• Krátkometrážní

Cesta do Ameriky 2 (2021)

Je to takovy detinstejsi a zzenstilejsi Borat. Neni to dobry ani spatny film. Takovy lehci specificky film, ktery predstira, ze je neco vice, nez nostalgicke cviceni,relikt komedie 80.let. Co je vynikajici je vyprava a kostymy. Trochu mi vadily flashbacky do 1. dílu, nehynoucí hyperkorektnost a množství product placementu.

Kosmický hřích (2021) odpad!

Dno zanru sci-fi. 88 minut machistickeho nesmyslu. Mezi bitkami tupe dialogy,spatna prace kamery ...

Stráž (2021)

Zanr o pomste. Proste filmove cviceni o spravedlnosti zcela bez humoru. Nastesti je to relativne kratke.Tento napul dopeceny film trpi spatne napsanym scenarem a obycejnymi bojovymi scenami. Pro Olgu Kurylenko muze byt film vytah do akcniho duchodu. Sily emocniho traumatu v ni zapasi se zlovolne temnymi.

Shookum Hills (2021)

Tak tohle bylo nesnesitelne nudne Neni to uplne hrozne, ale postrada to prvky, ktere jsou dynamicke nebo zajimave. Predvidatelne posty me byly nesympaticke, s unavnymi dialogy Pritom ze zacatku to vypadalo slibne ze to bude temny film s lidmi, kteri delaji spatna rozhodnuti. Kdyz se objevi monstrum, vetsinu casu z nej nic nevidite. Jestli chcete neco podobneho s jeskynemi a tunely, ale mnohem lepsiho, kouknete na Pad do tmy (2005) nebo na The tunnel (2011).

Pád do tmy (2005)

Neni to uplne spatne. Podobny film ke shlednuti je The tunnel (2011).

Shorta (2020)

Nocni akcni thriller o preziti. Znemozni vam to dychat do posledni sceny. Lovci se stavaji lovenymi. Filmova remesla jsou na urovni.Na druhou stranu je to predvidatelne a postavy pro me nebyly moc zajimave. Film se dotyka demografickeho posunu v Evropu. Behem jedne generace zen jich vzdy jedna tretina kvuli nizke porodnosti zemre.Jak rika vynikajici psycholog Jeronym Klimes,je to situace srovnatelna se stredovekym morem.Proto jsou do EU importovani ve velkem na praci mlsdi arabsti muzi.Policiste zde jsou vykresleni jako zli a jeden z dvojice je rasista. Cele je to natoceno z uhlu pohledu policie. Libila se mi treba scena s policistou,psem a vytahem.

U Zlaté rukavice (2019)

Depresivni pokus odstranit glorifikaci nebo ospravedlnovani seriovych vrahu .K hlavni postave sympatie nepocitite.Je to pribeh s velkou artovou invenzi a novym pohledem na tento subzanr s necim dulezitym ke sdeleni.Psychologicka podstata funguje. Byl bych stastnejsi,kdyby nikdy na film nepolozil oko.

Ranařky (2021)

Knizni predloha filmu je pry vynikajici. Cely film na me pusobi az moc umele mravokarne bez nadhledu.Postavy jsou ploche,tezovite a zkratkovite bez hlubsiho vykresleni, jak se skutecne citi.Jejich obraceni ke vzdoru proti muzum neni podepreno verohodnou motivaci. Vivian bojuje proti tomu,aby byla posuzovana jen z hlediska vzhledu ,ale pritom zmeni nazor na chlaoce,ktereho ignorovala kvuli jeho vzhledu,ale po prazdninach nabral svaly.Nastesti je zde sexismus muzu bran s humorem.Jednu hvezdu navic davam za hlasky,ktere me pobavily. Celkove je vetsina scen takova unyla bez energie. Celkove to na me pusobilo jako prilis krecova propagace feminismu.

Vojenská pilotka (2020)

Vojenska pilotka ma par emocionalnich chvilek.Film to mohl byt lepsi. Zena,ktera sla za svymi sny v partiarchalni spolecnosti.