• Krátkometrážní

Jetzt oder morgen (2020)

Takový politický pohled na gauč a milý odhalující náhled na teenagera bez vzdělání, práce a budoucnosti. Je to zábavné a zároveň duši obohacující. Část rodinky má viditelně problémy s tloušťkou a nedostatkem pohybu.

Českem nejen za sportem - Lipno (2021) (epizoda)

Hlavním magnetem tohoto dílu je rozlehlá příroda okolo a neuvěřitelně čistý vzduch, který bohužel filmové plátno nedokáže zprostředkovat. Můj nejlepší výlet na Lipno byl na hudební festival v nesrovnatelně lepším počasí než v tomto dílu, který moderoval básník Ivan Jirous zvaný Magor. Trochu se v půlce  opil a začal moderovat nahý a když ho pořadatelé vyváděli z pódia vykřikoval "co to děláte, já to tady moderuju".

Vhodné oblečení podmínkou (2016) (TV film)

"Červené spodní prádlo si zachovalo nádech erotiky, ale já jsem starší muž. Mladí by si mysleli něco jiného". Aktuální je pasáž proč šokuje roztrhaná krása. Job si v zoufalství roztrhal košili. Když chtěl umělec zpodobnit hněv, maloval ženu trhající si šaty, protože přišla o rozum. Dnes možná ženy s roztrhanými džíny zřejmě také vyjadřují, že přišli feministicky o rozum a jsou rozzuřené. V dokumentu se dozvíte, že tabu prolomila hnutí na okraji. K nejznámějším patří subkultura punk. Ti ukázali odpor k společnosti i tím, že nosili roztrhané oblečení. Chtěli jednak vzbudit dojem chudoby, bylo v tom i image rebelství a hlavně se vymezovali vůči módě jako takové. "V prvé řadě piece a love, to je celý". Nechápou, jak mohli předchozí generace dopustit druhou světovou válku a válku ve Vietnamu. Punkáčský šatník kombinuje zdánlivě nepřijatelné a nesladitelné prvky, zesměšňuje, vyznává nihilismus. Pobavil mě punker, který zde říká "Podívejte se mile na partnera, plivněte na vlasy a upravte".

Audience u královny (2021) (divadelní záznam)

Politické téma mě nezajímalo a divadlo, kde je každé představení neopakovatelné, není myslím vhodné pro virtuální online svět. Místy se mi to zdálo konverzačně nudné, ale nejsem divadelní kritik. Herecké výkony se mě zdály výborné.

Kočička Popy (2011) (seriál)

Takové milé obyčejné. A průměrné.

Příběhy slavných - Ta, která odmítla Hollywood (2013) (epizoda)

Výstižné se mi zdálo: "Baarová měla jen typy seladonů, krasavců. Maminka začala některé ty milence Lídě přebírat. Ale uvědomovala si, že je často ženou na druhé koleji " A radši bych si přečetl její první verzi pamětí, kde prý popisuje dataily sexuálních scén s Goebbelsem, než tu druhou, kde se ho skoro ani nedotkla. Magda Goebbelsová byla chladná žena, ona mu ty milenky tolerovala, ale tady svým ženským instinktem pochopila, že tady jde o něco navíc" dozvíme se dále. Doporučuji výborný dokument v archivu České televize o Martě Goebbelsové Magda Goebbelsová, první dáma Třetí říše. Zaujalo mě, že poživačná Baarová měla při natáčení vždy sebou litr vína a stále z něj usrkávala a také vyjádření "kdo chce s Baarovou zavést vtipný rozhovor, ten ztroskotá".

Příběhy slavných - Falstaff z Moravy (2013) (epizoda)

V tomto dílu je víc filmových ukázek než vyprávění, což je škoda, protože "byl bystrý a vtipný".  V závěru klasika Příběhů slavných  "psal mi že mu není dobře, ale už to do nemocnice nestihl...".

Sen o Kuksu (2015) (TV film)

Plyne si to opravdu v takovém pomalém pohodovém tempu. Na Kuksu jsem byl na dobrovolnické víkendovce.