Sgt.Pepper

okres Jindřichův Hradec
student

<< předchozí 1 2 3
    • 16.12.2012  14:51

Ten, kdo jde do kina na novou trilogii LOTRa, nebude asi úplně spokojen..ale o to tady přece nejde..Hobit je přesně film, kvůli kterému stojí za to jít do kina, sedět tam 3 hodiny a mít na očích 3D brýle (i když bez nich bych se i obešel)..celý film můžeme brát jako oslavu moderní filmařiny..zkrátka velkofilm, který si na něj nehraje, ale opravdu jím je..návraty a náznaky z LOTRa na mě působí moc příjemně..proč si v kině pro sebe neodpovědět na otázku Froda..myslíš si, že přijde na oslavu, strýčku? proč si společně s mladým Bilbem neodpovědět na otázku..kde bydlí Elfové? Samozřejmě příběhově bude Hobit vždy o krok zpátky..ale 2 věci mají LOTR a Hobit společné a neměnné..za prvé..Peter Jackson je geniální filmař, který se pro takové filmy narodil..a za druhé..Howard Shore je geniální skladatel, bez kterého by Kraj nebyl tak kouzelné a láskyplné místo..

• 8.3.2012  11:38

My sweet George, my George, my George..I really want to see..I really want to be with you..I really wan to see you George, but it takes so long, my George..my sweet George, my George, my George..I really want to know you..I really want to go with you..I really want to show you George, that it won't take long, my George..my sweet George..

• 28.10.2011  11:35
    Akta X (TV seriál) (1993)

Nesmrtelná legenda mého dětství..

• 15.9.2011  12:09

Tady nejde o kostýmy, výpravu nebo snad režii..jejich kvalita je pod taktovkou Martina Scorseseho samozřejmostí, spíš se jedná o samostatný příběh, který na složitosti moc nepobral a navíc ta vypravěčka působila jako mnoho, mnoho, mnoho zbytečných slov..a tak opravdu jediným, ale za to velkým plusem, se jeví dialogy a scény mezi Newlandem ( Daniel Day-Lewis ) a Ellen ( Michelle Pfeiffer ), scény plné napětí a vášně..ostatní přibalené scény působí jako chudí příbuzní..tak trochu nalezneme atmosféru Dangerous Liaisons a také rozsporem mezi technickou stránkou filmu x příběhem a stopáží Barryho Lyndona od Stanleyho Kubricka..

• 28.12.2010  18:54

Dokument o režisérovi má být hlavně o jeho filmech..

• 17.12.2010  10:57

Pomalé, lehké a průměrné komediální drama se silným, energickým a nadprůměrným Adamem Sandlerem..

• 1.11.2010  19:39

Woody se Scarlett si u mě nasadili vysoko laťku díky Match Pointu a tady s velkou lehkostí přeskočili oba dva..celé prostředí Barcelony je krásné a příjemné a příběh v poklidu plyne..tradičně skvělý scénář vypráví originální, zajímavý a poutavý osud několika krásných postav..Woody umí úžasně zrežírovat drama a jeho názory na svět vztahů, lásky, přátelství a rozhodování jsou mi velmi blízké..tradičně výbornou Scarlett dobře doplňuje Rebecca Hall a hlavně Penélope Cruz..Javier Bardem roli charizmatického malíře taky zvládá bez problémů..krásná podívaná se zamyšlením..Maria Elena used to say that only unfulfilled love can be romantic..

• 25.10.2010  12:49

Se svým komentářem jsem musel chvilku počkat..a s odstupem času, několika skouknutí a několika poslechnutí soundtracku musím říct, že spolupráce Scorsese- DiCaprio zřejmě dosáhla vrcholu..celý film má tempo, přesnou stopáž a mrazivou atmosféru..příběh si s divákem pohrává a lže mu přímo do očí..flashbackové obrazy působí velmi dojemně a hudba je krásně dokresluje..herecké obsazení a následné výkony jsou samostatnou kapitolou..přirozený a uvolněný Mark "vymazávač" Ruffalo, charizmatický Ben "Stern" Kingsley, provokativný Max von Sydow, šílená Michelle Williams a samozřejmě Leonardo DiCaprio, kterého snad už nějaké ocenění nemůže minout..celý film na mě stále působí a bude působit ještě hezky dlouho..

• 23.10.2010  14:59
    Rain Man (1988)

Musíme si uvědomit pár důležitých věcí..když prší, nechodíme ven..letadla jsou nebezpečný..dálnice jsou nebezpečný..rybých prstů vždy 12 kusů a samozřejmě javorový sirup musí být na stole dřív než palačinky..a ve 23:00 je večerka..co však nikdy nezjistíme, kdo je sakra na tý první metě?

• 16.8.2010  19:32

V poklidném tempu za přítomnosti temné atmosféry a vlhkého počasí nám David Hollander předkládá své drama..příběh o dvou vraždách a několika svatbách..příběh není tuctový, sice trochu bez akce, ale mě oslovil..po Butterfly effect jsem se do Kutchera zrovna nezamiloval, o to víc mě uspokojil nyní..Michelle po třetí v řadě svede mladého kluka, už se těším na nějaký jiný úkol..překvapivá spokojenost..

• 1.6.2010  14:49
    Star Trek (2009)

Slušná jízda i pro nepříliš znalé diváky..

• 4.4.2010  23:19

Tak to je zlo..

• 25.3.2010  23:02

Vše, co zdobí Lvího krále, je tady nepoměrně slabší..slabší hudba, slabší příběh, slabší hlášky..

• 8.3.2010  16:27
    Hanebnost (2008)

John Malkovich a jeho herecká lehkost..nic víc, nic míň..

• 3.3.2010  20:25
    Avatar (2009)

Když v roce 1986 natočil James Cameron Aliens, bylo jeho filmařské umění úplně jinde. Když v roce 1991 natočil James Cameron Terminator 2: Judgment Day, bylo jeho filmařské umění úplně jinde. Když v roce 1997 natočil James Cameron Titanic, bylo jeho filmařská umění úplně jinde. A když v roce 2009 natočil James Cameron Avatar, je jeho filmařské umění opět úplně jinde..po filmařské stránce není, co řešit..malinký problém je vcelku ''klasický'' příběh..nic nás nepřekvapuje, nic nás nezarazí..navíc mi trochu chyběl Cameronův humor..když si ho může dovolit při potápění obrovské lodi, tak proč ne při sci-fi katastrofě? Nejvíc mě však trápí hudba Jamesa Hornera..vzít soundtrack Titanicu, přeházet pár not a jít si pro oscara? Rozhodně byl natočen další mezník světové kinematografie..

• 19.1.2010  09:19
    Gympl (2007)

Po prvních 15 minutách jsem myslel, že to asi neskousnu..ale pouštěli to v autobuse, takže jsem neměl, kam utíct..šílené dialogy od netalentovaných herců, kde každé ''vole'' znělo strašně nepřirozeně..mladej vorel byl tak drsnej, až byl celej trapnej, vole..a jestli si s tátou myslí, že ''já nejsem drzej, ale upřímnej'' bude nějaká kultovní hláška, tak jsou úplně mimo..ten zhulec byl asi takový pokus o Jirku Macháčka, ale to trochu přestřelili..z mladších držel laťku nahoře tradičně Jirka Mádl..pak se ale film rozjel, začaly se objevovat lepší herci a docela to šlo..hlavně mě mile překvapil lehký a přirozený Tomáš Matonoha..film skoro nic nedal, ale moc zase nevzal..

• 10.1.2010  12:50
    Trapasy (TV seriál) (2007)

Něktré povídky nejsou zas tak špatné..díky některým hercům ( Pavel Liška, Miroslav Táborský ) i pěkně zahrané, ale to, co se děje ve studiu mezi povídkami, je naprostá šílenost..

• 8.1.2010  17:32

Po pěkném startu trochu zdlouhavější prostředek a dojemný konec..kvalitní herecké výkony a zajímavý scénář, ale nevím proč mě to tolik za srdce nevzalo..

• 2.1.2010  17:44

Adam Sandler mi zajel hluboko pod kůži a velice mě dojal jak jeho příběh tak herecký výkon..emoce jsou podávány s elegancí a v přiměřené míře..krása..

• 2.1.2010  13:53

Herecké kreace Jacka Nicholsona jsou výborné..celkově mě film nějak zvlášť nezasáhl a nemám rád Helen Hunt..

• 1.1.2010  17:56
    Ropáci (studentský film) (1988)

Zajímavý a originální dokumentík s myšlenkou..ale ty ''herci'' byli strašně nepřirození..

• 28.12.2009  17:24
    Titanic (2000)

Tak to je síla..opravdu šílenost..naprosto nepochopitelný děj, šíléná animace, děsný dabing a ke všemu ješte rapovaná písnička v roce 1912..když už jsem myslel, že je konečně konec, následovaly snad 15 minutové titulky s promítáním celého filmu znova..pro fanouška Jamesa Camerona naprosté utrpení..

• 25.12.2009  23:55

Génius dílo po díle..modla filmového průmyslu..

• 19.12.2009  19:18

Vladimír Menšík táhne celý film a v hádacích scénách je jako vždy brilatní, ale to je vše..

• 4.12.2009  23:51
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Sheldon=mazák..už existuje pouze jedna seriálová postava, která je stejně originální, vtipná, skvěle zahraná a neodolatelná..A.J.Rimmer..

• 26.11.2009  22:08

Není to vůbec špatná komedie..má svoje kouzlo a originální nápad..ale opravdových hlášek a vtipných scének až tolik neobsahuje..konečné hození do citu mě moc nenadchlo, ale na druhou stranu nebyla asi jiná možnost..

• 23.11.2009  19:58

Zajímavý film s velmi zajímavým scénářem..

• 18.11.2009  16:35
    Sunset Blvd. (1950)

Na tenhle film jsem se hodně těšil, ale je pro mě zklamáním..možná nemůžu naplno ocenit rok vzniku..Gloria Swanson mi byla herecky vyloženě protivná..řekl bych, že už v roce 1950, především díky K. Hepburn, L. Bacall a I. Bergman, se dalo hrát přirozeně a s elegancí..ale tohle ne..William Holden byl v pořádku..stejně jako režie a hudba..

• 17.11.2009  14:38
    Slimák (2006)

za starostu, kterej v jednom kole čumí na animal planet..

• 16.11.2009  13:24

Po trochu zdlouhavém začátku mě nakonec film vcelku dojal..mel gibson má charizma a režie mu rozhodně není cizí..lehce prostříhat a není co rešit..

<< předchozí 1 2 3