• Krátkometrážní

Jak to dělají (2006) (seriál)

Pěkná exkurze při rozhodování o povolání.

Jak vytvořit lidskou bytost (2001) (seriál)

Takové dost natahované a přes nadějné téma celkem nudné. Před deseti lety před klonováním to asi bylo vzrušující.

Okem boha Hora (2000) (seriál)

Zdá se že hodně egyptské kosmologie se dostalo do současné Evropy. Pro mě nic nového , pořád stejné motivy dokola.

Divoké počasí (2002) (seriál)

K omrzlinám mám respekt, jde to velmi rychle, ale ti dva omrzlinami zdecimované chlápci bez nohou mě vyděsily. Dokument je nabytý informace.

JFK: Nezvratný důkaz (2013) (TV film)

O tom jsem ještě neslyšel, ale trochu pochybuji. Každopádně válečný štváč byl mrtvý a už ho nikdo nevzkřísil ani jako zombie.

Příběhy slavných - Andělé tě hlídají (2000) (epizoda)

Dokument jsem našel v archivu České televize a nedávno ho po půlnoci opakovala Čt Art. Po 20 letech se na dokument lze dívat zcela jinou optikou. A je tu vyloženě divácká detektivní linka, proč se vlastně herec zabil. Je zde hodně divadelních ukázek, které mě nijak nezaujali.

Barbarské tažení Evropou (2002) (seriál)

O těchto barbarských kmenech se stručně učí v dějepisu na základních školách, ale zde je věnování se jednotlivým kmenům velmi podrobné a poutavě vyprávěné. Římské občanství s právem na lázně, chléb, cirkus a místo na pohřbení by chtěl dnes asi každý Afričan, jejichž kmeny dnes táhnou Evropou. Křesťanští Gótové na slunném Krymu s domy postavenými ve skalách na vyhlídkách a v údolí pěstujícími vinnou révu měli ještě lepší bydlení než Římané. Na to, že usazení se nepatří do základní genetické výbavy člověka, protože nemá jako rostliny a stromy kořeny, ale nohy něco bude. Moc pěkné jsou rekonstrukce hlav barbarů tou vědkyní.