• Krátkometrážní

Příběhy slavných - Blues samotářky (2001) (epizoda)

Je to příjemně namíchané. Hudební ukázky, vyprávění a bohatý filmový archiv. V hudebním dokumentu mě nepřekvapilo, že zpěvačka občas kvůli rumíčku nenastoupila po přestávce a muselo se vracet vstupné. Prášky zapíjet pivem je také dobrý...https://www.ceskatelevize.cz/porady/10123383458-pribehy-slavnych/401223100031011/

Příběhy slavných - V žáru moci (2001) (epizoda)

Buldozer s charismatem. Procházka Dubčeka charakterizoval výstižně. "Je to člověk , který se jen dokáže přizpůsobovat situaci".

Příběhy slavných - Den se mi v rukou přelomil (2001) (epizoda)

"Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, který nad oblaka vzlétla". Zdá se, že jeho rodina byla hodné spořivá. Asi šetřili i na zdravém jídle. Na dnešní stupnici hodnocení bezproblémová, problémová, disfunkční, afunkční by šel zařadit do problémových. Pobavila mě rada lékaře na tuberkulozu "ležte tiše na lůžku". Sám básník k tomu říká "cítil jsem že hrubnu a ztrácím jemná vlákna subtilních myšlenek. Je-li člověk příliš zdráv, pak zabíjí. Každý vítr mě svou molovou písní zkormoutí a odvaje štěstí".

Příběhy slavných - Šimek šoumen (2005) (epizoda)

Intelektuální humor. Dokázal se vyhnout závislostem. Slavnou knížku Putování s oslem jsem četl. Je to oslava svobody. Účastníci si v dokumentu stěžují, že byl výlet moc organizovaný.

Švýcarsko, v lůně Alp (2019) (TV film)

Překrásné vzdušné závěry krajin, zastávky na národním mistrovství ve venkovském zápase, ve výrobě tradičních kravských zvonu, v šlechtírně švýcarského symbolu bernardýnů, na vyhlášeném vinařství na břehu Ženevského jezera, která v létě klima ochlazuje a v zimě otepluje. Prohlídka měst jako Lozano, Bern a další. Nejvíce se mi krajinově líbila Švýcarská Jura, které ale byl věnován jediný záběr.

Příběhy slavných - Život mezi bílými čarami (2005) (epizoda)

Jedna z našich nejlepších tenistek historie, dobrá i v deblu. Důvod rakoviny stres a nevyspání souhlasím, ale je to také současné nezdravé životní prostředí vzduch , voda, chemie, nezdravé potraviny apod.

Příběhy slavných - Konec starých časů (2013) (epizoda)

Dokument o soudobé hvězdě Národního divadla. Glázrová se cti přežila okupaci, ale komunisté ji jako představitelku minulé buržoazie moc do filmu neobsazovali. Proto není moc známá. Celý život prožila v Praze.

Velká bitva u Kursku (2018) (TV film)

Dokument přináší mnoho nových informací. Nevěděl jsem třeba, že Stalin obdržel německý plán Operace Citadela o tři dny dříve než Hitler.