Syn temnoty (2019)

Co takhle vzít příběh o Supermanovi a udělat z toho horror a udělat z něho záporáka. O ničem jiném tento film není. Trochu té snahy vyprávět příběh, tak aby se rodiče snažili s dítětem vypořádat tam je. Bohůžel, velmi brzy to s ním vzdají a radši o chtějí zabít. Tak sakra zavolám armádu a nesnažím se to vyřešit se vzduchovkou sám.

Srážka s láskou (2019)

Pro mě nejlepší romantická komedie za posledních 5 let. Nejsem v nich nějaký expert, nic méně ta kombinace Setha a Charlize, dvojice kterou by jste si nikdy v životě nedokázali spojit dohromady mi tady tak suprovně funguje a vyzařuje z nich tak pozitivní nálada až jsem z toho žasnul. Zápletka v pohodě, příběh taky fajn, vtip občas byl nahoře občas to bylo horší. Dalo nám to trochu akce. Pro mě to mělo všechno.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

První snímek, který lehce naznačí jak to celé bude fungovat po Thanosovi. Svět se pomalu dostal zase do chodu, trochu zvláštně na to nikdo nemyslí a svět není tak zničený jak by se na první pocit zdálo že by měl být. Ekonomika se očividně obnovila po celém světě velice rychle :D Nebudeme, ale moc realističtí, důležité je si užít tu superhrdinskou část, která se změnou měst ve kterých se spidy oběvuje, včetně Karláku je výborná. CGI má marvel zkrátka zmáknutý a Jake v podobě Mysteria je skvělej a ani mi nevadí, že naprosto odpočuje oproti komiksům.

Shazam! (2019)

Za mě pecka, když jsem před filmem viděl Zachary v nějak až moc nafouklém superkostýmu, bál jsem se co to bude za hloupost. Naštěstí to tak špatně nevypadá. DC se rozhodlo vzít si trochu inspiraci od Marvelu a udělat jeden superhrdinský film plný komedie a nemohli si vybrat lépe než malého puberťáka co dostane superschopnosti a navíc i dospělácké tělo. Okamžitě víte, že se bude chovat ulítle. Rodinná zábava je tady prostě cítit. Na druhou stranu to nechce ani odbočit trochu z toho temnějšího filtru co předchozí DC filmy nastavili a to trochu ten film ničí a nese v takové zlváštně ponuré a zábavné atmosféře.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Seroš trochu názvem a obsahem nabádá, že půjde jen o britskou verzi filmových prciček. Nic méně je to právě naopak, opravdu tady jde hodně o vztahy, různorodost charakterů, jejich pocity a strasti. Fakt se na to dobře kouká.

Potichu (2019)

Nedá se říct, že by mě to nebavilo. Na úkor toho, že příběh tohoto typu jsme v poslední době měli až moc a byli i povedenější než tento film. Největší mínus mají pro mě ta sekta záporáků. Nemám moc rád když se v post apo. příběhu objeví nějaký kult, či sekta. Děje se to až moc často, že kdyby se opravdu nějaká apokalypsa stala, lidi by chtěli zakládat kulty jenom proto že filmy jsou toho plné.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Ať si říká kdo chce co chce, tento film kde spojíte skutečné herce s CGI pokemony se docela povedl. Jasně bez Ashe, Broka a Misty to nejspíš tak moc netáhne. Příběh trochu přitažený za vlasy, nic méně pokemoni vypadají na pár vyjímek skvěle, atmosféra docela postupně stoupá. Dalo se na to koukat, nevěřím že by se to až tak líbilo mladší generaci, ale pro pamětníky co s animovanými pokemny vyrostli, to je příjemná vzpomínka na staré časy, v trochu dospělejším kabátě.

Plán útěku 3 (2019)

Jasný důkaz toho že méně je někdy více. Stallone tady měl skončit s překvapivě suprovním prvním díle s Arnoldem. Druhé pokračovaní, s odřenýma ušima byl průměrný film, ale toto třetí pokračování, je jenom z nouze cnost aby stihly vytlačit co možná nejvíc prachů v porovnání s kvalitou filmu. Čistě šli pro profit ze značky, takhle to být nemá.

Paradise Hills (2019)

Fantazy vymývání mozku z kterého se nakonec vyklube záměna lidí. ta atmosféra filmu byla celou dobu dost prazvláštní a herečky museli hrát tak ponuré charaktery, že to většinu obecenstva nemusí takové filmy bavit, bohužel se řadím do této skupiny.

Na nože (2019)

Výborný, naprostá fantazie. Herecké obsazení je na jedničku. Charaktery jsou různorodé a přitom si jsou tak podobné. Malý zvrat, který je na konci odhalený dalším zvratem. Flashbacky nejsou otravné, vtip tady taky občas funguje. Napětí trochu vázne, nezdá se mi že by nějak narůstalo nebo se snižovalo. Spíš to napětí je celou dobu ve stejné rovině a to je trochu škoda, nic méně je to jediná věc, co mi na tom filmu vázla.