• Krátkometrážní

Godzilla vs. Kong (2021)

Film je jen tím čím je. Nic víc e a méně. Je to škoda,  protože zde byly prvky k vytvoření mnohem lepšího filmu. Film ohromí svými monstry a ukazuje , že King Kong stále zabírá.

We Are One (2017)

Dokument o nespravedlnosti a sociálních změnách. Poselství filmu propagoval multikulturalistickou ideologii je prezentováno zdařile a jednostraně. Připomíná to  nízkorozpočtové video, které se snaží vypadat na vyšší rozpočet. Občas klouže po povrchu.Velmi svérázné řešení domácího násilí  brazilských úřadů.

Oni - Covenant (2021) (série)

Ono stokrát viděné americké sousedství s nízkými bakelitovými domky  a posečenými trávníky už musí nudit. Líbilo se mi „nejlepší kamarádi jsou jen lidé, které jsi ještě neotestoval“.

Oni (2021) (seriál)

Témata  utlačování černošské populace jsou vybrána pěkně a minimálně jde o vzdělávací film. Vyprávění má několik dějových linek. Ústředním tématem je      stěhování černochů z jihu USA  do severních měst v první polovině 20. Století. Postavy  by mohly být prokreslenější.

Oslo (2021) (TV film)

Dnes to na mírovou dohodu mezi Izraelem a Palestinou, kde vládne teroristické hnutí Hamas  nevypadá, ale tzv. „oselský kanál“ tendy uznávali pro jednání jak předseda Organizace pro osvobození Palestiny Jásir Arafat, tak premiér Izraele Jicchak Rabin.  Samotný film jako zákulisní politický thriller připomíná strnulou divadelní inscenaci.

Zachránci sněžných levhartů (2010) (TV film)

V pohoří  Ťan-Šan žilo před dvaceti lety 4 tisíce levhartů, dnes jich je jen 200 vlivem rozpínavosti člověka, změnám klimatu a pytlákům. V dokumentu je mnoho krutostí, ale i mnoho pěkných záběrů.

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Je to zádumčivé a vážné. Akční scény jsou vynalézav a působí skutečně. Zípletkaale troche pokulhává. Emocí zde moc nenajdete, k hrdinovi neproniknete. Svou bezelstností jeto spíše bíčko. Je to chvílemi až legrační.

Kyslík (2021)

Laurenová vyjadřuje beze slov pestrou škálu emocí. Strach pramení z klaustrofobického prostoru, izolovanosti a existenciální úzkosti. Vyprávění se postupně rozšiřuje na osud celého lidstva. Jádrem celého vyprávění je poznávání hlavní postavy pomocí postupného poskytování informací.

Ztracená kulka (2020)

Thriller neplýtvá časem, aby doručil vše co je k žánru potřeba. Ale trochu padá pod váhou připodobnit se Šílenému Maxovi, takže asi bude pohřben v přeplněném nabídce Netflixu.

Láska se zárukou (2020)

Film je neškodné , nenáročné potěšení. Má typickou zápletku romantické komedie. Jeto banální, ale pobavilo mě pár hlášek.