• Krátkometrážní

H1N1 - Budoucnost virů (2010)

Nyní v celosvětové pandemické krizi aktuální. Info většinou o viru chřipky a jejích mutacích, či AIDS. U nás se nechává každý rok očkovat proti chřipce jen 4% obyvatel včetně mě což nechápu. Od vzniku dokumentu před deseti lety zlevnily letenky a zhoustla globalizační turistika. Krmíme ve velkochovech zvířata natěsnaná na sebe a bojující o prostor antibiotiky mimo jiné kvůli jejich rychlejšímu růstu a už jen čekáme kdy vznikne superbakterie odolná vůči nim. Antibiotika dle WHO jinak mají přestat fungovat okolo 2050 a technokraté nám řikají, že do té doby se vymyslí náhrada antibiotik, tak můžeme klidně spát.

Ruská divočina (2009) (seriál)

Tam bych se rád vypravil na rozdíl od jiných cestopisů.

Svět po zániku (2011)

Pohled na postapokaliptický svět pět přeživších versus horda kanibalů. Film má unikátní skoro černo-bílý vizuál ale je to v podžánru postapokalipťárna a kanibalové pořád to samý. Občas jsem nevěděl co se zrovna děje.

Tajemství Severní Koreje (2018) (TV film)

Dokument o telefonování obyvatel s nasazením života do Číny často odposlouchanými novými čínskými telefony jako nový zdroj informací. Jako vždy žánr horor. Škoda že v dokumentu neřekli něco o mechanismu , který privilegovaná hrstka drží v šachu obyvatele. Nezávislé tajné služby, které se navzájem špehují, koncentrační tábory...Vždyť jsme to zažili u nás.

Jaderný věk: Odtajněno (2019) (seriál)

Je vidět že kromě oficiální reality existuje ještě jedna o které se nemluví a sice že mnoha lidem je pokračující destrukce naší planety šuma fuk, a vždy byla, protože jsou staří a za chvíli umřou.Navíc se celosvětově rozhodlo o adaptacích na změnu klimatu spíše než na jejím předcházením.

Ten, koho miluješ (2014)

Druhý Leonard Cohen. Persbrandt si vyzpívává bolestně srdce a ukazuje celou paletu emocí v zimní hnusné dánské zemědělské krajině.

Echoes (2014)

Slušně udělaná duchařina s přitažlivou hlavní hrdinkou. Horor o spánkové paralýze.

Nebezpečný svět Rajka Dolečka (2015)

Generál Mladič byl zločinec, ale co když bude někdy bude ten zdegenerovaný tlustý rozmanitý národ Američané bombardoval také Prahu? Třeba aby ochránil svůj kapitál, prosadil přistěhovalecké kvóty přemnoženého afrického a arabského obyvatelstva apod."