• Thriller

Ordinary World (2016)

Keby tu nehral Billy Joe, ani jednu hviezdu nedám. Hľadieť na punk rockového speváka, ktorý žije odrazu slušným, obyčajným životom... to bola silná šálka kávy. Neuverila som im to hranie sa na milú, usporiadanú rodinku a celý ten jeho životný štýl a lá poďme si dať vafličky do postele a pivo piť jedine, keď je na stole podpivníček, ma znechucoval. Nedokázala som to ani dopozerať...

Behind You (2020)

Celú dobu som čakala, čo vyjde z toho zrkadla... A režisér nenabral ani trochu slušnosti, aby divákovi ukázal ducha v plnej kráse. Dve sestry boli veľmi sympatické, atmosféra domu tiež ušla, a to bolo asi tak všetko. Prečo toto točia? A prečo sa vlastne my na to pozeráme? Ja neviem, kedy príde na scénu kvalitný horor. Ten zrejme vymrel spolu s “normálnou" dobou.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Na Harley Quinn som sa tak veľmi tešila... A prišlo toto. Jedna veľká katastrofa. Jej preafektované správanie vyznievalo, ako keby jej niekto nakreslil mapu správania. Celé to bolo kŕčovité a neprirodzené. Už som si aj myslela, že sa zasmejem... Ale zas sa to pokazilo. Feministicky ladená divná záležitosť zasadená do Gothamu.

The Dare (2019)

Dva silné momenty - chrobák zavedený do hrdla a červ do oka. Inak ma ešte celkom pobavila striekajuca hadica plná krvi. Inak bol koniec totálne predvídateľný a ten ich trýzniteľ si nemal dávať dolu masku, lebo pôsobil ako smiešny Ken.

Utažení (2020)

Malo to tiesnivú atmosféru, privodilo mi to hnusný pocit úzkosti a sucho v hrdle, v priebehu filmu som sa sama začala pozerať po tieňoch v izbe. Hlavná herečka sa mi veľmi páčila, gotické sídlo s úžasným nádvorím a hmlami ma už ani nemohli nadchnúť viac. Pri závere som sa nestačila diviť... Konečne niečo, čo si udržalo moju úplnú pozornosť.

Brahms: Chlapec 2 (2020)

O ničom... Moju pozornosť tento snímok držal asi tak 45 minút, potom to išlo dolu vodou (a to som sa na toto pokračovanie veľmi tešila). Sklamanie. Ďalšia desivá bábika... A viacero odhalení vrážd v tajomnom dome, hm.

Haunt (2019)

Parádne desivý horor. Celý čas ma držalo napätie, a to sa nestáva často pri "moderných" hororoch. Keby nebolo od začiatku jasné, kto prežije labyrint strašidelných miestností tej chatrče a keby hlavná hrdinka neposobila tak zjavne nepremožiteľným dojmom, dala by som filmu aj plný počet hviezdičiek, takto to však stále ostáva pri nadpriemere. Moment, kedy sa začalo odhaľovanie masiek, bol asi najlepší a postava diabla ma bude mátať ešte dlho. Veľmi chválim dokonale premyslené pasce a nástrahy. Toto bola jednoducho perfektná ukážka strašidelného domu. Ten záver bola pomyselná čerešnička na torte (až sa tu otvára priestor pre možné špekulácie ohľadom povolania jej otca a v tom prípade by jej šikovnosť nebola až takým iritujúcim faktorom a zapadlo by to do seba ako puzzle).

Stehlík (2019)

Nefungovalo to. Bola som veľmi zvedavá, ako sa tvorcom filmu podarí zhrnúť také rozsiahle, dramatické dielo do filmu a či sa v ňom vôbec odrazí atmosféra a všetky tie zásadné momenty z knihy, no v konečnom dôsledku sa to nepodarilo. Páčilo sa mi herecké obsadenie, ktoré perfektne sedelo k vyobrazeným charakterom v knihe, ale pasáže, na ktoré som sa tešila najviac (najmä dospievanie Tea s Borisom) boli len letmo prebehnuté a načrtnuté. Stehlík by možno lepšie fungoval v podobe seriálu. Takto sa ma to nijakým zásadným spôsobom nedotklo a zrejme mi film do mesiaca vyšumí z hlavy. A to je veľká škoda, pretože sa jedná o skvelé dielo od úžasnej Donny Tartt.

Bliss (2019)

Veľmi zaujímavý, artistický kúsok, ktorý zaujme najmä filmových fajnšmekrov. Hororová časť filmu ma dosť prekvapila. Postupné formovanie a odkrývanie obrazu a lá "masterpiece" bolo viac než oku lahodiace a ten záver bol brilantný. Krásna metafora, ktorá film priviedla do riadne iných výšin.

Itsy Bitsy (2019)

Pavúk bol dostatočne nechutný na to, aby som sa fakt miestami bála a myslím si, že ten, kto trpí arachnofóbiou by tento film vôbec nemal pozerať. No tá hlavná hrdinka by si ozaj "zaslúžila" titul "matka roka". Znechutila mi skoro celý snímok. Ale myšlienka celkom fajn.