Sherlock (2010) (seriál)

"Anderson, don't talk out loud. You lower the IQ of the whole street." Seriál nám prináša psychopata Sherlocka a jeho partnera vojnového veterána Watsona, ktorí spoločne prichádzajú na riešenia vrážd a rôznych incidentov. Dvojica hl. hercov spolu funguje velmi dobre, dá sa povedať až bezchybne. Prípady sú dostatočne zaujímavé a Sherlockove analýzy a vtipné konverzácie ma vždy pobavili. Doslova som bol zo seriálu nadšený. Na seriál asi nemam veľké negatívum ale 2. Časť 1. Série bola o veľa slabšia v porovnaní s ostatnými.

Zelená míle (1999)

Emocionálny film s úžasnými hercami a príbehom v rukach Franka Darabonta. Čo dodať?

Van Helsing (2004)

Dobre natočený akčný film, ktorý sa môže pochváliť sympatickou Kate Beckinsale a Hughom Jackmanom, toť vše. Snáď ešte téma môže zaujať mladších divákov, ako mňa pred pár rokmi ale ani toto film nezachránilo. Celkovo film ničím iným nezaujal. Preto nechám 2 hviezdy.

Liga výjimečných (2003)

Jediné plus sú schopnosti jednotlivých postáv a boje, to ma vlastne jediné bavilo keď som pozeral film ešte ako malý. Inak je to len zbytočný film s veľkým množstvom nezmyslov a chýb.

Zápisník jedné lásky (2004)

Asi by bolo moje hodnotenie o hviezdu nižšie ak by bolo obsadenie hercov iné, pretože Gosling a McAdams vytvorili pekný pár a ich románik som im uveril. Spracovanie filmu a kamera sa podarili ale stopáž filmu mohla byť kratšia, pretože natiahnutie času filmu moc neprospelo. Príbeh o láske je opísaný až moc sladko a miestami mi to aj vadilo. No aj napriek tomu ma film bavil a koniec dojal. Dám 4 hviezdy kvôli dĺžke a príliš velkému tlačeniu na pilu.

Interstellar (2014)

Po snímkach Mud a True Detective Matthew zavŕšil svoju vrcholnú formu. Obsadenie filmu je absolutne briliantné a Nolan sa zas a znova hrá s našimi zmyslami. Filmy z vesmíru sú v tejto dobe síce dosť rozšírené, preto som sa toho obával, ale nezostal som sklamaný. Aj napriek 3 hodinám dejová linia stále funguje a nenudil som sa ani chvíľu. Najsilnejší je ale úvod a koniec, kde som ani nedýchal. Jediná chyba filmu je stred, kde sa sem tam našlo hluché miesto, ktoré však nebolo až také významné aby ovplyvnilo moje hodnotenie. Dávam 5 hviezd za vynikajúcu dejovú linku, kameru, efekty, hudbu a predovšetkym za Matthewa aka Coopra.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nebudem sa rozpisovať, GoT je pre mňa srdcová záležitosť.

Jedna noc (2016) (seriál)

Veľmi zaujímavý seriál, neokukané tváre a John Turturro a jeho dejová linka ma bavila. Podobný príbeh som tiež ešte nevidel. Temné prostredie a zábery z väzenia sú pekné. Vadilo mi, že sa prípad neriešil až tak ako by sa očakávalo a riešilo sa veľa vecí, ktoré neboli nijak dôležité. Z konca som bol sklamaný, veľmi jednoduché a očakávané, koniec predpovedal 2. Sériu tak uvidíme. Každopádne nam koniec ukázal, že ked je človek raz v kriminále tak to na ňom zanechá následky a nikdy to už nebude také, ako predtým. Jednu hviezdu dávam dole kvôli koncu.

Video Game High School (2012) (seriál)

Toto bol pre mňa príjemný oddych. Krátke časti, zábavná téma poňatá nerealistickým spôsobom a vôbec mi to nevadí. Netreba ho brať vážne, stačí sa len zabávať. Sympatická Johanna Brady a hl. Postava tiež poteší. Každému už od začiatku je jasné že od začiatku skončia spolu a príbeh tiež príjemne poteší. Určite odporúčam priaznivcom hier pozrieť, neurazí.

Vikingové (2013) (seriál)

Prve dve série som bol ohromeny, nedočkavo som čakal každy týžden a stal sa z toho životný štýl. Ragnar, Lagertha a Rolo užasny a všetko som im veril. Vedlajšie postavy a casting tiež bez chýb. A veľkú rolu hralo chladné severské prostredie a zaujímave náboženské tradície a rituály. Príbeh tiež nezaostáva ale po 2. Sérii to veľmi upadá a dosť tomu napomáha nudné Anglicko a Paríž. 3. a prvá polovica 4. série slabá, ale druhá polovica začína veľmi sľubne, čisto vikingske a bez nudných dialógov v anglicku, dúfam že týmto smerom sa budú uberať.