Carnivale (2003) (seriál)

Výýborné. Jedinou chybou tohoto seriálu je naprostá dějová neukončenost po dvou seriích. Kdo tu zmiňuje, že seriál skončil uzavřený, tak ho asi vypnul 10 minut před koncem. SPOILER -> Kazatel evidentně neřekl poslední Amen díky svojí vypečené dceři (která mi byla nesympatická od prvního dílu, takže mě ani tak nepřekvapila:-)), takže žádný happyend se nekoná a seriál se vrací na začátek, Lodz nam sliboval návrat, Jonsyho čeká druhé zmrtvýchvstání:-) atd atd. Škoda..

VALL-I (2008)

K filmu jsem pristupoval trochu skepticky (co taky ocekavat od filmu, kde se udajne skoro nemluvi a hlavnim motivem ma byt laska inteligentni konzervy k robotu), ale hned po prvnich minutach byly me obavy zahnany a na konci filmu uz bylo jasne, ze vyse zminene prvotni "vytky" jsou jednemi z hlavnich deviz filmu. Uzasnym zpusobem vykresleny apokalypticky svet (jako milovnikovi Falloutu a jeho hudebniho podkresu mi hned zaplesalo srdce a minimalne na 4* bylo zadelano:-)), rozkosny robot v hlavni roli a ztvarneni zivota na lodi Axiom jako obraz toho, kam lidstvo smeruje, si zaslouzi 100% hodnoceni. Jakou magii Pixar pouziva, ze dokaze, aby nemluvici namalovana hromadka kovu vyjadrila za film vic emoci, nez zvladnou nekteri skutecni herci za cely zivot, je mi zahadou. Cely snimek je ve sve podstate pomerne depresivni a clovek porad ceka, ze to na konci skonci stejne spatne, jako to na zacatku zacalo. Udeluji Oscara za nejlepsi animovany film nekolika poslednich let:-)

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Není mi příliš jasné zdejší vysoké hodnocení filmu. Pokud měl film být komedii, dalo by se uvažovat o třech hvězdičkách, chce-li si však hrát na romantiku, nemá sebemenší šanci. Ta se totiž ve filmu vůbec nenachází a to ani v tolik obdivovaném závěru, který je spíš nevěrohodný a umělý, než dojímavý. Obrovské zklamání.

Vzpomínky na lásku (2004)

Jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem viděl. Má sice trošku pomalejší rozjezd, což ale plně vynahrazuje půlka druhá a závěr už nemá cenu komentovat.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Po delsi dobe komedialni serial, ktery stoji za to. S IT Crowd nesrovnatelne - zatimco ITC, co se tyce vtipku z prostredi informatiky, pouze klouze po povrchu, tady je geekovsky potencial zdiman do posledni kapky. Howard a "Jekkyl/Hyde" Rajesh jsou naprosto k sezrani (no Penny samozrejme taky:-D), Sheldon by mohl obcas byt mene stereotypni a Leonard je takova seda mys teto particky, ale nekdo z nich musel byt ten "normalni". Verim, ze i treti serie bude stejne kvalitni, jako ty predchozi.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Mám-li srovnat tento seriál s The Friends, vychází mi jako jasný poražený. Jakákoliv hlavní postava z TF převyšuje tu z HIMYM o hlavu, ať už jako herec, nebo postava (jediný, kdo může Rossovi a spol. konkurovat je Barney). Příběhy z HIMYM jsou poněkud nevěrohodné a v dosti případech je to poměrně okatá kopie z Přátel. Ale nechci jen kritizovat, první dvě série se mi líbily hodně, nicméně ve třetí a zvláště čtvrté se děj nikam neposouvá, všichni jen sedí a tlachají blbosti v hospodě. Odstrašujícím dílem je například ten o nejlepším sandwichi ve městě. V Přátelích, na které se budu pravděpodobně dívat od první po poslední sérii až do smrti, se dá považovat za slabší pouze ta poslední, jinak co série, to perla. Na toto se sice budu dívat ještě nějakou dobu dál, ale že bych se na každý nový díl těšil tak jako dřív, to ani zdaleka..

Dr. House (2004) (seriál)

Jeden z mych top serialu. Jen me trochu mrzi, ze je kazdy dil podle stejneho mustru uz treti serii (vic jsem zatim nevidel) a cekam, ze to tak i bude pokracovat. Nerikam, ze leceni umirajicich pacientu a jejich zachrana za sekundu 12 neni podano zajimave, ale ceho je moc, toho je prilis. Vedlejsi dejove linie me zpravidla bavi ponekud vic. Kazdopadne 4-5* (tu jednu pulku strhavam za naprosto nedoreseny Formanuv exces v zaveru 2. serie) a House atakuje pozici me nej(" " " ne" " " )oblibenejsi serialove postavy. O pul roku pozdeji: Cert vem vytky, tohle je kult:-) .. 100%

Truman Show (1998)

Geniální a originální film. Jediná reality show, která stojí za vidění:-)

Láska nebeská (2003)

V tomhle filmu je všechno tak úžasné, dojemné, vtipné a náladu zvedající, že se tomu nedá od první do poslední minuty odolat. Bez tohoto snímku a písně Christmas Is All Around si už ani Vánoce nedokážu představit. Můj TOP 1 film:-)