• Thriller

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

To nejlepší co může nabídnout česká seriálová tvorba, patrně nejlepší role paní Růžičkové a pana Zindulky.

Obyčejní lidé (1980)

Trauma = příliš mnoho, příliš rychle, příliš brzy. Jak vypadá nezpracované trauma z dřívější doby a jak ovlivňuje rodinu, krásně popisuje tato režijní prvotina Roberta Redforda. Velmi hezké je také pozorovat, co se stane, když dojde k transformaci a léčbě traumat....................., začne se léčit a uzdravovat i okolí :) Pěkný film.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Velmi příjemný film, oddychovka. Krásné obrázky, hezký příběh, milí herci. Forrest Gump to sice není, ale i tak to nebyl promarněný čas a dá se doporučit. :)

Temný případ (2014) (seriál)

Vynikající filmařina, skvělí herci a parádní scénář. Tento neobvyklý formát 8x1hodina dává veliký prostor rozehrát psychologickou hru a zároveň se dostat postavám pod kůži. Během let se formovaly životy hrdinů a oni "dospívali" společně s tím, jak se přibližovali k rozuzlení případu. Z obou se díky tomu stali "lepší" lidé, ale museli se nejdříve smířit sami se sebou, mezi sebou a odpustit sobě i sobě navzájem. U mne tedy šlo o temný případ až na druhém místě. Tím hlavním tahákem pro mne bylo vykreslení a vývoj hlavních postav.

Kapitán Phillips (2013)

Výborný napínák. Šlo tuhle nedávnou skutečnou událost vůbec ještě lépe natočit?

Klub poslední naděje (2013)

Filmařina je to poctívá a herci se opravdu vytáhli. Matthew Mc Conaughey není můj oblíbený herec, vlastně tak trošku naopak, ale v tomhle filmu ani nebyl moc k poznání, takže byl koukatelný :) (hrál fakt perfektně) Téma černého obchodu s léky a strašidelného farmabusinesu je opravdu aktuální. I z toho důvodu doporučuji film zhlédnout.

Gravitace (2013)

Tak tohle byla teda prvotřídní jízda. Film může být i zážitkový, netřeba filosofických témat. Jenže i zde byla filosofie, otázka věčnosti a zároveń jedinečnosti přítomného okamžiku, který může učinit člověka "nesmrtelným" tedy naplněným, v téměř každém okénku. Ona totiž vizuální krása a nekonečnost Vesmíru , poprvé v historii filmu dokonale ztvárněna, nechává ústa otevřená a zadek přikovaný.

Zmizení (2013)

Velmi se mi líbil Fincherův Zodiac a Zmizení nese podobný rukopis. Film mne na dvě a půl hoďky usadil do sedačky a nepustil. Napětí, výborné herecké výkony a skvělá kamera!

Rivalové (2013)

Nerozumím zdejšímu vysokému hodnocení tohoto snímku. Dle mého názoru jde o lehce nadprůměrný životopisný film. Už vůbec jej však nemůžeme postavit vedle snímků jako jsou Ray nebo The Doors. Filmy ze sportovního prostředí jsou vděčným tématem, protože už jen princip soutěže - tedy vítěz a poražený - je nám, tedy našemu egu, velmi blízký. Člověk je tvor soutěživý a tak příběh nejlepších pilotů F1 své doby, a možná i historie, je zajímavým tématem. Mě osobně přišlo tohle zpracování velmi povrchní, nevybočující ze šablon filmu ze soutěžního prostředí. Obeznámili jsme se s hrubými rysy soupeřů, následovala série závodů na pozadí menších osobních eskapád a finále. Dokonce i záběry ze soutěží byly jaksi "laciné" a určitě se ve mě režisérovi nepodařilo vyvolat dojem pompéznosti, prestiže a nabubřelosti F1, jakou je. Stále jsem měl dojem, že se jedná o národní šampionát nějakého země v kategorii F3. Asi jsem měl přehnané očekávání, ale to umístění snímků v top10 historie na CSFD jaksi podmiňuje.

Den cvoka (2002)

Varování pro všechny, kteří chtějí žiti dlouhodobě single a zuby nehty se brání vztahu. I vztah samého se sebou může vést k totální perverzi vnímání svého já!