Banda (2019) (seriál)

Bavilo ma to. A veľmi! Skvelý sarkastický a niekedy až do morku kosti čierny humor. (ne)hrdinovia zobrazený čierno-bielo (so všetkými kladmi, ale aj zápormy, niekedy len s tými zápormy), tak ako by to v reálnom živote mohlo skutočne byť. Mám nového obľúbeného hrdinu - Black Noir :D Navyše seriál pretína silná dejová linka, ktorá vyvrcholí v parádny, neočakávaný záver. Teším sa na druhú sériu!

To Kapitola 2 (2019)

Bill Hader si ukradol film pre seba. Mám rád horory, ktoré stavajú na napätí, silnom závere a dobrom scenári. IT: Chalter Two nemá ani jedno z toho. Ak ste ochotný sa na tento trojhodinový nepodarok pozerať ako na komédiu snažiacu sa pôsobiť ako horor, tak si film užijete. Škoda preškoda, casting bol skutočne nádejný.

Slunovrat (2019)

Párkrát som sa luxusne zasmial. Matty má pravdu vtom, že sa film tvári neskutočne vážne, zatiaľ čo postavám nevadí, že im miznú priatelia. Páčil sa mi prvok silného naturalizmu, lepšie to ale dokáže napr. Terrence Malick. Pánu režisérovi sa podarilo párkrát ma šokovať, ale bez lepšej myšlienky to často vyznelo samoúčelne až komicky. Cením ale snahu o inakosť!

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

V skutku efektne natočena totálna blbosť. Tak ako to Hollywood v súčasnosti vie. Nepomohlo ani, keď som sa snažil prestať premýšľať nad najzákladnejšími fyzikálnymi zákonmi. Pomohla by možno lobotómia.

Annabelle 3 (2019)

Vcelku hutná atmosféra. Annabelle 3 vrcholí v napínavosti asi 20 minút pred koncom filmu. Postavy sa ale chovajú klasický nelogicky, až z toho jedného rozbolí hlava. Celý film ťaží z niekedy až neúnosne dlhých, ale zato veľmi nepríjemných scén. Párkrát mi ztuhla krv v žilách. Priemer.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

V podstate úplne súhlasím s užívateľom MrHlad. Asi viac ako polovicu filmu som nechápal aká téma alebo film sa práve rozoberá. Filmovú tvorbu z Hollywoodu z 50tych, 60tych rokov nemám napozeranú a tak som bol príliš často ako divák vyšachovaný. Kto tvrdí že z filmu dokáže byť nadšený alebo unesený aj napriek týmto skutočnostiam, je podľa mňa tak trochu pokrytec, alebo Tarantinov fanatický fanúšik (ktorých je tu na csfd očividne neúrekom). Užil som si prekvapivý a šťavnatý záver filmu, postavu Brada Pitta a bitku s Bruceom Leem. Na takmer trojhodinovy film dosť málo. Ale chyba je na mojej strane, to beriem, ale film samotný vo mne neprebudil záujem o westernovú (či inú) tvorbu Hollywoodu z tých čias. Tak snáď nabudúce Quentin, pri poslednom filme :)

Trosečník (2000)

Po druhom zhliadnutí v originálnom znení snáď ešte lepší filmový zážitok. A teraz ma ospravedlňte, musím ísť... ale viem čo musím urobiť. "I gotta keep breathing. Because tomorrow the sun will rise. Who knows what the tide could bring?

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Far from home ma bavilo jednoznačne viac ako homecoming. Akcia mi prišla prehĺadnejšia a vycibrenejšia. Nemôžem povedať, aby som sa nudil na to akú dlhú stopáž film má. Párkrát som sa luxusne zasmial, paradoxne z vtipov úplne vedľajších postáv - profesorov. Ako spomína Marius_ss scéna asi z polovice filmu kedy spidey dostáva na frak od dronov a ich holografických projekcii je obdivuhodná. No bezprostredne po projekcii sa nemôžem zbaviť pocitu, že som videl znova tak nejak to čo som očakával - klasická, zábavná marvelovka ako napr. Venom, Cap. Marvel - jednoducho, jedna z tých priemernejších. Potešila aspoň jedna veta s myšlienkovým presahom od Jakea Gyllenhalla v závere filmu, keď sa už dal nahovoriť na takú na jeho pomery, nezaujímavú rolu.

Taxikář (1976)

Ak v tomto snímku Scorsese najlepšie zachytil úpadok v uliciach mesta, špinavosť a pod. veci, tak som sa asi pozeral na iný film. Ja som videl akurát mladého De Nira, ktorý má dosť silnú depresiu a tak trochu mu preskakuje už od začiatku filmu. Nie však z prehnilej spoločnosti ale z osamelosti, z nudy a z prepracovanosti. Možno pred rokmi mal tento snímok potrebnú silu ale po dnešnej projekcii, mám skôr dojem, že Taxi Driver je film o psychicky chorom taxikárovi ktorému to nakoniec ešte aj prejde...Výkon mladučkej Jodie Foster je ohromujúco sebavedomý. Existuje mnoho rádovo lepších filmov natočených na túto tému, aj z dielne neskoršej tvorby pána Scorseseho.

Leon (1994)

Oh man, this film is dope! Neskutočné. Ak som si pred pár dňami pozrel - Tak dobre ako sa len dá - a skritizoval tam pre mňa nefungujúcu ústrednú dvojicu Jacka Nicholsona a Helen Hunt, tak v Leonovi funguje všetko. Nadovšetko však funguje Natalie Portman a Jean Reno. Počas sledovania zažijete a prežijete si širokú škálu pocitov - smiech, smútok, žiaľ, strach, lásku, ľútosť, nenávisť. Oh man, this film is dope! EDIT: spätne som si všimol, že Leon je mojím 100 komentárom tu na csfd. 100% worth it.