• Krátkometrážní

Čarovný les (2014)

Rodine pratelsky prazdninovy obstastnovac davu.Po rozkosne prvni puli se film ponoril do unavnosti a ztratil paru.Pokud mate radi hudbu,muzete byt poteseni.

1001 gramů (2014)

Jajo vetsina Hamerovych filmu je to bez zaplatky a vyborne pozorovani podivnych charakteru .Je to sentimentalni meditace na vahu duse.Vypada to az jak fantasy.Film se pohybuje mezi pomalym vypravenim a metaforamy.Vice se zabyva svym vizualnim stylem nez obsahen.Posledni pulhodinu je film smesne spatny.

Raduga (slavnost duhy) (2014)

Dokumenty ze Sibire mam rad kvuli jeji rozhlehlosti zazivam pocity posvatna.Ale zde mi jezero po case zacalo lezt na nervy.Zajimava je psychologicka studie mistniho obyvatele,jeho lidove nazory na rusky jazyk,ktery je snad nejstarsi a nejbohatsi ze slovanskych.

Genesis (2018)

Vypada to jak spatne sestrihana kolaz jinych sci-fi filmu.Pro kazdeho kdo ma rad tento druh veci to muze byt dobra zabava,ale pro me zbytecne usili Olivie Grantove a Johna Hannaha.

Uprchlíci (1986)

Filmu na podobnou tematiku je dost.Napriklad Zlaticka (Sweathearts).

Zlatíčka (2019)

Buddy-film, gangsterska komedie, kriminalni film anebo psychologicka studie dvou zen. Moc od filmu necekejte.Na toto tema jich uz bylo natoceno nekolik. Treba Les fugitifs (Uprchlici,1986). Libily se mi barvy,atmosfera a vykon Karoline Herfurth.

Doktor Thorne (2016) (seriál)

Seriál je živý a satirický. Viděl jsem nějaký první díl, ale moc mě to nezaujalo. Doktor Thorne je ideální dávka a nádivkou standartního dobového dramatu odehrávající se na malebném místě. Cítil jsem, že to má protilátky proti smrti a zoufalství a skleslosti. Líbily se mi hlášky jako "Pak přijde milenec, jež sálá jako pec".

Jiří Suchý - Lehce s životem se prát (2019)

Je to pamětnicky laděno bez nostalgie či stesku. Není to příliš chronologické. Sledování dokumentu vyvolává nakažlivě pozitivní náladu v rytmu swingu a rokenrolu. Líbila se mi improvizace Suchého při výpadku paměti nebo jak si v klatovské lékárně zahraje na malého kluka. Jsou zde krásné černobílé archivy. Suchý si nás pustil i do své rodiny kde syn přesně vystihne podstatný rys otcovy povahy, když sdělí: „Mám po něm mírnost.“ . Starými fotografiemi Suchý listuje bez sebedojímání a zábavně. Období normalizace Sommerová shrne jedinou obecnou větou, protože asi z Suchého dostávat ukřivděnost. Je to trochu na mě dlouhé, ale přistihl jsem se, že si prozpěvuji.