JosefTomas

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 19.5.2019  12:46
    John Wick 3 (2019)

Výhoda tohoto filmu je, že jde již o třetí pokračování a ti, kterým Wick nebyl po chuti od začátku, do kina stejně nevyrazí a ten zbytek už tam dávno byl. Takže je vlastně zbytečné o čemkoliv hlouběji uvažovat a je jen na vás, do které kategorie patříte. Té druhé film nabídne stejnou porci zábavy, stejně jako předchozí díly.

• 8.5.2019  17:21

Bylo by naivní se domnívat, že je tento film bezchybnou možností, jak udělat netradiční film. Ale Reitman se vyhýbá snad všemu možnému klišé, jaké známe a nechává diváka na pochybách až do konce příběhu. Zároveň se může opřít o naprosto špičkové herce, kteří ze své role ždímají maximum a vy si tak každou svým způsobem oblíbíte. K tomu všemu velmi dynamický střih a výborné dialogy činí z tohoto filmu velice povedenou příjemnou zábavu, která díky své nenucenosti a lehkosti může obstát i v dnešní době.

• 2.3.2019  12:05

Málo který film odolává zubu času, jako právě Francouzská spojka. Film, který trochu redefinoval pohled na tehdejší kriminální práci a který dokázal díky skvělým postavám a atmosféře prodat veškerý příběh, který není nejsofistikovanější, ale je účelově funkční a má spád, tudíž je nuda vyloučena. Kvalitativně prošly akční scény, které jsou i po letech svižné, svěží a hlavně nehorázně napínavé, že by se mohli dnešní filmaři leč čemu přiučit. 90%

• 19.2.2019  14:52

Mile rád se vydám proti proudu, neb tento film mi nehorázně sedl. Možná jsem se nechal strhnout nádherným vizuálem nebo atmosférou. Možná jsem potřeboval zase něco drsnějšího a temnějšího, což jsem po právu dostal. Mezi náhrobními kameny je poctivá kriminálka, která Liama Neesona staví do role ostříleného soukromého detektiva Matta, který rozjíždí pozoruhodnou pátračku po únoscích žen, kteří ale unesené neradi vrací živé (a v celku). A to více než poctivou, protože Matt, co se rafinovanosti týče, není zrovna Colombo, nebo Holmes, ale obyčejný chlápek, co sice má za ušima, ale na vše přichází svojí pílí a trpělivostí, nikoliv koloběhem šťastných náhod. Přestřelky jsou surové a realistické a Scott Frank vše drží ve svých režijních a scenáristických mantinelech, aby vše fungovalo. Nevýhoda tohoto filmu tkví převážně ve dvou věcech, první je, že finále už onu rafinovanost obchází a spíše se se štěstím vyřeší samo, další věcí je poměrně zbytečná postava černého chlapce, který je zde spíše do počtu a scény s ním děj zbytečně zdržují. Zbytek ale šlape jak má a Liam si připsal další postavu, za kterou ho budu mít rád. 90% je možná trochu moc, ale jak jsem zmínil na začátku, tak film nehorázně sedl.

• 10.2.2019  14:44

Zvažoval jsem něco mezi 60 - 70, ale nakonec se přehoupnu k číslovce ještě o stupínek vyšší. A hlavním důvodem budiž Redfordovo charisma a schopnost zahrát jakoukoliv roli, jakéhokoliv charakteru. Ostatní herci mu krásně sekundují a Lowery je drží v těch pomyslných mantinelech, aby si byli všichni tak nějak rovni. Další věcí je i poměrně svižnější střih, který udržuje diváka alespoň trochu ve střehu, což už se nedá říct o zápletce tohoto filmu. Proti filmům bez zápletky nic nemám, a když se najde někdo, kdo to opravdu umí, je radost pohledět (viz Mafiáni a Casino), ale tady bych zápletku uvítal, poněvadž se tak stává, že některé části trochu drhnou a i přes malou stopáž nudí. Ale pokud se přes to dokážete přenést, tak vám asi film sedne a budete si minimálně dobře bavit. Ostatně, pokud je to rozloučení s Redfordem, tak neříkám, že to je to nejlepší, ale je to rozhodně povedené zakončení kariéry jednoho skvělého herce.

• 9.2.2019  15:24

Asi budu jeden z mála, komu Tiché místo nepřijde tak boží, jak se o něm mluví. A přestože nezapřu nadšení, které ve mně stále přetrvává, neubráním se i mírnému zklamání. Krasinski sice prezentuje velice hutnou atmosféru a to co předvádí s plejádou herců, je nad míru překvapivé. Jenže co se scénáře týče, tak tam Krasinskiho tým zůstal jaksi pozadu. A ona ani ta charakteristika postav není kdo ví jak světoborná. Za naprosto fatální nedostatek však považuji nejhůře napsanou postavu dcery, která nadělá tolik chyb, že by jí z fleku někdo jednu vlepil. Na druhou stranu, její představitelka je výborná, ale to nemění nic na tom, že tam dělá nehorázné ptákoviny. Ono ostatně i většina zvratů působí spíše komicky a nepravděpodobně, což je u hororu sakra škoda. Celkově filmu nepřidává, že jeho jediný pořádný triumf vidíme ihned vzápětí a nemáme být moc jak šokováni. A poslední věcí jsou mírné, a při dobrém naladění ani nepostřehnutelné, nedostatky v detailech, jako třeba celá situace, použití svíček, když je elektrika, nebo jedna sypká věc :). I přes tyto výtky jsem se nehorázně bavil (i když to tak nemusí vypadat) a v Krasinskiho mám důvěru, není to blbý režisér, jen by to chtělo příště vyladit scénář a možná si odpustit ten finální (pro mě kýčovitý) záběr.

• 8.2.2019  14:03
    Patrola (2012)

Autenticky a surově nasnímané drama, které svojí roztěkaností a podobou skoro dokumentu nastolují laťku děsně vysoko. A nenechte se mýlit, tohle není typický buddy movie, ale opravdu zachycení života dvou poldů, kteří by pro sebe zemřeli. Bylo by to na čistých 100, ale ten dovětek u jinak vynikajícího konce mi přišel přeci jen nadbytečný a kazí jinak dobře vybudovanou atmosféru. Proto jen 90%

• 14.1.2019  20:12
    Everest (2015)

Aneb, když cítíte tu výšku, prázdnotu i zimu. Kormákur se tady vyšvihl a zachycuje jednu z největších tragédií na Everestu tak přesvědčivě, že by mě tam nikdo nikdy nedostal. Úplně cítíte tu beznaděj hlavní hrdinů, kteří se pokouší zdolat vrcholu té nejdrsnější hory vůbec. Každý pád, každá bolest i omrzlina na vás skrze obrazovku srší a Kormákur vám a ani hrdinům nedopřeje oddechu. Vše zachyceno se smyslem pro realističnost a surovost, takže za mě překvapení roku 2015.

• 13.1.2019  18:37

Naprosto výborně zvládnuté řemeslo, které dokázalo, že Drew Goddard je jméno vhodné zapamatování a že do El Royale by nikdo asi nechtěl přijet na víkend :) Jen škoda špatného marketingu, který film doslova pohřbil. Snad si své fanoušky najde .

• 13.1.2019  18:37

To se tak blbě hodnotí. Je to dobrý, to ano, ale to samý pořád dokola a tím nemyslím jen první díl Ant-Mana, ale celý Marvel Univers. Už mě hold přestává bavit, těch filmů je tu až moc a všechny na jednom principu, tudíž se začnou poměrně okoukávat. Což je případ i tohoto filmu. Je to dobré, v rámci možností lehce nadprůměrné, ale to je nějak všechno. Proto mě nekamenujte a jestli nejste Marvelem přesycení, tak směle do toho, já se ale začínám pomalu koukat jinam.

• 13.1.2019  16:21

Willis je zpátky. Po dlouhé době vidíme Willise v něčem, co nevzal jen kvůli penězům, ale i kvůli tomu, aby si spravil trochu image. A ono to jde, Eli Roth ždímá z jednoduché premisy co se dá a jeho vraždy jsou naprosto žaludek přeházejíc masakry. Sice jich není tolik, ale když na ně dojde, jde o opravdu něco. To vše ale podkopává slabý scénář a delší rozjezd, který trvá na tento typ filmu (a jeho délku) až zbytečně dlouho (45 minut). Potom to ale nabere drive úderného akčního béčka, které to dlouho nebylo. 70%

• 13.1.2019  16:20

Odstřelit tento film je velice snadné a většina to tady udělala za mě, takže se to pojmout trochu konstruktivně. Zaprvé, herecké obsazení naprosto fantastické, jen škoda, že Ferencová s ním neumí pracovat lépe. Hudba také není marná, i když vykrádá jiné filmy a je to celé až zbytečně ploché, což je také škoda. Scénář je v rámci možností OK, ale většinou scén zapadá do typické "České" průměrnosti. Proto těch 50%, víckrát to asi neuvidím, ale nebyl to vyloženě mor. PS:Zřejmě nejsurovější sexuální scény v romantických filmech za poslední pár let.

• 13.1.2019  16:20

A prý, že to nejde. Jeden z mála Českých filmů, které mají velmi podařený scénář, skvělé herce, dobrou režii a velmi svižné tempo, že se nedá skoro vůbec nudit .

Nestyda (2008)

Nestyda sice může na první pohled působit, jako obyčejná blbost. Ale to by tu nesměl chybět Macháček, Liška a Babčáková. Tohle trio vám zajistí velkou dávku zábavy, že na tento film dlouho nezapomenete. Jo a body k plusu za krásnou Vicu Kerekés .

• 13.1.2019  16:19

Konečně za poslední dobu film z naších krajů, který se nebojí jít trochu jinou cestou, než většina ostatních. Vejdělek vytvořil zábavný film, kterému nechybí ta správná dávka romantiky a doplňuje jí velmi vtipnými a chytrými vtipy. Je to světélko naděje, že by to s těmi Českými filmy nemuselo být tak špatné.

• 13.1.2019  16:19

Vejdělek podruhé a doufám, že ne naposledy. Opět skvělá práce, co se postav, herců, příběhu a vtipu týče. Kdyby se takovéto filmy u náš točili častěji, neměl bych nač remcat, ale ono se takových moc netočí .

• 13.1.2019  16:18
    Kvarteto (2017)

Krobot není špatný, ale tady mu to nějak nejde a jak v případě Pout(2009) jsem i tento film po půl hodině vzdal, protože jsem vůbec nevěděl, co se tam děje, co postavy chtějí, o čem tu vůbec celé je a podobně. Jen kamera byla celkem dobrá.

• 13.1.2019  16:18
    Pouta (2009)

Má to dobré herce, skvělou režii a velmi vydařenou kameru, ale příběh je dost překombinovaný a vesměs se odbíhá z jiné lokace do druhé a vy nevíte, kde jste, kdo tam je, proč tam je a podobně. Je tam toho strašně moc a když po půl hodině vlastně nevíte, kdo je kdo, tak to je trochu problém. Bez hodnocení, protože jsem film po půl hodině vzdal. Možná se k tomu někdy vrátím, ale jen tak to asi nebude.

• 13.1.2019  16:16

Gibson měl potřebu (a zřejmě i chuť) vrátit se zpět. A ono mu to vyšlo a to tak, že útočil i na Oscary. Kvalita tedy je velice nadprůměrná, atmosféra správně špinavá a herci se snaží odehrát své party, jak nejlépe dovedou. Vše pod otěžemi Gibsona, který vážně chytil slinu a naservíroval nám výtečné armádní drama. PS: Od Zachraňte vojína Ryana jsme tu neměli tak surové bitvy.

• 13.1.2019  16:16
    Rédl - Prokurátor (E01) (epizoda) (2018)

Škoda, vážně škoda. Když už se konečně najde někdo, kdo umí napsat dobrý scénář, celkem zajímavý kameraman a skvělí herci, tak se to pokazí režií. Nechci Hřebejka shazovat, jeho filmy mám rád, ale tady to vyloženě bije do očí (hlavně ten nepřirozený Sokol a přehrávající Hofmann). Hřebejk to bohužel už nedává tak, jako dřív, ale bohužel nevím, komu jinému bych to mohl vyčítat. Herci nejsou špatní a jiných filmech dokazují, že hrát umí (i ten Hofmann), ale Hřebejk bohužel má to nejlepší za sebou.

• 13.1.2019  16:16

Minimalistický snímek, který se nebojí jít proti proudu a předejít všechna očekávání. Cronerberg na velmi malém prostoru rozpoutá velmi dramatickou hru, ve které se může opřít o opravdu výborné herce a naprosto vypilovanou atmosféru.

Terminál (2004)

Já Spielberga miluji, těžko uvěřit, že si může být někdo tak jistý v kramflecích, jako právě Spielberg. Ta jeho flexibilita je až přímo neuvěřitelná. Ať už vám chrlí válečné drama, rodinné sci-fi, či akční dobrodružství, pořád je to Spielberg, jak má být. Takže se omlouvám, že tady spíš chválím samotného režiséra, než tento film. Ale odpověď, jak se mi film líbil, jistě chápete. :D

• 13.1.2019  16:15

Ne nejlepší, ale velmi vydařené. Jen škoda větší absence herních odkazů a podobných věcí. Chápu, že je to film pro děti a ti sotva hráli na herních automatech, jako třeba já. Ale dát tam toho víc, vůbec bych se nezlobil. Jinak je to ale velmi vydařená rodinná zábava.

Rocky (1976)

Byl první a byl nejlepší. Aneb když vyplivnete všechny svoje emoce na papír a necháte to zfilmovat. Což je případ Stalloneho, který vážně předvedl, že je pan herec i pan scénárista. Možná to z dnešního pohledu může působit jako klišé, ale Stallone předvedl Rockyho natolik přesvědčivě, že jemu bych fandil, i kdyby byl celý od krve, na zemi a nemohl se hnout (protože bych v hloubi duše věděl, že by se stejně nakonec zvedl :) ).

• 13.1.2019  16:15

Omlouvám se na začátku, kdybych se trochu více rozkecal, ale určitě si to ten film zaslouží. Takže, kdybych někdy chtěl prorazit v Hollywoodu, tak bych buď doufal, že se mi podobný scénář podaří napsat, či mi někdo takový dá zrežírovat. To by bylo super, fakt že jo. Jenže, podařilo se to Affleckovi a Damonovi a mě nezbývá, než smeknout klobouk a tiše zatleskat (nahlas bych vypadal zřejmě jako blbec :) ). Tak moc věrně zachycený život nevyrovnaného člověka, který přes svojí genialitu nechápe významy věcí, kteří jiní chápou a berou jako samozřejmost jsem dlouho neviděl a zřejmě dlouho neuvidím. A pak je tu Robin Williams... Ani nedokážu slovy popsat, jak moc mě překvapil a jak moc byl lepší, než kdy jindy. Za to ovšem vděčí i scénáristům, kteří mu do úst vkládají moudra a Williams je podává tak letmým způsobem, aby nepůsobili kýčovitě a ani moc poučně. Všechno navíc vyprávěno volně a příjemně Van Santovou rukou, která vede přesně herce jakéhokoliv ražení (třeba i velmi dobře napsaná i zahraná role Stellana Skasgarda) a vy tak krom skvělých dialogů máte možnost si užít naprosto výborně castingem zvolené herce, kteří jsou ve svých rolí naprosto perfektní. A to jsem toho ještě dost nezmínil a přitom by si každá scéna zasloužila samostatný článek. Takže ano, zrodil se klenot kinematografie, kterých se urodí jen omezený počet za několik let. A jsem rád, že to je Dobrý Will Hunting a že jsem měl možnost ho vidět. Proto to berte jako to největší doporučení a tento film si pusťte. Pevně věřím, že každý člověk si z toho vezme alespoň něco a pokud nejste vyloženě šťoural a pesimista, tak byste si měli film rozhodně pustit. Uvidíte, že pokud na jeho hru přistoupíte, může vám změnit život a pohled na něj a to už dokáží jen mistrovská díla.

• 13.1.2019  16:14

Kdo má rád Zátah, akční filmy, Hong Kongské pecky a podobně, ten je jako doma. Ten zbytek by se měl ohlédnout asi někde jinde, tohle není žádná procházka růžovým sadem, tady (doslova) padají (nejen) hlavy.

Rocky IV (1985)

Tak jsem ty předchozí díly přeskočil a šel rovnou na 4 a nelituji toho. Takhle nabušenou akční jízdu jsem dlouho, ale dlouho neviděl. Souboje plné adrenalinu, které se snad nikdy neokoukají a dají vám pocit, že můžete lámat skály a ničit vše, co vidíte. A ta montáž, že by i člověk bez fyzičky chtěl zajít do fitka a udělat ze sebe stroj na zabíjení. Sly se překonal a možná i první díl.

Creed (2015)

Návrat ke kořenům a to se vším všudy. Sly sice měl rozloučení s Rockym už v Rocky Balboa, ale nyní mohl předat žezlo dál, a i když si nemyslím, že Michael B. Joardan je ta pravá náhrada, dokázal se s tím poprat celkem obstojně. Jenže to, co předvádí Coogler v režii, to nemá obdoby. Souboje jsou vychytané do nejmenších detailů a každý západ (vlastně kolo) je něco úplně jiného a nevídaného (souboj na jeden záběr je fenomenální). Jen škoda, že ten scénář by mohl být trochu lepší. Úkol sice plní, ale krom jedné motivační změny jede na stejný princip. Skvělý návrat, ale přeci jen mám Rockyho raději

• 13.1.2019  16:13

Nečekaně chytře vystavený film, který ale skončí dříve, než stačí cokoliv vyřešit. Pavlíček chytře rozehraje mezi postavami zajímavou hru, ve které se každý snaží vyhrát, včetně jeho, ale bohužel, nikdo nevyhraje. Nechápejte mě špatně, ale je to jakoby někdo vařil jídlo, vy na něj koukáte, jak mu to jde od ruky a pak ho vyhodí do koše. Takový to je pocit. Ten film ubíhá a ubíhá, až prostě skončí. A místo zodpovězení otázek budete mít milion jiných. Je to vážně škoda, potenciál by tu byl.

• 13.1.2019  16:13

Bratři Coenovi si podkopnou větev hned na začátku, protože první dvě povídky se naprosto vymykají jejich dosavadnímu stylu, tempu a celku. Zároveň jsou však svižné a nenudící, což může být problém u povídek dalších, které bohužel na tempu ztrácejí. Pátá to ve finále trochu nahrazuje, ale šestá je naprostý výsměch. 75% A teď pro ty, kteří chtějí každou povídku zvlášť. První je ujetý muzikál, kterému nechybí humor, tempo a švih. 85% Druhá na to jde ještě s větší dávkou ujetostí a cynismu, že je snad ještě lepší. 90% Třetí bohužel ono tempo ztrácí a vy si tak můžete užít výkonů Liam Neesona a Harryho Melling, nehledě na to, že na svojí délku toho moc nenabízí a budete se u ní spíše nudit. 65% Čtvrtá je na tom trochu lépe, přestože může ze začátku působit utahaněji, než třetí povídka. Konec ale je příjemným zpestřením. 70% Pátá by byla jen jakousi kombinací obou dvou předchozích, která naštěstí na konci nečekaně změní směr a vyplatí se jí to. 80% Šestá, jak už jsem říkal, je totální výsměch a pro mě jedna z nejslabší, protože poztrácí jakýkoliv začátek, prostředek je více méně utahaný a potom to skončí.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17