Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Když určujete ceny, vole, tak se chováte jak vožralí milionáři vole, jó? Pětašedesát procent, deset procent, meničko za stodeset, vole, pštrosa, video, vole, píčoviny, vole...

Lid versus Larry Flynt (1996)

Na tomto filme sa mi najviac páčila úloha Edwarda Nortona, jeho uvedomelý právnik je jednou z jeho najsympatickejších postáv. Aj samotný Larry Flynt je tu vykreslený veľmi pozitívne, v jeho boji proti prudérnej Amerike mu každý rozumne uvažujúci človek musí fandiť. Témou a spracovaním mi to dosť pripomenulo môjho obľúbeného Amadea, pre mňa je to druhý najlepší Formanov film. 10/10

Sunset Boulevard (1950)

Quo vadis, Hollywood? Ten film nestráca nič zo svojej pôsobivosti ani po vyše 60 rokoch. Zo starších filmov je to podobne bezchybná a komplexná vec ako Občan Kane, len škoda, že dnes nie je šanca niečo podobné natočiť. 10/10

Serpico (1973)

Film, ktorý mi predstavil jednu z najhrdinskejších a najsympatickejších postáv súčasnosti, a v ktorom som videl jeden z najlepších hereckých výkonov vôbec. 10/10

Pařba ve Vegas (2009)

Bezkonkurenčne najlepšia americká komédia posledných rokov, ktorá mimoriadne baví aj pri opakovanom pozretí. Pamätám sa na tie výbuchy smiechu, keď som to videl prý krát spolu s kamarátom na internáte (holt, niečo podobné sme za našich študentských čias často zažívali aj my), a takisto som sa na tom strašne kosil nedávno v autobuse Student Agency (konečne mi pustili niečo podľa môjho gusta). Todd Phillips je spolu s Jayom Roachom (a tak trochu aj Juddom Apatowom) súčasný komediálny kráľ Hollywoodu. 10/10

Nebezpečná metoda (2011)

Tomuto filmu vládnu výborné dialógy a herci, pričom je to celé precízne zrežírované, a preto netuším, čo má znamenať toto mimoriadne nízke hodnotenie. U mňa je to minimálne za 8/10.

Iron Man 3 (2013)

S kamarátom, s ktorým som bol na to v kine, sme sa viac-menej zhodli na tom, že WTF scén a nelogických vecí bolo v tomto filme až príliš veľa, aj keď nejaká katastrofa to zase nie je. Úvodná pesnička ma maximálne dobre naladila, ale potom to už celé išlo dole z kopca. Celá zápletka s brutálne rýchlou regeneráciou, pričom vás nerozhodí ani riadny výbuch, po ktorom sa veselo bavíte ďalej, mi prišla riadne divoká, komix nekomix. Trochu reality navyše by neuškodilo, keďže prvé dva diely sa niesli aspoň v akom-takom realistickom duchu. Nedotiahlo sa to ani s tými výskumami na vojakoch, tam by som čakal viac informácií od filmu. Starkove "záchvaty" detto, inak bolo potrebné to tam vôbec dávať? Útok oblekov na konci by mal byť zdrvujúci, ale v záujme toho, aby to bolo akčné, si s tými niekoľkými padouchmi vôbec nevedia poradiť a mozog signalizuje - ďalšia blbosť. Potom sú tu tie megatrápne veci, ako napríklad "hláška": Ten oblek vám sekne, pán prezident. Ach jo. Dračí dych Guya Pearcea. Ach jo. Gwyneth Paltrow sa na konci zmení v superhrdinku. Ach jo. Nový obleček Iron Mana z predajne potrieb pre kutilov a jeho mimoriadne ľahké vniknutie do sídla Mandarina. Ach jo. Ohňostroj... Ach joo, snáď stačí, prejdem k tomu lepšiemu z filmu. Predovšetkým Starkove hlášky, ktoré sú asi najlepšie v celej sérii, a tiež Ben Kingsley, ten pobavil dosť. Film je tiež dobre natočený, pasáž s malým chlapcom mi prišla celkom fajn, a tentokrát mi nevadil ani exrežisér v roli Starkovho asistenta. Ale inak (zatiaľ) najhorší Iron Man. 6/10

Ztraceno v překladu (2003)

Nuda v Tokiu, ktorá má úžasnú melancholickú atmosféru a dva veľmi prirodzené herecké výkony. Scarlett v ružovej parochni, mňam. 10/10. P.S.: Japonci sú asi najčudnejší národ na svete.

Michael Collins (1996)

Neviem, nakoľko sa film drží historických udalostí, keďže o tieto prelomové udalosti pre Írsko som sa nikdy nezaujímal, film je ale dynamicky natočený, bez žiadneho pátosu (takto si to ja predstavujem) a bavil ma od začiatku do konca. Nebyť scén s Juliou Roberts, ktoré tak trochu odvádzali od podstatného diania (i keď uznávam, že zase na druhej strane boli dôležité pre vykreslenie vzťahu s Harrym Bollandom), išiel by som asi na plný počet. 8/10

Já, Claudius (1976) (seriál)

"Má drahá, si jako z řecké tragédie." "A ty jako z římské frašky." Toto je naozajstný Rím. Kam sa na to hrabe Scottov Gladiátor. Výborne napísané charaktery, duchaplné dialógy, silné scény, vladárske intrigy, perfektné výkony hercov, všetko je zmiešané do konzistentného a veľmi pôsobivého celku. A najzaujímavejšia postava? U mňa Tiberius.