Bourák (2020)

Titulní postava je tak nesympatická a otravná, že jsem byl nakonec fakt rád za to, jak málo se ve filmu vyskytovala. Výkon Veroniky Markové byl nestvůrný. Macháčku, zabij mě prosím golfovou holí. Když Hádek spálil Šukmapu, poplakal jsem si.

Ďábel (2020)

Začněme zase jednou českým překladem názvu. Ďábel je pochopitelně dost obyčejnou a zapomenutelnou volbou, na druhou stranu tentokrát to asi odpustím, protože z toho originálu fakt nic moc lepšího vykouzlit nešlo, takže budu radši vděčný za to, že nepřišli s něčím jako Dycky Ďábel (mám pocit, že od dob Mostu se slovo Dycky českým překladatelům nějak zalíbilo). Jinak film samotný nebyl špatný, ale v konečném důsledku působí tak nějak banálně. Prostě takové "lot of bad shit happens to one good guy". V tomhle případě fakt loooot of bad shit. Jo a bylo fajn vidět Hollanda jako solidního badasse a Pattinsona jako slizkého zmrda. 6/10

Duše (2020)

Začátek mě dost navnadil a u úvodních titulků jsem si říkal, jak to bude super a teď uplynul jeden den a já se pořád ještě ptám: Bylo? A pokud jo... jak moc super? Líbilo se mi hlavní poselství, z velké části i příběh, samozřejmě taky animace... Ale pak zase přišla občas nějaká část, co působila dost odflákle (třeba závěrečný happy end) nebo joke co vůbec nefungoval (všechny scénky s dvacetdvojkou a historickými osobnostmi), navíc nevím jak moc si některé části užijou děti... No, Duše zanechala rozhodně hlavně pozitivní, ale zároveň překvapivě rozporuplné pocity. 8/10

Eric Andre: Legalizujte všechno (2020) (pořad)

Škoda, že si máma na konci ty edibles nedala. Ten suvenýr byl super a dramatický monolog založený na něm ještě lepší, pobavila i Ericova variace na znělku seriálu COPS. Ten chlap dokáže parádně řvát. 8/10

Halušky: Dobrodružství s psychedeliky (2020)

Nejde úplně o dokument plný nových, převratných informací, ale pro mě osobně je to rozhodně zábavná záležitost, u níž mi jen občas vadila podřadná animace nebo ty Afterschool special vsuvky. Formát celebrit mluvících o svých zážitcích byl za mě fakt fajn. Carrie Fisher rules! Jo a... Kelp Monster! 7/10

Chicagský tribunál (2020)

Na tohle jsem se na jednu stranu těšil hned o chvíle, co jsem se o tom dozvěděl (kvůli všem těm jménům, co s tím byla spojena), ale taky se mi do toho zase až tak nechtělo, jakmile jsem jednou měl možnost film shlédnout. Dopadlo to víceméně dle očekávání... Výborné soudní drama stojící na hereckých výkonech a scénáři, u něhož mi vadila vlastně víceméně jen vlastní neznalost souvislostí, osobností a témat, případně fakt, že mi to částmi prostě nepřišlo až tak strhující. Třeba 8/10

Chlast (2020)

Jediné co mi dnešní zážitek trochu pokazilo, bylo to, že jsem si dvakrát musel odskočit (přesto, že jsem šel těsně, než film začal), jenže nemůžu přece jít na film jménem Chlast, aniž bych se před tím náležitě připravil. Jinak... Vinterberg udělal s touhle premisou asi to nejlepší, co mohl - ukázal Chlast ve všech jeho podobách. A povedlo se mu to myslím skvěle. Kvůli oné premise, kvůli neskutečně sympatické herecké sestavě a prostě kvůli tomu, že umí kurva točit filmy, což mi předtím dokázal už dvakrát. To mi připomíná, že vidět od tohohle režiséra film, co nebyl depresivní jako prase, bylo vskutku osvěžující. Jo a Mads Mikkelsen is one hell of a dancer! 8/10

I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

Konspirační teorie: Po 1. řadě to zrušili, protože nevěděli, jak pokračovat dál. 7/10

Láska a příšery (2020)

Protagonista začal být otravný ještě rychleji, než přestalo být všechno, co se mu dělo, zajímavé. Snad jsem neudělal chybu v interpunkci. 5/10

Middleditch & Schwartz (2020) (pořad)

Tak tohle byla fakt lahůdka, dlouho jsem se takhle nepobavil, improvizační stand-up si absolutně nedokážu představit v lepší podobě. Middleditche i Schwartze jsem znal jen z menších rolí, takže jsem žádného z nich nevnímal jako nějakého komediálního génia, to se ale právě změnilo. Ta chemie mezi nimi je fakt neskutečná, stejně tak jako jejich schopnost ždímat humor z jakékoli představitelné situace. Taky se mi strašně líbí, jak vždycky dokážou navázat na nějaký předchozí joke nebo ho prostě nějak kreativně zakomponovat do příběhu. Ve dvou ze tří případů se sice onen příběh změnil v naprosto absurdní, chaotický bordel (svatbu se jim dařilo kočírovat celou dobu úctyhodně), ale vůbec to nevadilo, protože i z té chaotické absurdity vytěžili maximum. Chci víc. Mnohem víc. 9/10