Sucho (2020)

Film je spíše sociální drama než klasická kriminálka. Vzpomínky Aarona Falka na svoje mládí, kdy byla nalezena jeho dívka utopená v řece, se prolínají s realitou, kdy jeho dávný přítel údajně vyvraždil svojí rodinu. Aaron vyšetřuje tuto událost vcelku neformálně a velmi pomalu rozplétá události, které tomu předcházeli. Tak jak postupně sbírá informace, vrací se na stará místa, která jsou nyní vlivem nedostatku vody vyprahlá a suchá, tak se dostáváme do silného a hořkého finále tohoto velmi smutného filmu.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Po dvou letech jsem to zkouknul znova a zvyšuji hodnocení na plný počet. Tu dobu jsem prožil, takže vím ... Hodně mi to připomnělo kreslený seriál Tvrz z časopisu ABC, který jsem jako malej kluk četl a pořád ho mám vylepený v jednom sešitě.

Svobodná země (2019)

Mokřina má mnohem lepší atmosféru než tento remake. Ale devadesátý léta jsou zde vystižena naprosto přesně. Kdyby se to tak striktně nedrželo původního filmu, mohlo to být mnohem lepší.

Šarlatán (2020) odpad!

O metodách a životě léčitele Jana Mikoláška se z filmu moc nedozvíme. Za to si užijeme nechutné gay hrátky, komunisty a další svoloč. Divný a hlavně naprosto zbytečný film.

Šifra mistra Leonarda (2006)

První film ze série s expertem na náboženskou symboliku Robertem Langdonem, ve kterém se pátrá po tajemství grálu. Film sice připomíná školní výlet, kde při každé zastávce u nějaké historické zajímavosti dostaneme podrobný výklad od paní učitelky dějepisu, ale já mám takové filmy rád a tohle se mi docela líbilo.

Špindl (2017)

Při sledování mě zachvátilo čiré zoufalství a pocit beznaděje. Je mi líto některých herců, že se k tomuto veledílu propůjčili.

Šťastný nový rok (2019) odpad!

Mluvit ve vánočně laděném romantickém filmu až takhle vulgárně, neustále řešit nějakou menstruaci a celý film se debilně chovat, tak to je automaticky odpad. Jo a komedie to není ani omylem, spíše to vypadá na sjezd bulharských kopáčů a ukrajinských štětek.

Štvanec (2003)

První třetina filmu je dobře rozehraná, ale potom už to jde bohužel z kopce. Stopovačka ve městě je totální úlet a ukování nože z péra od auta na táborovém ohníčku už jsem nedával. Nastraženou past v obrovském lese trefil L.T. přesně na metr. Jak dlouho asi trvá takovou past vyrobit a kde vzal Aaron na výrobu ty lana ? Taky mě zaujalo, jak se dokázal zabiják Aaron rychle teleportovat tam, kde měl právě podle scénáře být.

Tahle země není pro starý (2007)

Konečně jsem po úvodních 30-ti minutách doufal, že dostanu od bratří Coenů to, co jsem od nich ještě nedostal. Totiž pořádný nášup, u kterého nebudu ani dejchat, No a pak se to opět zvrhlo v kupu nelogických situací, postavy se bez vysvětlení teleportují tam, kde je chce zrovna scénárista mít, u některých nevíme, jestli tedy vůbec zemřeli a kdo tedy má nakonec i ty prachy. Hlavní postavy celé zbrocené krví si chodí na veřejnosti sem tam bez povšimnutí a kdyby tam všichni chodili nazí, tak jim ještě někdo za to podá pivo. Ve městech se střílí a nikdo to neslyší, běžného hlídkujícího policajta ve filmu nikdo neuvidí. No a ten konec, to bylo plivnutí do ksichtu i těm divákům, kterým se tohle veledílo líbilo. Jedna hvězda za Joshe Brolina.

Tajemný muž (2012)

Havárií dodávky s následným ošetřením v bistru se film zlomí do nekoukatelné sociální agitky.