• Krátkometrážní

Francie, má láska (2019)

Velmi trefné postřehy. Nejvíce mě bavily jiskřivé rozdíly mezi Francouzi a stupidními Američany. Shlédl jsem na České televizi.

Indiáni: Když připlula Mayflower (2009)

Velmi podrobný pohled se zkoumáním psychologických postojů indiánů vůči imigrantům. Přesně o těchto motivacích je nyní v západní demograficky vymírající Evropě , kde jsou imigranti viděni jako pracovní záchrana, tabu mluvit.

Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

Příběh o tom, jak problém začal prezident Tito a ukončili fašisté z USA jako světová policie. Dokument se celkem vyhýbá krutostem tohoto konfliktu.

Tajný svět zlata (2013) (TV film)

O obchodování se zlatem ve stylu Ponziho schématu je jiný dokument. Tento se věnuje hlavně tomu , jak zlato hýbe historií.

Prezident, který se nerad fotografoval (1993) (TV film)

Je to ostuda, ale i když mám humanitní vzdělání, byly to pro mě nové informace. Zvláště o Háchově dětství a mládí.

Malá doba ledová: Krutá zima (2005) (TV film)

Většinu informací jsem už znal, ale je to pěkné shrnutí. Nevěděl jsem, že se obilí tak snadno zlomí při větru a silném dešti a když se dotkne země, je nepoužitelné. To je aktuální dnes, kdy se vlivem přelidnění planety mění klima a zesilují extrémní klimatické jevy. O původu středověké pohádky o Jeníčkovi a Mařence a jejich zavedení do lesa kvůli hladomoru jsem také nevěděl., stejně tak o 111 hladomorech ve Francii mezi lety 1371-1791. Historka o odřezávání zmrzlého masa koním přímo za chůze při tažení Napoleona do Ruska, nebo spíš úprku z Ruska vypadá hrůzostrašně.

Hypermarket, jeho pán a otrok (2011) (TV film)

Tyto prodejny byly v pracovních podmínkách průmyslové revoluce mediálně pověstné. Dnes se to myslím zlepšilo, jak je nedostatek pracovníků.