• Krátkometrážní

Hrubý střih (2022)

Mezi mnoha remaky a francizami zavan cerstveho vzduchu. Je to pro fanousky old-schoolovych thrilleru. Zapletka ma zvraty, inteligentni scenar prekvapeni. Jednoduche a ucinne. Jako dobre udelane klasicke saty.

Pekelná díra (2022)

Zacina to jako predvidatelny exorcisticky film, ale pak se z nej stane  mysteriozni detektivni film a nakonec transformuje do satanistickeho hororu. Nekomu se mohou zdat prvni dve dejstvi trochu pomala, jini oceni temnou atmosferu klastera, kde musi byt policejni urednik. Klaster ma louce, krypty a podzemni kobky. Je temny a desivy. Je tu dost zvratu. Poslednich 15 minut filmu je sokujici s desivymi efekty a  obrazy.

Poslední cesta (2022)

Hloupe, dlouhe, pomale, nepresvedcive, s dobrym obsazenim a dobre myslene melodrama bez velkeho vypravecskeho napeti. Promrhane talenty dvou velkych hercu. Divim se, ze Binochetova hraje tuto postavu v tak nudnem filmu.

Láska ve vile (2022)

Prilis mnoho lasky ve vile podle Netflixovych receptu. Dva atraktivne americky korektne rozmaniti lide Julie a Charlie se exoticke lokaci sblizuji az do doby, kdy jejich romance prestava byt uveritelna. Je to lehce zapomenutelny a predvidatelny film. Typ filmu, ktere pravdepodobne najdete na kabelovych televizich s nizkou produkcni hodnotou. Maji hloupe dialogy a obsazeni, ktere postrada vzajemnou chemii.

Jetski (2022)

Kamera vytvari povrchove napeti, kdyz drzi divakovy hlavy tesne nad vodou, ale jinak snimek pusobi chude. Postavy se rozhoduji idiotsky a nebyly mi sympaticke.

Holka z 20. století (2022)

Obnosene tema prvni lasky zpestruji jihokorejske lokality a zelene a zlute filtry. Skolni lasku bere film vazne se slozitosti teen emoci. Je to dost nenaplneny potencial. Cekal jsem konec plny nadeje a misto toho zustala horka promarnena prilezitost.

Královny kupónů (2021)

Kriminalni komedie o extremnim kuponovani, v niz se skoro  vsichni chovaji uprimne. Je to lehka zabava zalozena na skutecnem pribehu. Jakoby tri ruzne filmy a zadny neni dobry. Az hloupe zabavne, ale neprinutilo me to premyslet. Mozna tu je kritika kapitalismu nebo materialismu. Vypraveni neni moc soudrzne. Jako kdyby film zdarma rozdaval odpuzovace. Postavy se postupne meni v emocnim oblouku a na konci nejsou hrdinove ani nicemove. Na umele oplodneni jezdi bile Americanky do Prahy a dalsich ceskych mest. V USA musi prodat dum a u nas je to nejen levnejsi, ale cesti lekari na rozdil od americkych, pro ktere je pacient jen cislo a chodici penezenka, maji vetsi empatii.

Into the Deep (2022)

Nicim zvlastni thriller se zahadou s par drsnym okamziky. Vyvolava otazky o postavach a jejich rozhodnutich. Muj zajem o dej postupne spadl do hlubin more. Pokud chcete napeti, je ve fronte na patecni noc hodne ruznorodych filmu.

Svatba smrti (2022) (TV film) odpad!

Film na pondelni dopoledne k domacimu uklizeni misto poradu Sama doma.Postavy jsou uhledne.

Athena (2022)

Energicky politicky thriller a mestske drama o hlubsim tematu, o kterem je ve Francii uz leta tabu mluvit. Pozvete si domu hosta a on vam zacne premistovat nabytek podle jeho vkusu. Film je ve stalem stavu napeti, ale nema co rict z hlediska skutecnych argumentu. Casem vypraveci linka upada, ale pohled je to zcela fantasticky. Tzv. no go zony na pristehovaleckych  predmestich ,kam se boji vkrocit policie, nebo zachranka, jsou nyni ve francouzskych mestech bezne. Existuje znama hranice, kdy se prekroci urcite mnozstvi jiste pristehovalecke skupiny, zacnou menit zakony a jiz neni cesta zpet.V Evrope k tomu ma krome Francie nakroceno Dansko, Svedsko, Nemecko, Britanie apod.