• Krátkometrážní

Osvoboďte Britney Spears (2021) (TV film)

První čtyřicet minut je životopis Britney. Rychlým tempem bez nějaké hloubky. Pak začíná téma opatrovnictví. Nějak jsem nepochopil proč bylo zavedeno. Má lékařka mi při našich filosofických diskusích jednou říkala to, čeho jsem si všimnul také. Většina lidí když je potká nějaké velké povýšení, zbohatnutí, získání moci apod. se od základu změní k horšímu do zcela jiné osobnosti. Na životě Britney je vidět, že život není žít jednoduché a ne každý to zvládne. Dokument je k vidění zde: https://dokumenty.tv/osvobodte-britney-spears-dokument/

Ztracené království pirátů - Živé či mrtvé (2021) (epizoda)

Pobavilo mě když piráti prodávali své manželky na dražbách. A popis Anne "Nosila spíš pánské oblečení. Nosila otevřenou košili, která odhalovala její prsa. Tím ukazovala světu, že nemusí dodržovat očekávání společnosti. Nevyužívala svou sexualitu jako způsob, jak něčeho dosáhnout, ale používala své tělo jako způsob, jak ukázat že nikomu nepatří a nikdo ji neovládá". Konec pirátů a počátek feminismu.

Mongolsko - země modrého nebe - V údolí Sharyn – Gol (2020) (epizoda)

Dvě rozdílné krajiny Mongolska. Měsíční, kde byly dříve lesy vykáceny a pak obnovované s lesy a rozkvetlými loukami. Opačný trend než je dnes na celém světě vytěžit co nejvíce. K tomu reálie o Mongolsku. Na tento projekt bych přispěl. Shlédl jsem na České televizi.