Dobrý ročník (2006)

Ridley mel zrejmne velkou chut si natocit takovou malou komedii z krasnych vinic v okoli Provence ktere opravdu okouzli. Sam jsem dostal obrovskou chut se tam vydat a uzit si lineho zivota pri sledovani dorustani hroznu, chozenim na vecere do nedalekeho mestecka, ci sledovat zapady slunce ktere se utapi v planich plnych vina. Je to krasne a a urcite vas pohodova atmosfera prijemne naladi.

V údolí Elah (2007)

Velice jsem ocekaval s cim prijde Paul Haggis po skvelem Crash. A byl jsem velice spokojen, zase si vybral neco z aktualniho deni a provedl psychologickou sondu do soucasneho deni v armade. Hlavní dejova linka se sice zaobira vysetrovanim otce zabitim sveho syna ale diky materialum z mobilniho telefonu zde bude nekolik scen s iraku,ktere cele dilo prohlubuji a poukazuji na dnesni dobu. Film se me zaryl do hlavy a zaslouzi si hlubsi zamysleni nad dnesni spolecnosti.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Nejsem az zase tak velkym fanouskem Toma Hankse a tento film me zlakal kvuli Philipu S. Hoffmanovi, ktery me jako vzdy nezklamal, nezklamal me ale ani Hanks a Robertsova. Takze jsem si tento snimek pomerne uzil a donutilo me to se podivat do wikipedie na toho Charliho jak vypadal a neco si o nem precist. Zajimave politicke drama podle skutecne udalosti. Hodnoceni 75% si zaslouzi ale stejnak neco malo chybi a myslim, ze nebudete mit potrebu druhe projekce.

Všichni domů (1960)

Prijemna tragikomedie na, kterou jsem narazil ciste nahodou. A musim rici, ze dlouha cesta domu diky spouste historek a postav ktere paradne dokreslili atmosferu byla velice zajimava. A take jsem si trochu rozsiil obzory ohledne toho jak to bylo s Italii v druhe svetove valce. Nikdy jsem netusil, ze byla situace, kdy Italie stala na prahu mezi spojenectvím a nepratelstvím s fašisty.

Soudný den (2008)

Totalni ulet dilo, kterej nejde brat vazne. Jak pisi vsichni okolo tezka vykradacka vseho mozneho dokonce se ve filmu objevuje hudebni motiv z ''23 dni pote''. Ze zacatku me to pomerne bavilo ale pote sla zabava dolu, vlozka s hradem a rytiri me tam nesedela + pote spousta dementnich chyb pokud se prez vse povznesu, hoodne povznesu, tak je to celkem zabavne dilo a da se jim zaplacnout nudne nedelni odpoledne ale podruhe na to koukat jiz nebudu.

Deník mrtvých (2007)

George A. Romero si strihnul nezavisly horor. Jedna se zase o jeho sub-zanr se zombie tematikou. Ve filmu sledujeme particku lidi ,kteri toci B-ckovy horor nez se cosi stane a svet zachvati epidemi a mrtvi obzivaji a vydavaji se souravou chuzi likvidovat lidske pleme. Particka mladych filmaru(studentu) se vydavaji na dlouhou cestu domu, ktera nebude prochazkou v ruzove zahrade, aby zjistit zda-li prezili jijich rodinni prislusnici. Nekdo psal ze mu vadi zbytecne dialogu, ale myslim ,ze to bylo dobrym prostorem k pochopeni a poznani postav. Mimo to jde o komorni nizkorozpoctovy horror zadne ultra-Ackove efekty necekejte, ale i presto ma sve kouzlo a atmosferu. Muzu rict ze jsem se 3x leknul. Ohodnotil bych kolem 70% ale musi se nechat, ze Diary of the Dead byl prvni z lonskych hitu tocenych kamerou tudis si zaslouzi stejnou pozornost, ne-li vetsi, nez jeho dva nasledovnici. Kdyz Geroge objizdel v zari 2007 festivaly se svym dilkem, tak [REC] cekalo mesic na svoji premieru a Cloverfield byl uveden do kin az za 4 dlouhe mesice. Aby byl HYPE z Cloverfieldu dostatecne velky odsouply starika George na druhou kolej a officialni premiera Diary of the dead byla presunuta az na duben. Nojo at zijou americka velka studia-doufam ze ste si dostatecne nahrabali. Davam za 4* mozna pote i zvednu.

Ábelův černý pes (2006) (studentský film)

Pomerne zajimavy pribeh ,ktery se zamotal diky lzi a lez ho i ukoncila. Liska podava standartní vykon. Nic extra ale musi se nechat ze je zde zajimava zapletka.

Na východ od ráje (1955)

Paradni drama ktere je skvele zahrano Jamesem Deanem. Na konci jsem uz byl z otce, ktery sveho syna prehlizel tak rozcileny ze jsem to zaverecne poznani, ktere braskovi ustedril vylozene pral to stejne i efekt jaky to melo na otce. Pribeh je skvely a pochopitlny a jeho sila a vypoved s roky nestarnou.

Starosti starosty (2004)

Pomerne slusna komedie, ktera me svym stylem zapadla mezi USA komedie v 90 letech, kdy slo o humor a ne aktualni trendy soubor nechutnosti nebo trapnosti. Plus abysme nezapomeli, ze jde o Americkou produkci tak nas nemine tleskaci sladky zaver. Ale i tak vtipna zalezitost presne na nedelni odpoledne.

Saw 4 (2007)

U me cela tato serie skoncila genialnim prvnim dilem a na ty ostatni se divam spis jen tak s povinnosti. Co se nechat musi ze Darren Lynn Bousman je pomerne zrucny novacek a vsechny ty novodobe-horrorove postupy zvlada skvele, tudis po audio-vizualni strance nelze co vytknout. Akorat ten scenar je takova ''motanice'' , kdo nevidel vsechny dily tak se nebude chytat ani nahodou, mnoho postav a bouhzel nektere me prisly uplne bezucelne a zbytecne. Z ceho budou varit v 5 a 6, ktere se natoci pod taktovkou jineho rezisera a k tomu se oba dily budou natacet zaroven aby se usetrilo, me opravdu desi...