Pan Wonka a jeho čokoládovna (1971)

Burtonovu verzi jsem viděl naposledy před docela dlouhou dobou, ale z toho, co si pamatuji, usuzuji, že originál je v tomhle případě (jako ve většině případů) lepší. Obzvlášť Wilder si s Deppem totálně vytírá svou továrnu na čokoládu, navíc ta scéna v tunelu je absolutně dokonalá. Karlíka mám ale radši v Burtonově filmu, a Grandpa Joe je tady taky takovej nesympatickej hajzl. Jo a hudba by celkově mohla být lepší, ale Pure Imagination je banger. 9/10

Víly z Inisherinu (2022)

Asi bych fakt nechtěl žít na odlehlém Irském ostrově s počtem obyvatel, co se dá spočítat na prstech jedné (nezmrzačené) ruky. Vypadá to celkem depresivně. 9/10

Rick a Morty - Série 6 (2022) (série)

Další velice dobrá série. Pro mě osobně sice celkově dost možná nejslabší, ale zase je rozhodně konzistentnější, než čtvrtá a pátá.

Rick a Morty - Ricknoční Mortiny (2022) (epizoda)

Nejde o žádné epické, game-changing finále, ale určitě to byla jedna z nejvtipnějších epizod 6. série. Ani moje apatie vůči Star Wars mi zážitek nezkazila, na hejtování Disneyho mám chuť vždycky.

Pečeť vraha (2003)

Miluju to, když film dokáže být takhle smrtelně vážný, ale zároveň místy nečekaně komický. Úžasná atmosféra, skvělé postavy a spousta nádherně bizarních momentů. Chápu, že někomu to může připadat neuspokojivý, ale já jsem spokojen maximálně. Z toho, co jsem od Bonga viděl, je tohle po Parazitovi jeho nejlepší kousek. 10/10

Spoorloos (1988)

Ze začátku to působí jako nijak zvlášť originální, ale poutavě zpracovaný thriller. Postupem času se to ale stáčí čím dál tím zajímavějším směrem, a ke konci už jsem byl totálně fascinován. Závěr samotný je jednou z nejhrůzostrašnějších věcí, co jsem kdy viděl. Na remake se nikdy nepodívám. 9/10

Hannibal - Série 2 (2014) (série)

Hned od první epizody je znát, že druhá série bude lepší. Z toho plottwistu z konce první řady to v první polovině mocně těží, a změna, která v seriálu nastala ho činí nesrovnatelně zajímavějším. Psychologická hra mezi Willem a Hannibalem je prostě fascinující od začátku do konce, navíc ani tentokrát samozřejmě není nouze o spoustu nádherně bizarních vražd. V druhé polovině to sice tempo trochu ztrácí, dějová linka s Masonem Vergerem a jeho sestrou působila dost nadbytečně a nepropracovaně (ikdyž vím, že se ještě oba budou vyskytovat ve třetí sérii, takže mě to až tak netrápí), ale finále to spolehlivě zachraňuje. Z toho, co jsem slyšel, usuzuji, že třetí série tuhle už nepřekoná, ale vždy se rád nechám překvapit. 9/10

Menu (2022)

Na tohle jsem se těšil od chvíle, co jsem viděl trailer, a má očekávání jen narostla, když jsem zjistil, že režisér i jeden ze scénáristů dělali na Succession. No a mohu s radostí oznámit, že výsledek ta očekávání ještě překonal, bavil jsem se výborně od začátku do konce. To zařazení do hororové škatulky mi sice přijde trochu zavádějící (už úplně vidím, jak jen kvůli tomu sází někteří zdejší experti odpady), ale jako thriller a obzvlášť jako černohumorná komedie to funguje perfektně. Rozesmál mě snad každý záběr na nový chod a taky každý záběr na Nicholase Houlta, který si tady střihl tak dokonalého kokůtka, že si navzdory tradičně skvělé Anye Taylor-Joy a Ralphu Fiennesovi, ukradl film pro sebe. Asi jsou tam věci, co nedávaj smysl a tak, ale nic co by mě nutilo jít pod 9/10

Rick a Morty - Omortěná VesMeta (2022) (epizoda)

Víceméně mnohonásobně lepší verze epizody Never Ricking Morty. Zase to vlastně nemá žádný solidní příběh a jde jen o meta dekonstrukci celého seriálu a bůh ví čeho všeho dalšího, tentokrát je tu ale dostatek zábavných nápadů a doopravdy zajímavých myšlenek na to, aby byla existence epizody plně ospravedlněna. Důkazem kvality budiž fakt, že jediný uživatel, co téhle epizodě zatím dal odpad, má v top10 film Morbius, a nemyslím si, že jde o ironii. "Jesus Baned me!"

Sladký život (1960)

Zatím nevím proč, ale je to mistrovský dílo. 10/10