Armáda temnot (1992)

Strašná blbost, ale zábavná a celkem sympatická. Z Ashe je v tomhle díle fakt kretén, ale ničemu to nevadí. 6/10

Arrested Development (2003) (seriál)

Zdánlivě nevinný sitcom, který vám však po určité době naservíruje spousty geniálních zápletek v jejichž rozuzleních se většinou všechny dějové linie jednotlivých členů povedené Bluthovic rodinky (doopravdy tu není ani jedna nezajímavá postava) nějakým neuvěřitelně zábavným způsobem propojí. Mým osobním oblíbencem je asi Gob, což může a nemusí být způsobeno jeho hlasem, který rovněž propůjčil mému oblíbenému animovanému koni :)

Artemis Fowl (2020) odpad!

No do hajzlu, to je zase jednou monumentální fail. Miluju tyhle filmy, za nimiž stojí spousta talentovaných, oceňovaných profesionálů a přitom působí, jako kdyby se někomu podařilo natočit fever dream bláznivého bezdomovce. Naposledy tu byly Cats, tentokrát se nám od Disneyho dostalo tohoto skvostu... Což mi připomíná, že Judi Dench si snad na stará kolena rozhodla brát příklad ze samotného pana Cage, co se výběru rolí týče. Knižní předlohu sice trochu znám, ale z větší části se mi z paměti už vytratila... A v příběhu jsem se orientovat fakt nedokázal. Co dále nedokážu je představit si, jak se musí cítit lidé, co si to na Disney+ pustí, aniž by o předloze věděli cokoli. Jo a představitele hlavní role je mi celkem líto, protože by měl očividně problém zahrát přesvědčivě i obyčejné dítě, natož pak dítě geniální.

Asi to ukončím (2020)

Po shlédnutí nového filmu Charlieho Kaufmana bych napsal asi jen: Líbil se mi nový film Roberta Zemeckise. 9/10

Asteroid City (2023)

Ano, v mnoha ohledech je to prostě jen další film Wese Andersona, se vším, co byste od něj očekávali a pramálem neočekávaného. Na mě ale stejně, navzdory typicky monotónnímu přednesu všech herců, archetypální povaze postav, které ztvárňují, a komplikované narativní struktuře, připomínající především Grandhotel Budapešť, zapůsobilo Asteroid City neskutečně svěžím dojmem, jako lahodný ovocný koktejl uprostřed horkého letního dne. Je to prostě to samé, ale trochu jinak. A mě to bohatě stačí. Wes zase jednou stvořil úplně nový svět, dal si záležet na tom, aby byl každý jeho detail dokonalý, a já si tak užíval každou sekundu, co jsem v něm strávil. Navíc tu ultra komplikovanou strukturu Wes využívá docela zajímavým, novým způsobem a vede k poměrně podnětným otázkám o povaze herectví, divadla, filmu a umění jako takového. A v závěru se Wesovi podařilo dopracovat i k nějakým skutečným emocím. Ještě pořád si to musím nechat pořádně rozležet v hlavě a sesumírovat si pro sebe, co to vlastně všechno znamenalo, ale každopádně jsem si návštěvu Asteroid City nesmírně užil a už se nemůžu dočkat, až se do něj podívám znova. A byl bych sice rád, kdyby Wes příště natočil něco komornějšího, s trochu prokreslenějšími, živějšími postavami, ale zároveň vím, že pokud natočí další film o filmu o divadelní hře o rozhlasové hře o románu o filmu o rozhlasové hře o divadelní hře, a obsadí do něj všechny herce z hollywoodu do rolí o třech replikách, sežeru mu to i s navijákem. 9/10

Atlanta (2016) (seriál)

Neskutečně osobitý seriál, krásně se vzpírající žánrovému zařazení. Myslím, že některé jeho aspekty nedokážu nikdy ocenit tak, jako je ocení afroamerické publikum, stejně jde ale pro mě o srdeční záležitost.

Atlanta - Season 4 (2022) (série)

Jeden z nejlépe zakončených seriálů, co jsem kdy viděl. Ten poslední záběr... That was some Sopranos shit...

Ať vejde ten pravý (2008)

Možná jsem jediný kdo při pohledu na hlavního hrdinu vzpomenul na Dominika z Po hlavě do prdele, určitě však nejsem jediný, komu kombinace dětské romantiky a seversky chladného, až bych řekl chladnokrevného hororu, přijde velice originální a nezvyklá. No a originální a nezvyklé kombinace jsou přesně to, co na filmech zbožňuji a vyhledávám, navíc tady to splynulo dohromady tak krásně a přirozeně. Mrazivé i hřejivé. A docela hodně dobře natočené. 9/10

Aunty Donna: Zábavný dům (2020) (seriál)

Cringe je tam snad skoro víc, než toho vtipného, ale zase když už to vtipný je, tak pořádně. Broden je rozhodně nejlepší, Zacha moc nemusím, Mark ujde. Round them up, get on back! 6/10