Tygr a drak (2000)

Tento film má jednu velkou smůlu v mém hodnocení, viděl jsem před ním několik asijských filmů v čele s dokonalým Hrdinou. Je proto těžké dát tomuto filmu pět hvězdiček, když zdaleka není po celou dobu tak napínavý jako Hrdina, nebo zábavný a povedený jako Zatoichi. Má svá slabá místa. Scénář místy vázne, ano je tu pár úžasných scén, ale taky jsou tu scény, které se dali napsat jinak, aby byli kratší a zajímavější. I výtvarná stránka ve srovnání s Hrdinou kulhá, ale myslím, že co je třeba vyzdvihnout jsou perfektní herci a naprosto úžasná choreografie. A navíc je poznat, kde se bratři Wachovští inspirovali v Matrixu. Prostě ten film má ode mě 4* a maximálně 4,5*. Ale na druhou stranu buďme rádi za takové filmy, které nám nekazí chuť jako Poslední Samuraj.

Lesní duch (1981)

Úžasný film. Sam je borec. Skvělý scénář i režie a to nemluvím o tricích a maskách. Je vidět, že když se dělá něco s láskou k žánru jde to krásně. Tenhle film je podle i mě lepší než Jaksonův Bad Taste. Nemá hluchá místa a odehrává se prakticky na jednom místě i přesto dokáže daný prostor využít. Jdu si sehnat dvojku ;-)

Flákači (1995)

Tenhle film je opravdu maso v jedné věci. Na videokazetě v půjčovně na vás civí Brenda z Beverly a vy si říkáte aha, další kravina s tou holkou, co jí po seriálu už nikde nechtěj, ale pak se kouknete pořádně a uvidíte Jasona Lee a říkáte si, to by nemuslo bejt špatný. A pak uvidíte v rohu Jaye s mlčenlivým Bobem a je rozhodnuto. Domů si nesete komedii, která není béčko i když její obal tak rozhodně působí. Je plná hlášek a řeší se tam například i to, zda by Lois Laneyová mohla mít Supermanovo dítě ;-) A to nemluvím o loďce nebo jedi schopnostech, nebo závěrečné soutěži, či o sexu na zadním sedadle VW a ženské, co věští nahoře bez. Žádná upocená trapárna, poctivá komedie.

Dogma (1999)

Přiznám se, že jsem od Smithe viděl vše kromě Clerks a nové Jersey Girl, ale žádný z filmů nemá takhle propracovaný scénář a není prohláškovaný jako tento. Pro mě osobně nejlepší Smithův film spolu s Chasing Amy. Viděl jsem ho už aspoň pětkrát ;-) A ještě chci opravit Limu, ten užvaněnec naštěstí není Chris Tucker, ale Chris Rock, což je dost rozdíl v kvalitě.

Sexbomba od vedle (2004)

Tahle komedie se opravdu nemá za co stydět. Je pro mladé lidi a při tom se obejde bez všechmožných tekutin a i když prostředí, kde se odehrává odkazuje na pornoprůmysl, obejde se bez laciných fórků. Elisha je navíc velice sexy a i ty kluci jsou fajn maníci, navíc plno fajn zvratů. P.S. A to že to mu Cinema dala takhle nízký hodnocení jen znamená, že to je dobrý ;-)

Čokoláda (2000)

Film sladký jako čokolada, pěkný příběh a vynikající ženské postavy, které někdy dost zastíňují i Deppa s Molinou. Velmi pěkný film s vadou na kráse, příšerně naivní konec... ale název filmu je sládký, tak proč by byl konec hořký?

Vetřelci (1986)

Nejlepší díl série.