za nudu, během které sledování zapíchl. Během těchto dílů, včetně dílu prvního, mě seriál právě chytnul a nepustil, musel jsem čumět dál a seriál dočumět. Kecám, jsem zatím v půlce, ale dočumění plánuju, samozřejmě se svou atraktivní manželkou, kterou seriál chytl také. Seriál nemá žádnou vatu, naprosto žádnou, není scény nebo dialogu, které by byly pro děj zbytečné, vše má své opodstatnění. Naštěstí to neznamená, že by v každé scéně byla obsažena informace, která má zásadní vliv na děj a divák by si měl proto činit poznámky, tak daleko seriál naštěstí nejde, a přestože je určen spíš pro náročného a pozorného diváka a nedá divákovi vydechnout, je to stále zábavná podívaná a ne seriálový hlavolam typu Ztraceni, u kterého se divák pomalu a jistě ztrácí, až se na seriál raději úplně vys..e. Prostředí Špicberk, kouzelná úvodní melodie a atmosféra připomínající Carpenterovu Věc , to jsou další plusy k už tak dobrému seriálu. Po pěti dílech dávám pět hvězd, těsím se na druhou, větší polovinu (oficiálně má seriál 11 dílů, a to i na stránkách Sky, ale dílů je k dispozici 12, v televizi při premiéře seriálu byly první dva díly odvysílány najednou), také na druhou sérii, a jako nefanoušek seriálů jsem velmi nadšen. Městečko Fortitude je skvělý seriál, pro sledování v lednových mrazech naprosto ideální. Blu-ray z V. Británie objednáno před pár minutami a jestli se UPS pochlapí, budu ho zítra dopoledne doma mít, abych mohl sledovat tento skvělý seriál ve vysokém rozlišení na domácím projektoru, samozřejmě s mojí atraktivní manželkou. /// U UPS se fakt pochlapili a já měl za necelý den od objednání z V. Británie blu-ray doma. Dobrýýý. Seriál jsem dokoukal a je to dobré až do konce, žádné veletoče, aby do sebe děj zapadal se nekonají, vše je logické a lehce vysvětlitelné. MENŠÍ SPOILER: S tou Věcí jsem se trefil víc, než jsem předpokládal, o důvod víc mít tento seriál rád. KONEC MENŠÍHO SPOILERU. Fakt paráda, jsem nadšen, brzy si všechny díly zopakuju. 2. série: Dvě třetiny série dobré, pak to jde z kopce, žádné obří překvapení nebo pointa se nekoná a poslední dva díly potvrzují, že série byla mysteriózní vyvražďovačka, nic víc. Jsem zklamán.

 • poster

  Der Bastard (TV seriál) (1989)

 • poster

  Míša Kulička (TV seriál) (1973)

 • poster

  Cardinal (TV seriál) (2017)

  1. díl seriálu mě moc nenadchl. Našla se mrtvola v ledu, případ dostal na starosti lehce nerudný chlápek s chraplavým hlasem a měl po chvilce jasno, že vrah vraždil už dříve. Nevěří mu to ale kolegové, nevěří mu to ani nová kolegyně. Hned mi bylo jasné, o co tu půjde - lehce nerudný chlápek má samozřejmě pravdu, okolí je blbé a on je přesvědčí, že je vše tak, jak tvrdí on. Bylo mi to jasné a ukrutně jsem se mýli. Že mají detektivové co do činění se sériovým vrahem se zjistí hned v dalším díle a nikdo o tom nepochybuje, seriál se v tomto, a vlastně v ničem, nevydá klišovitým stokrát viděným směrem. Směr je to ostrý a chvílemi vyloženě krutý (a tak to má být, vraždy nejsou legrace a vrazi vraždí ne z lásky a dobroty, ale protože je baví způsobovat bolest), skvěle natočený a podaný. Neřeší se tu jen zmíněná vražda toho, kdo byl nalezen v ledu, během seriálu totiž ještě někdo zmizí a je to zcela jistě práce onoho sériového vraha. K tomu je nejspíš nerudný chlápek s chraplavým hlasem namočen v nějakých špinavých kšeftech, což má prověřit právě nová kolegyně, která byla na chlápka nastrčena, aby zajistila zajistit důkazy. U prvního dílu jsem pochyboval, nenadchl mě, při sledování druhého jsem věděl, že seriál určitě dokoukám, u třetího jsem byl natěšen na každý další díl a doufal, že tvůrci seriál nějak hloupě nezazdí. Znělka (Agnes Obel - Familiar) a nádherné záběry zasněžené přírody dobře přiživují atmosféru, která je doslova mrazivá, a to až do konce posledního dílu. Za mě jasných pět hvězd. Cardinal mi ukázal, že bych občas nějakému seriálu měl dát šanci, nejsem totiž vůbec fandou seriálů, spousta mě nechytne a neosloví. Těch pět hvězdiček ode mě berte jako potvrzení, že Cardinal je minimálně dobrý seriál, ne-li výtečný. Ne náhodou v kanadských novinách označují tento seriál jako "kanadský Zločin (The Killing)" a BBC zakoupila seriál pro britské vysílání. P. S. V knižní předloze (kterou jsem nečetl) je dost prostoru věnováno francouzsko-anglické problematice a indiánům, naštěstí v seriálu tato témata čas nedostala. Podle mě to je jen dobře.

 • poster

  Dlouhá míle (TV seriál) (1989)

  Po čtvrt století jsem se opětovně setkal s touto mou seriálovou láskou z dětství až začínající puberty. Dlouhou míli a příběh Ondry Veseckého jsem tehdy opravdu "žral", strašně mě seriál bavil a čekal na každý další díl jak na smilování boží. Dlouho jsem se nemohl dokopat se na seriál podívat znovu (díky repríze po dvaceti letech byl a je naštěstí k dispozici, dokonce na webu ČT), vždy jsem kouknul na první díl nebo jeho část a na sledování celku jsem si neudělal čas. Bohužel. Nebo možná boudík. Díky tomu jsem se k němu dostal ve chvíli, kdy mi dokonale sednul a já zhltnul první díl, po něm druhý, pak třetí, čtvrtý, jsou čtyři hodiny ráno, tak dám ještě jeden a skoro v půl šesté ráno se rozhoduju, jestli půjdu spát, nebo seriál dojedu. Samozřejmě jsem spát nešel a na poslední díl se musel podívat. Dlouhá míle mě chytla stejně jako kdysi, tentokrát mnohem více, přeci jen je to seriál pro dospělé a jako dospělý ho dokážu ocenit více než jako mlaďas. Dlouhá míle v české a československé seriálové produkci ční nade všemi ostatními počiny, sterilní Nemocnice jí nesahá ani po kontíky a detektivní a kriminální seriály (město pražské, Dobrodružství kriminalistiky) jsou sice hodně kvalitní, ale díly jsou oddělené nebo na sebe nenavazují, Dlouhá míle je více než šestihodinový příběh, kde se postavy vyvíjejí a divák s nimi "žije". Naprosto zasloužených ***** a zařazení do mých oblíbených seriálů. Dlouhá míle je skvělá.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace