• Krátkometrážní

Hyacint (2021)

Tento kriminalni thriller o postojich k LGBTQ+ komunite v Polsku na vsechny casti fungujici perfektne. S atmosferou, kde nebezpeci hrozi na kazdem rohu. Scenar je plny uzkosti, podezirani a milostne romance. Pobavil me preklad "Promluvim si s panem Buzikem". Jeden z nejlepsich filmu roku 2021.

Příběhy písní - Police and Sting (2020) (epizoda)

Malo znama fakta o vzestupu kariery Stinga. V jeho tvorbe je znat, ze zacinal jako dzezovy muzikant. Syrovy britsky punk, ktery byl popularni v jeho zacatcich je mu cizi a prosadil se az na turne po Americe. Vztahy v kapele The Police byly zcela opacne, nez treba u Roling Stones hrajicich dodnes. Na koncerte Stinga jsem byl v Praze. Vazim si ho, protoze v Brazilii delal kampan proti kaceni pralesa v Amazonii, prestoze tim nastval vetsinu fanousku v Brazilii a prisel o spoustu penez. To ze si krome manzelky nasel i milenku je spis chyba jeho zeny, protoze si pred svatbou nezjistila do jake z peti kategorii patri z hlediska sexu a intimity. V prvni kategorii jsou muzi, kteri jsou sve mile verni cely zivot a je pro ne jedina. V druhe kategorii, kam patri zrejme Sting, je ta jejich pro muze take jedina nejlepsi z hlediska intimity, ale z hlediska sexuality maji i bokovku. Te sve o tom rikaji, protoze uprimne citi, ze je pro ne ta nejlepsi a nerozumi, proc ona jeho zalety nechape. V tretim klanu muzi jedou seriovou monogamii. Muzi ve ctvrte kategorii vedou nejradeji komunitni zivot, kde je intimita a sexualita rozdelena a paty klan jsou sexualni pracovnice/pracovnici, kde je intimita a sexualita oddelena zcela.

Kouzlo divočiny - Národní park Banff (2013) (epizoda)

Obrazově velmi krásný dokument televize Prima Zoom na sobotní zimní večer. O lidech, kteří neradi žijí v oblastech s velkou hustotou obyvatel a našli vysněné povolání.

Život z vesmíru - Černé díry (2021) (epizoda)

O cernych dirach jako zdroji zivota - vytvarovaly ostrovy hvezd , prvky smichali ,rozptylili po celem vesmiru.

Vánoční lov (2013) (TV film)

Krome fantasy asi prestanu mit rad vanocni akcni televizni komedie. Pribeh je mydlovy a predvidatelny. Scenar napsany nekym malo zkusenym, par akci je televizni kvality. Herecke vykony za moc nestoji, hlavne zenska hrdinka Francia Raisa.

KDO JINÉMU JÁMU Rudolf Slánský (2020) (TV film)

Konecne se objevil nejaky dokument, ktery rozebira s mnoha zajimavymi detaily tento znamy politicky pripad, v nemz pravoverny Stalinista Gottwald zlikvidovat jeste vetsiho Stalinistu Stranskeho. Pobavila me jeho prezdivka Cistic podle jeho slov, ze nepratele odevsad vymete a vycisti. Na dokument velka stopaz mi nevadila. Dokument je ke shlednuti v archivu Ceske televize.

Kamčatka, tajuplná země (2018) (TV film)

Dokument na České televizi. Směs krásné přírody a krásné kultury předávané z generace na generaci bez přistěhovalců. V lednu naměřili ve vesnici minus 53 stupňů. Léta jsou krátká, ale díky kryté poloze v zálivu je v hlavním městě klima celkem příjemné. Spousta termálních koupelí. Hustota jeden obyvatel na kilometr čtvereční je v dnešním rozsouloženém přelidněném světě velmi relaxační stejně jako sledování tohoto dokumentu.

Polynésie, z ostrovů na ostrovy (2021) (TV film)

Prosluněný dokument je vhodné sledovat v zimě. Na rozdíl od přelidněné Indonésie jsou zde tiché ostrovy s křišťálově průzračnou vodou. K tomu zastávky u místních vyklidněných obyvatel.

Česko a Evropa řeší klima - Epizoda 3 (2022) (epizoda)

Zamezení změnám klimatu během deseti let přeslo nenápadně  na adaptaci na změnu klimatu. Už nyní změna klimatu udělala více škod , než obě světové války dohromady.

Svět přírody - Rajky (2010) (epizoda)

To je úžasné, že sem ještě nevtrhli Japonci s motorovkama pralesy vyrubat. Rajka papuánská s okrasnými péry na hrudi , velká jako běžný holub, vládne krásným úsměvěm.