Cesta (2009)

Zoufalství, deprese, hlad, špína a každodenní starost o přežití. Má tedy smysl jít na jih ? Já myslím, že ano.

Cesta do tmy (2023) (TV film)

Tohle dílo se nepovedlo a velkým viníkem čistě z mého pohledu, který nikomu nenutím, je ta příšerná rozklepaná nazoomovaná nahypovaná nekoukatelná kamera, často jsem zavíral oči a poslouchal jen zvuk. Hodnotím jednou hvězdičkou za pokus o drama, které tu mohlo být hodnoceno hodně vysoko, pokud by bylo dobře technicky zpracováno.

Cesta za smířením (2021)

Thrillery typu chata, příroda a krvavá lidská vybíjená mám docela rád. Tady to ovšem je navíc říznuto černým severským humorem a já se hodně bavil.

Co jsme komu udělali? (2014)

Trošku mi vadilo, jak tam na začátku neúnosně dlouho řešili uříznutou předkožku, ale jinak je to pohodový multikulturně velmi vyvážený film na takové to šedivé odpoledne u kafe.

Cry Macho (2021)

Ach jo, tohle už bylo Clinte nad tvoje síly. Sorry jako ... Pouze z úcty k tvému věku a celkově k tvojí tvorbě dávám dvě hvězdy, všichni ostatní by za tohle dostali odpad.

Ctihodný občan (2009)

Pointa filmu je hodně přitažená za vlasy, protože je v podstatě nemožné (SPOILER) v hustě zalidněném městě, kde v podzemní jsou různé inženýrské sítě, kanalizace, základy domů atd., vykopat takto velikou, poměrně rovnou a celkem naddimenzovanou podzemní chodbu v hloubce asi 4m pod povrchem. Kam nepozorovaně odvozil ty desítky tisíc tun vykopané zeminy a jak se vlastně tajně napojil na ... ? Ale už jsem zticha. Ale film je to docela zábavný..

Čas (2021)

Ačkoliv je námět filmu velice zajímavý, tak bohužel nemohu odpustit velice hrubé chyby ve scénáři. Rozdílný proces stárnutí u jednotlivých postav, nepotřeba jídla u dospělých lidí, kde měli pitnou vodu atd. popírá nosnou myšlenku celého filmu. Nehledě na to, že pokud by skutečně běžel na pláži čas tak rychle, tak děti by na začátku filmu nepřetržitě pily, jedly a vylučovaly do díry v písku, takže na nějaké veselé pobíhání po pláži nebo rozhovory by jim během dospívání a zvětšování těla nezbyl čas. Chápu, že stárnutí se týkalo živých buněk v lidském těle, ale že by se to netýkalo i kůže, to je fakt divný, protože ti dospělí vypadali pořád stejně. PS: Totální úlet byla ta blondýna, co si lámala kosti v té jeskyni a oni ty kosti srůstaly stejně rychle jako řezné rány nebo jedno pohlazení po tváři (jedna postava totiž říká, ty jsi mě pohladil a právě uplynuly tři dny), no myslím, že kost za tři dny takhle rychle nesroste. Mrtvá dívka se během pár hodin změnila v kostru, ale proč se neměnil ten utopenej Ťaman, když ho vytáhli na břeh, nebo mrtvá matka, ti přeci museli hnít doslova před očima.

Čas (2021) (seriál)

Naprosto ultimátní drama z vězeňského prostředí. Sean Bean tady předvedl neskutečný výkon zlomeného muže a Stephen Graham jako bachař taky neměl chybu, takže já jim to sežral se vším všudy.

Černá smrt (2010)

Slušné historické drama z doby, kdy svět trápila bakterie moru. Není to horor, ale ani mysteriózní film, protože bylo vše uvěřitelné a náležitě vysvětleno. Bohužel celý tento projekt na mě působí trošku televizně, chybí tomu více napětí a nějaké finále. Největším morem tohohle snímku je však rozklepaná kamera.

Černobyl (2019) (seriál)

Jared Harris a Stellan Skarsgård ve své největší formě, jakou ještě Černobyl neviděl. Strhující podívaná na největší jadernou katastrofu ještě z doby socialismu, pokrytectví, lží a manipulací s informacemi. Mezi námi ono to dneska není o moc lepší, ale snad se takový průser už nestane.