Bohemian Rhapsody (2018)

Film s neuveriteľnou výpravou a uveriteľnými výkonmi hercov a kvalitnou hudbou zarazí diváka do sedadla. Je naozaj unikátne a obdivuhodné, keď vďaka filmu zažívame comeback v počúvateľnosti Queenu

Ostrým nožem (2019)

Film by som zaradil do učebných osnov na každej právnickej fakulte na Slovensku, aby študenti videli, ako môže vyzerať právo... Herecký koncert Romana Luknára, vďaka ktorému môže mať divák x-krát zimomriavky. Film aj s nízkym rozpočtom dokázal zmapovať zúfalosť, silu boja za spravodlivosť, hľadanie pravdy a najmä obraz spoločnosti. Ostrým nožom sa mi páčil viac než Únos. Škoda, že nemal takú silný marketing Za mňa 5 hviezdičiek

S láskou Vincent (2017)

Dej filmu pojednáva o tom, ako zomrel slávny Vincent (ktorý za života predal len 1 obraz) a hlavne prečo zomrel. Retrospektívami a rozhovormi s Vincetovými známými zisťujeme, aký to bol človek. Geniálny nápad dať filmu vizuál van Goghových obrazov. Vďaka tomu sa dostávame van Goghovi do mysle. Možno je to prvá lastovička filmov s podobným použitým vizuálu obrazov od svetoznámych autorov. Kto vie.

Týpci a zbraně (2016)

Celkom príjemná oddychovka. Niektoré scény mi pripomínali Vlka z Wall street " God bless Dick Cheney´s America" !

Richard Müller: Nepoznaný (2016)

Sonda do života Riša Mullera, ktorá šokuje už zo začiatku filmu. Škoda, že vo filme neboli spomenutý jeho rodičia a vzťah k nim.

Dunkerk (2017)

Film vás priklincuje k sedačke, technológia iMax vám spustí dolu sánku a uštedrí pár myknutí aj vďaka kvalitnému zvuku. V popise filmu sa píše, že film je vojnový, dráma, akčný, historický - súhlasím a doplnil by som, že je najmä psychologický (existencionalizmus na vás pozerá z každej scény).

Schindlerův seznam (1993)

Tento film má to, čo každý divák očákava od filmu ...a tým je náboj či iskra. Príbeh, jednotlivé scény sa vám dostanú doslova pod kožu. Úprimne som bol skeptický voči čiernobielej na začiatku filmu, ale po pár minútach už mi to bolo jedno. A ešte po pár chvíľach som si povedal , že tam čiernobiely obraz 100 percentne sedí ako uliaty. Dodáva to filmu autentickosť a prepojenosť na dokumenty či kamerové záznamy z dokumentov o druhej svetovej vojne. Umelci chcú svet meniť a Stevenovi sa to podarilo, nezmenil len filmový svet, ale aj ten náš každodenný pohľad na svet práve vďaka Schindlerovmu zoznamu. Čo je na to celom najdokonalejšie? Je to podľa skutočnej udalosti, hold výnimočný príbeh nenapísal akýkoľvek dobrý scénarista - najlepším scénaristom na svete je sám život.

Nedodržený slib (2009)

Možno natočiť tisíce filmov o holokauste a druhej svetovej vojne a vždy to bude dych berúce. Výnimkou nie je ani tento film. Vytkol by som akurát obsadenie hlavnej postavy. Osobne sa mi Spišák ako herec nepáči - je nemastný-neslaný. Ktokoľvek iný by film posunul na inú úroveň. Preto "len" 4 hviezdičky.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Film už len ťaží zo slávneho prvého dielu či predchodcu (ako chcete). To tam zabije strašne veľa času, ktoré sa dali využiť inak - keby bolo ako... Ale s úcty si treba pozrieť aj takúto vec, už len kvôli Bolkovi.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Bolek Polívka v jeho nezabudnuteľnej úlohe, ktorá mu zostane až do smrti. Film je zaujímavý tým, že dialógy vznikali "za pochodu" , ďalej vnímam film ako obraz doby reštitúcii a drsných 90-tych rokov. No a samozrejme sila a moc peňazí. Filmu môžeme vyčítať až banálne jednoduché scény, kameru a mno ďaľšieho - ja to vnímam ako zámer, pretože jedine tak to dáva logiku vo vzťahu k myšlienke celého filmu! Teď si vás kúpim...VŠECKY!