Rollerball (1975)

Film s jednoduchou zápletkou i myšlenkou, který se marně snaží utáhnout přeceněnou stopáž akčními sekvencemi a dlouhými pohledy hrdinů jak z Dietlovy nemocnice.

David Holzman's Diary (1967)

Záměr dobrý, ale myslím si, že ve výsledku zbytečně natahovaný a neukoukatelný.

Hrozba společnosti (1993)

Klasický gangsta hiphopový videoklip natažený z pěti minut na hoďku a půl. Příběh řidší než bramborový kaše ze závodní jídelny, ale pár pěkných momentů to má a charismatické herce také.

Očista (2013)

Zajímavý výchozí příběh, pár velice dobrých nápadů, ale spoustu béčkových klišé, které výsledek shazují.

Pulp: o životě, smrti a supermarketech (2014)

Povinnost pro každého fanouška Pulp... a nebo Sheffieldu. Příjemný portrét, který kašle na chronologii i nějaké vyzdvihování úspěchů kapely a prostě jen baví hudbou a exhibicionismem Jarvise Cockera.

Love Story (1970)

Tento film není litánií nad smrtí, ale oslavou života a lásky.

Zapadákov (1971)

Poselství jsem pochopil... na druhou stranu jsem čekal trochu více. Proto za 3 *.

The Big Combo (1955)

Pomalý, ale neuvěřitelně atmosférický noir s výraznou vizuální stránkou. Příběh je sice béčkový, ale zpracování áčkové, stejně jako herecké výkony a kamera.

Po celou noc (1962)

Pro milovníky jazzu povinnost. Navzdory inspirací Othellem tento film nestojí a nepadá na základní osnově příběhu známé z Shakespearova dramatu. Atmosféra je skvělá a díky ohraničenosti příběhu (jeden večer) i pevně sevřená.

Byeonhoin (2013)

Film staví na dosti dlouhé (hodinové) expozici postav, aby pak v polovině zrychlil tempo a neservíroval syrové soudní drama. Zajímavý způsob ohlédnutí se za kolektivním zbabělstvím s výbornými hereckými výkony.

Časové pásmo bylo změněno