• Krátkometrážní

Money Plane (2020) odpad!

Vyvolavalo to usmev na me caru.Ty machisticke dialogy...V historii hloupych myslenek bylo jen nekolik stupidnejsich nez Money Plane. Celkove nuda.

Arkansas (2020)

Celovecerni debut rezisera Clarka Dukea. Rada chybnych rozhodnuti a stret mezi kriminalniky.Je to prilis dlouhe a pusobi to jako relikt vlny kriminalek z 90.let.

Cherry (2021)

Komentator neunavne komentuje vsechno co vidite na obraze.Pribeh je to obycejny,nicim zvlastni. Proto ho asi tvurci ozvlastnuji napriklad pohledem do konecniku hrdiny.Emili je neustale empaticka az pusobi nerealne. Uvital bych vic informaci o hrdinove minulosti.Postupne se tu stridaji ruzne zanry.Teen romance,armadni a socialni satira a detektivka.Zaver je az sentimentalne prepaleni.Jestli bylo cilem zamyslet se nad soucasnou epidemii drog v USA ,tak film vyzniva dost plose naprazno.

My děti ze stanice Zoo (2021) (seriál)

Pribeh pro mlade s kontrasty sedivych sidlist (natacelo se v Praze) a barevnych diskotek s drogovym rausem.Jinak dusledky drog a abstinenci priznaky zde nejsou vykresleny tolik jako v jinych filmech.

Lockdown (2021)

Vystihnuti deprimujici nalady koronaviroveho izolacniho bezcasi je v detailech velmi vystizne,takze dalsi generace divaku se mohou poucit.Potesi epizodni role Bena Stillera a Bena Kingsleyho. Krimi linka mi nebavila.Humor ujde,napr. falesny prukaz na jmeno Edgar Alan Poe,v nemz nikdo nezna tohoto basnika.S myslenkou tvurcu ,ze nas lockdow osvobodil a muzeme zacit znovu se jako Wuchanskou chripkou dosti postizeny nemohu ztotoznit.Zaver je romcomove predvidatelny.

Španělská chřipka (2021) (TV film)

Jsou zde hrane ilustrace, ktere nemam moc rad .Zvlast kdyz ma herec za ukol vetsinou jen kaslat. Nastesti jsou tu kratke silne skutecne pribehy.A take to ,ze je tu napadna podobnost se soucasnou covidovou pandemii.

Provazochodkyně nad Prahou (2020)

Nejaky komplexni medailonek provazochodkyne to neni.Je zde dost propagace festivalu Letni Letna.Dlouho probiha priprava cele akce,coz me take bavilo, chvilemi seznamovani s profesi nudilo. Cirkusacka nas seznamila i se svym detstvi..Rika, ze se v aute boji vic nez na lane. Zabery zeny takto vysoko na lane jsou velkolepe.