Bohemian Rhapsody (2018)

"We are legends." Tento komentář píšu čistě pod vlivem. Nikoli však drog nebo alkoholu, ale tohoto filmového díla. Myšlenky a jednotlivé útržky hodnocení mě napadly již během děje, jediné, co teď zbývá, je dát to do celku. Může se to zdát jako snadný úkol, ale už po cestě z kina jsem si pokládal otázku, zda-li to vůbec dokážu. Posuďte sami. Začneme hezky od začátku, když byl Freddie pouze student a hlavně snílek. Tehdy se dá naše oblíbená banda dohromady a jejich cesta započla. Upřímně, o počátcích Queen jsem tušil asi jako Babiš o chudobě. Docela mě překvapilo, kam se během krátké chvíle kapela dostala. Obzvlášť mě bavily části, kdy Queeni skládali své hity, a zároveň pro mě byly velmi inspirativní. Jak bylo zmíněno ve filmu, po albu přichází turné. Zde musím ocenit práci se světly, kostýmy a vizuální stránku obecně. Po zvláštních barevných oblečcích Freddieho se dostáváme na divoké pařby, plné drog. Velký mezník pro všechny byl odchod Freddieho z "rodiny" (kapely Queen) a jeho sólová kariéra, pro mě nejdepresivnější chvilka z filmu. Ta naštěstí končí a konečně může nastat moment, na který čekali všichni! Koncert Live Aid a znovuzrození Queenů byl po celou dobu energický a krásně pozitivní (nenarážím na Mercuriho AIDS). V tu chvíli jsem zapoměl na všechny pochyby a sledoval jak film běží sebejistě kupředu. Byla radost vidět je znovu pohromadě v plné síle a stoprocentním nasazení. Freddie si zcela podmanil miliony lidí nejen na koncertě...ale i mě se chtělo v kině tleskat a opakovat po něm. V ten moment jsem si říkal, že je v tom prostě vidím. A teď mám na mysli reálné členy kapely Queen. Ať už to bylo skvělým výběrem herců do rolí, nebo jejich úžasným a přirozeným hereckým výkonem, byli až k nerozpoznání od skutečných Queen. O tom, že se nejedná o záběry přímo z Live Aid mě přesvědčil fakt, že v pětaosmdesátém by se postavili na hlavu pro takovou kvalitu záběrů. Celý film byl prakticky dokonalý, ať už kvůli již zmiňovaným hercům a kostýmům, kameře, známým songům, které jsou jiné než je známe, ale i dobře napsanému scénáři - příběh není nudný ani minutu a není vůbec dlouhý. Konečně někdo zprostředkoval i zákulisí a osobní životy, zkrátka všechny ty emoce mimo pódium. Když už jsme u těch emocí, při každém okamžiku s Freddiem naprosto soucítíte. Jste snílci s vizí a začínající kapelou, jste hudební ikona, která změnila pop music, jste taky milovník, pařmen, ale i křehká duše. To všechno byl Freddie Mercury. Celá ta krása nezapůsobila jenom na mě, ale i na zbytek kina, který i po skončení filmu zůstal na sedadlech a vychutnával zbytek atmosféry v podobě hitů od Queen...a tak to má být.

Venom (2018)

"We...are Venom!" Řekl bych, že Marvel spolu se Sony přišli na nový způsob zfilmovaní komiksů. Už jenom z traileru jde cítit, že půjde o něco víc, než jsme zatím měli možnost vidět. A taky že jo! Venom to (sice až později) rozjede jak se patří a to v netradičním, více temném provedení, přesto film neztrácí svou Marvelovskou nadsázku a humor. Náš hlavní hrdina není totiž tak úplně kladný hrdina a doslova sežere na co přijde. Právě protože nám byl netradičně naservírován anti-hrdina, byl jsem více zvědav a těšil jsem se. Důvod, proč nedávám plný počet je herecký výkon Eddieho bývalé přítelkyně, ta působila více než nepřirozeně. Taky jak zmínil přímo T. Hardy bylo odstraněno mnoho skvělých scén, třeba jsme byli ochuzeni o ještě lepší podívanou. Přesto jsem byl po zhlédnutí velmi spokojen a doufám, že se z Venoma stane příklad, jak se mají točit skvělé akční filmy.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

The Last Jedi je tu a s ním i mé hodnocení! Dle průzkumů si nejnovější díl ságy Star Wars vedl skvěle, sem tam se objeví nějaký kritik, ale vesměs nacházím nadprůměrné hodnocení. A já souhlasím! Když se na plátně objevil nápis Star Wars, kino začalo šílet (v dobrém slova smyslu), jak řekl můj kamarád: "nerdgasmus". Mohli jsme sledovat krizi, vývoj nových i starých hrdinů a hlavně spoustu pořádné akce. Můj dojem je, že se sága vrací ke kořenům do dob Nové naděje, kdy řád Jedi nabyl nové posily - Luka. Nyní je Mistrem on a přežití řadu je na něm. Ve filmu bylo spoustu dojemných i napínavých momentů a zvratů...co kdyby se Ray přidala k Benovi? Co kdyby Luke odmítl cvičit Ray? Co kdyby byl Snoke ještě naživu a zničil by odboj? Dopadlo to a vyústilo konečným soubojem, na nějž jsme čekali. Ale něco mi zkrátka chybělo: více z minulosti. Akce tam bylo dost a tak si myslím, že by se hodilo něco i víc vysvětlit. Jsem rád, že jsme se dozvěděli o odchodu Luka, dost o Benovi, ale chybělo mi vysvětlení KDO JE VŮDCE SNOKE? Viděl jsem konspirace a čekal jsem na jeho příběh...MARNĚ. Jinak úžasný díl se spoustou nového, byl to odvážný krok a jsem si jistý, že Last Jedi určitě ještě uvidím. Film jsem si užil a nenudil jsem se ani minutu, prostě akční film roku a výborné pokračování ságy, která neomrzí. Za mě75%

Dunkerk (2017)

Konečně pořádný film, na tohle jsem čekal! Už to chtělo něco, co mě opravdu dokáže nadchnout a čemu těch 5 hvězdiček konečně můžu dát. Nyní přichází...Dunkerk Chrise Nolana! Právě on dokázal (opět) přivést na svět tak mimořádný film, avšak nově válečného žánru. Film dokonale vystihuje a popisuje onu dobu a problémy. Když se do toho ale připojí krize, ať už se jedná o letectvo, námořnictvo nebo skupinku, která se chce za každou cenu z ostrova dostat. V tu chvíli stoupají emoce a film vám nedovolí myslet na nic jiného. Užíval jsem si také vizuální stránku, někdy až dokonalých záběrů tam bylo hned několik. Všechno podtrhuje fakt, že se nejedná o efekty, které tvoří akci (jak dnes můžeme vidět v mnohých komiksovkách), ale Nolan sází na reálné záběry, protože to celku dodává úplně jiný rozměr a zážitek. Člověk si zamiluje záběry ze Spitfirů a dovede se vžít přímo do postavy pilota v kokpitu. Zkrátka dobře odvedená práce po všech stránkách. Další do sbírky úspěšných filmů Christophera Nolana... Dle mnohých zatím nejlepší film roku a já nemůžu jinak než souhlasit! 90%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Jít na nový upgrade Spideyho pro mě byla jasná volba, upoutal mě už v Civil War. Co na to říct...úplná změna! Marvel přidává do své stáje (staro)nového superhrdinu a taky (nejspíš) nového člena Avengers. Úplná změna ve stylu nového Petera jakožto nezkušeného puberťáka mi sedla, taky to jeho spojení s Iron Manem, který pořád jede po jeho tetičce. Možná je dobře že příběh nezačíná klasickým "spider originem", jede se dál a stylově. Říká se, že je to spíš pohádka než marvel akčňák, a mohu to potvrdit, ale ničemu to nevadí, film jde hladce, najdete zde příjemné hlášky a vtípky. Co mě ale na marvelu nikdy nebavilo byl poměr síly hrdina:záporák, tohle v homecoming opravili a Spiderman dostal přinejmenším pořádného záporáka. Za to palec nahoru, jen tak dál. Věta na závěr: Příjemné potěšení pro každého. Za mě slušných 80%

Příchozí (2016)

Sice jsem na tento film šel v podstatě náhodně a protože mi nic název neřekl, nic jsem od toho neočekával. Avšak poté, co jsem vyšel z kina se mě začaly zmocňovat divné pocity... "O co tam vlastně šlo?" Ale byla to Bomba! To, co mě na tom nezaujalo nebyli mimozemšťané, ale lidé, žijící na Zemi. A právě lidská stránka z toho neudělala to typické střílecí sci-fi v podstatě o ničem. Bylo to něco nového, jiného, než cokoli, co jsem kdy viděl. Už od začátku byl na mě nějak vyvíjený tlak, abych u filmu nejenom tupě čučel, ale začal přemýšlet a spojovat okolnosti. A emoce stále stoupaly. Nebyly zde jenom smutné chvíle, ale i veselé, když se jim podařilo návštěvníkům z jiné planety porozumět. Ale dojalo mě spoustu scén, scénář byl perfektní. Propojení jakýchsi představ a vzpomínek s ohrožující přítomností a využití jejich propojení. Za kamerou taky byla odvedena skvělá práce, co se týče prostředí Země s cizími objekty. Dále byly úžasné výkony skvělé Amy Adams a Jeremy Rennera. Film mě potěšil ze spousty důvodů, ale hlavně kvůli tomu. že má ducha, proto jeden z nejlepších filmů tohoto roku.

Sebevražedný oddíl (2016)

//"I will not kill you. I just gonna hurt you...really, really bad!"// Šílenější film podle komiksové předlohy jsem ještě nikdy neviděl (ani vidět nemohl). Opravdu bomba (doslova)! Rozjeli to od začátku až do konce, takhle má vypadat akční film. Úžasní herci se svých rolí zhostili dokonale (hlavně Joker, Harley, Deadshot, ale i ostatní byli skvělí), dali to toho vše. Dalším faktorem byl soundtrack, který filmu padl skvěle. V každé lepší scéně byl nějaký super song. Pak jsou tu samozřejmě ty další věci jako třeba kulisy, scénář a takovéto věci, které tomu dodají něco extra. DC comics se předvedl. Těším se na ostatní filmy od nich, protože jsou temnější než Marvel a obecně mám DC raději. Nicméně jsem se chtěl něco dozvědět o Jokerovi, bohužel k ničemu takovému nedošlo, přesto film naplnil veškerá má očekávání. Za mě 92%

Podfukáři 2 (2016)

//"Vidět znamená věřit, ale je to doopravdy?"// Nemám co dodat, opravdu fantastický film. Nezklamal mě po jediné stránce a ani na chvilku jsem nepochyboval, že by to mohlo být špatné. Největší podíl na úspěchu si zasloužil jasně scénář- naprosto bezchybný. Dále herecké výkony, klamy, intriky a magická show a její plán. Výkon za kamerou byl také dobrý- prostředí putování Jezdců a jejich show. Oproti prvnímu dílu bych zmínil také více akce, bojů a myšlení. Nemám co bych zmínil za chyby. Úplně fantastický, to, co mě přimělo dát 5 hvězd bylo napínavé dokončení filmu, Jezdci byli na dně, ale dokázali luxusně oblafnout nepřítele. Z toho se vyvinula skvělá show, nejlepší bylo, když prozradili celý jejich plán. To všechno dokázalo, že jezdci si zaslouží obdiv a že jsou nej iluzionisté na světě. Patří jim má úcta- 96%

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Bylo to super! Mohli jsme očekávat ledacos a proto si vážím že se režisér tak moc držel a bral si vzor z první trilogie. Také oceňuji scénář- nový příběh, který ukazuje nové prostředí a hrdiny. Přesto však bere s úctou předchozí díly a krásně navazuje. Líbí se mi plno reálných scén někdy bez Greenscreenu jako za starých časů Star wars. A s použitím nových technologií to všechno vypadá skvěle. Jediné, co bych tak mohl vytknout je neustálý talking. Ale proč ne...noví hrdinové se musí nějak poznat a hlavně: tento film slouží k uvedení do úplně nového příběhu. V dalších dílech to takové nebude a právě proto se těším. Mě film nezklamal a příjemně mě naladil. Teď nesmí podělat další epizody.

Warcraft: První střet (2016)

Na tento film jsem se těšil hodně. Nejsem sice fanoušek herní předlohy a právě proto jsem si ho mohl vychutnat aniž bych byl zaujatý a kritizoval ho. Nevím jak ostatním, ale já film Warcraft hodnotím jako velmi dobrý. ikdyž jsou tam jenom boje. Ve chvílích, kdy proti sobě nebojovali tak mluvili o bojích a o taktice. Ale to jsem očekával. Věděl jsem na co jdu. Opravdu velmi oceňuji výborné ztvárnění orků. Ti byli dokonalí. Stejně jako jiné role a jejich výkony. Můj obdiv si dále zaslouží prostředí, nádherná krajina k příběhu sedne. A právě příběh byl výborný. Propracovaný scénář tomu dodal to hlavní (možná to není zcela podle herní předlohy, ale to já už nevím). Skvělé proto je, že ho dokázali pěkně uvést, pro ty, kteří jsou ve světě Warcraftu nováčci. Atmosféra byla dostačující, prostě fantasy. Těším se na pokračování této trilogie, neboť mě nezklamala. Za mě 80%