Capote (2005)

Nojo Phillip se popral s hlavni roli paradne a jako vzdy se poradne ukazal. Film sice plyne velice pomalu ba ci dokonce se tahne jak medova slina, ale diky hereckemu koncertu Hoffmana je to opravdu zajimava podivana. Natolik me to zaujalo ze jsem se rozhodl zjistit vice o panu Capotemu a jeho stezejnim zivotnim dilu ''Chladnokrevne'' a take jsem si objednal DVD se Snidani u Tiffaniho abych si rozsiril obzory. Takze musim konstatovat, ze ikdyz tento film neni pro kazdou chvili ale urcite nenudil.

Takeshis' (2005)

V uvodu se zda ze je jasne o co tam pujde. Prodejce, ktery vypada jako Beat Takeshi, do ktereho se kazdy trefuje, chodi na konkurzy na filmovou roli a stale nekdy nedostava sanci je vsem pro smich a jeho zivot je smutnou groteskou, zatim co pravy Beat ma vsechno o cem muze prodejce akorat jen snit. Do teto chvile se vse zda byt v poradku ale pak zacinaji snove pasaze a neustale se vraceni zpet v deji, zde se vlastne vzdy, kdyz si uvedomite kam se dej diky snove pasazi vratil tak v zapeti se dozvidate ze vysvetleni, ktere prislo je zase vyvracenim a poprenim vseho co jsem pochopili a dej se zase posouva zpet a zpet ...az do pasazi kde se az mooc vse mota a mota, hodne se zpiva a tanci a strili a nevim zdali to vse nakonec nebylo bezucelne. Musim se na tento kousek podivat znovu. Pro fanousky Beata je zde spousta odkazu na jeho drivejsi tvorbu, zname tvare ze napr. Samuraje.

Případ Mahowny (2003)

Hoffman je buh. Tenhle pan, ktery se vysvihnul diky vedlejsim rolim vselijakych podivnych existenci (namatkou uchylak, hudebni kritik-narkoman, homosexual) je Pan herec. Posledni dobou si ho nemuzu vynachvalit a co film to exkluzivita v jeho podani. Ale zpet k filmu - musim rict ze film me pekne zamotal hlavu, protoze kdyz jsem videl Hofmana a vsechny ty dobove ucesy auta myslel jsem si ze se jedna minimalne o 15 let stary film, jak jsem byl nesmirne prekvapen z toho ze koukam na film z roku 2003. Kazdopadne neni potreba zde pretrasat dej, kdo ma tohdle chlapika rad urcite se nudit nebude.

Pokoj 1408 (2007)

Ze zacatku to melo slusny potencial ..kvalitni herci, ani se neda nic vytknout hereckym vykonum a pomerne zajimava latka. Ne nejak extra originalni ale budis. Dej by se dal shrnout do dvouch vet a vzhledem k poctu komentaru to neni treba. Film proste zacne po chvili nudit a ani ten ''skvely'' spin-off mu nepomohl... ja jsem shlednul directors cut, ktery ma 112 minut a musim rict ze to bylo zbytecne moc poslednich 25minut jsem cekal kdy uz to skonci. No uvidime co bude priste. 55%

Sláva filmovému tvůrci! (2007)

Na me to byl uz mozna mooc velkej ulet. Zacatek vypadal slibne a musim uznat ze dost veci me pobavilo, protoze znam jeho predchozi tvorbu. Ale po te co se po nekolika nepovedenych pokusech Beat Takeshi rozjizdi pribeh dvou zen a v tomto momente zacal muj zajem znacne opadat. Bylo tam par zajimavych a vtipnych mist ale film po druhe pulce upada a ja poradne nevedel kam se ma film vlastne ubirat. Radim tento snimek mezi jeho slabsi kousky. Myslim ze by Beat Takeshi mel zrusit slib, ze uz nenatoci zadnou gangsterku.

Špinavé ulice (1973)

Špinave ulice jsem shlednul 35let po natoceni a jako 10 snimek Martina Scorseseho. Takze jsem k tomu pristupoval ze to bude takovy jeho rozjezd. Ano misty se muze zdat ze je trosku nudnejsi ale uz je znat Scorseseho rukopis, ktery dokaze skvele ukazovat zivot na ulici. Co do hereckeho obsazeni neni co vytknout. Je to prijemna patecni podivana s rozvernym bzuricem De Nirem, kterej podela na co sahne. Podle Newtonova zakonu ''každa akce vyvola reakci'' tomu tak bude i v tomto filmu. Davam 75%.

Fear X (2003)

Velice minimalisticky natoceny napinavy a depresivni film. Na fanousky Lynche by mohl snimek castecne zapusobit.

Lovec jelenů (1978)

Premyslel jsem co napsat, protoze spousta lidi tu jiz asi vsechno rekla, opravdu hodne se zde pretrasa kultovni scena s ruletou, ale ta tento film nedela. Ta scena je jedine silna v celku s vykreslenou psychikou postav v tom ze si clovek uvedomi dopady valecneho besneni a toho ze clovek kdyz se vrati z valky, tak uz neni nic, jak drive. Kazdy si sebou donese zpet par sramu na tele(v lepsim pripade) ale i na dusi. Film o pratelstvi a ikdyz v nem hraje valka velkou roli nepocital bych ho mezi valecne. Dobre se zaradi za Apokalipsu a mezi dalsi protivalecne snimky, ktere se odehravaji za valky ale hlavni myslenky jsou zamereny jinam. Masterpiece 5+

Mlha (2007)

Stejne jako v Usvitu Mrtvich (dale jen UM) je bandicka prezivsich uzavrena v nakupnim centru(ikdyz tady spis jen vetsi potraviny nez UM) a snazi se prezit narozdil od UM bouhzel netusi co ciha za nebezpeci venku v huste mlze. Darabont narozdil od Snydera sel mnohem dal ve vykresleni psycholigie postav ale znacne tomu dopomohla fanaticky verici Marcia Gay Harden a diky ni poodhalil dalsi aspekty toho jak se lide v krajnich zivotnich situacich chovaji nebo muzou chovat. Muzu rict ze jsem ji nenavidel stejne jako mladeho kazatele v There will be Blood :-)) Kdo videl da me zapravdu ..esce ze jsem ateista az se bojim ze me Buh potresta. Kazdopadne Frank zase zvladnul Kingovu knihu a kdyz vsichni netrpelive cekali jak se popere s timto ''ne-vezenskym'' hororem, dal to tam a ma to ''KOULE''. Atmosfera je snad husci nez mlha ve filmu a dala by se krajet. Herci jsou presvedcivi a vsem jsem jejich herecky projev veril. Priser tak tak akorat a dost me prekvapilo jak je film v urcitych mistech drsny i krvavy. Takze secteno potrzeno paradne fungujici psychologicky-horror jehoz zaver totalne umocnuje zazitek z celeho filmu natolik ze nemuzu jit pod 4*. Az kouknu podruhe mozna zvednu hodnoceni zatim je to peknych 85%.

Survive Style 5+ (2004)

Totalni ulet ..byt pod vlivem asi me z toho hlava nebere. Predem me velice prekvapilo herecke obsazeni kde se objevila sposta znamych japonskych hercu otec slepice Ittoku Kishibe (Samurai) pronasledovaný manžel Tadanobu Asano (Samurai, Itchi the Killer) opravdu skaredy zlodej Yoshiyuki Morishita (Samurai, Itchy the Killer, Kill Bill) Sonny Chiba (Kill Bill) + Brit jak poleno oblibenec Guy Ritchieho Vinnie Jones prozmenu zase jako zabijak. Takze pokud se chcete vyplachnout poradnym asijskym uletem se spoustou znamych hercu tak smele do toho. What is your function in life_?