• Krátkometrážní

Back to Lyla (2022)

Umirajici teenager bazi po svoji byvalce a melancholicky objevuje vnitrni krasu svych pratel, kdyz vypadaji americky multikulturne jako navsteva z Marsu. Pri sledovani muzete z premiry cukru dostat cukrovku. Dobry zamer natocit netuctovy a sladky romcom film urcite mel, ale je to jeden velky zmatek.  Postava Emmy Kenney vypada jako by byla pridana pozdeji a z niceho nic se zamiluje do postavy, kterou nezna. A byl tu nekdo, kdo mel korigovat dialogy? V 80. minute jsem mel pocit, ze se divam 180 minut. Film je aspon trochu divatelny diky  Emme Kenney.

Můj báječný život (2021)

Nezabavne, nepresvedcive, neprijemne a prazdne.  Nazev filmu je minen ironicky. Pani musi byt matka, dcera, manzelka, ucitelka. K tomu krize stredniho veku a dum nacpany rodinnymi prislusniky. Spolu se stagnujicim manzelstvi je to dost na to, aby se citila mizerne. Jeji stara matka zije v komfortu prazdneho bytu. Nekteri lide, kteri chteji zdrhnout z rodinnych zavazku, nemaji moznost druheho bydleni.

Někdo to rád zahalené (2017)

Film selhava nekde na ceste mezi skvelym napadem a autorem scenare a reziserem Sou Abadim a upada do prumeru. Je to promarnena prilezitost. Proti Arabum si nikdo nedovoli hlubsi satiru, protoze vi, ze by taky mohl nekdo prijit s bombou.

The Highwayman (2022)

Nizkorozpoctovy film natoceny par lidmi za nekolik tydnu leta. Nekteri herci jsou viditelne amateri a obsazeni je dost prestarle. Presto nepatri k nejhorsim filmum tohoto typ. Dialogy ujdou a je celkem nezny. Pri sledovani usetrite za prasky na spani. Lupic Dick Turpin  s velkym dickem se ocitne na anglickem venkove, kde nahodne unese dceru hrabete Pembroka. Zapletka je tedy tuctova. Dramaticke okamziky jsou doprovazeny tupou melodramatickou hudbou nebo zcela bez hudby. V bezvyznamnych mistech jsou dramaticke beaty.

Fullmetal Alchemist – pomsta Scara (2022)

Je to horsi nez prvni dil. Lacine nasili v akcni fantazii nejlevnejsim zpusobem. Je to pocitove delsi nez je stopaz a nejsou tu zadne okamziky zabavy. Uplne bezduchy, nedovareny film. Tvurci si ukousli vic, nez mohli rozkousat.

O vlásek (2022)

Film pusobi jako sled scen bez souvisleho vypraveni. Pribeh o lidech, kteri jsou pysni na svou kulturu a komunitu. Kdyz nic jineho, pusobi to smesne. Dozvite se moudra jako "Neodchazej z mista, kde se ti vari kukurice", nebo "Prijmi, kdo jsi".

Horké křeslo (2022)

O pocitacovem hakerovi, hra na kocku a mys. Akcni fantazie, mnoho klise. Nizkorozpoctovy film s nekolika milymi prekvapenimi a zvraty jako koreni. Film nepusobi moc sveze, ale v zaveru je pekne vystavene napeti. Vsechny hrozby zapletky jsou svedeny dohromady. Kdo nema vysoka ocekavani, film si uzije. Nekde uvnitr je to dobry film, ale kvuli levnemu pristupu a uspechane napsanym ctenarem a produkci nevyuzil sanci. Je tu hodne kousku z jinych filmu

Charles a Diana - pravda o svatbě (2019) (TV film)

Souhlasil s Alexisem, ze je to ztrata casu zabyvat se takovym Dysnejlandem britske kralovske rodiny. Zde si 20 leta Diana Spencerova si vzala o 12 let starsiho prince. Charles touzil po nekom starsim. Moji rodice byli od sebe byli 10 let, prarodice o 19. Prekvapilo me, ze princ pred Dianou nabidl snatek dvema zenam, ale dostal kosem. A v dokumentu se opet opet neobjevilo, ze Charles tri tydny pred svatbou vedel, ze Diana trpi bulimii. Vyhybala se pak recepcim nebo si nasla mechanismus, jak odolat pokuseni vse snist. Novinari se pak ptavali, proc nic nekonzumuje.