• Krátkometrážní

Česko a Evropa řeší klima - Epizoda 3 (2022) (epizoda)

Zamezení změnám klimatu během deseti let přeslo nenápadně  na adaptaci na změnu klimatu. Už nyní změna klimatu udělala více škod , než obě světové války dohromady.

Svět přírody - Rajky (2010) (epizoda)

To je úžasné, že sem ještě nevtrhli Japonci s motorovkama pralesy vyrubat. Rajka papuánská s okrasnými péry na hrudi , velká jako běžný holub, vládne krásným úsměvěm.

Nádherná příroda Dánska - Jezera a řeky (2020) (epizoda)

Doufal jsem , že alespoň v tomto dílu bude v zemědělsky zdevastovaném Dánsku pěkná příroda a nemýlil jsem se. Jezera, rybníky a řeky jsou obklopeny vegetací. Jsou zde krásné podvodní záběry, kde štika může dorůst až do velikosti sedmiletého dítěte. A je tu dokonce ponurá krajina se špatnou pověstí blata. Narovnávání řek tedy koukám nebyla jen komunistická specialita a stejně jako u nás se zde stav místy vrací za velké peníze nazpátek.  Natočení kočky při vyloupení kachního hnízda je vynikající. Překvapilo mě, že nežere vajíčka.

Šance (1992) (pořad)

Nyní opakováno na ČT 3.

Potlach v Údolí oddechu (1989) (pořad)

Pořad byl nyní opakován na Ceské televizi 3 jako připomínka užasné folkové a trampské doby.

Než odbije půlnoc (1987) (pořad)

Pořad měl před silvestrovskou půlnocí zvláštní slavnostní atmosféru konce nečeho, co nenávratně odpluje.